Skocz do zawartości
Gość konchio

stuki w zawieszeniu ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konchio

Cześć wszystkim!!! Mam pasata 1998r. 1.8 (125KM), czy mógłby mi ktoś powiedzieć skąd biorą się stuki dochodzące z przedniego zawieszenia? Pojawiają się one przy ostrych zakrętach, czasem podczas ruszania z miejsca, nagłego przyśpieszania, hamowania. Wymieniłem prawy łącznik stabilizatora, bo według mechanika on był przyczyną. Niestety nic to nie pomogło, wydałem tylko kasę :evil: . Zawieszenie oglądał inny mechanik, bo do poprzedniego straciłem zaufanie i stwierdził, że to wina zużytych tulei metalowo-gumowych przednich wachaczy (dolnych-tylnich). Proszę by mi ktoś powiedział czy to możliwe i czy da się wymienić same tuleje bez wymiany wachaczy. Boję się że znowu wydam kasę i nic się nie zmieni. Pzdro[shadow=darkred:4263e1fa59][/shadow:4263e1fa59]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?: Ciężko będzie przeprowadzić diagnozę bez posłuchania. :D Sprubuję się przejechać w wyobraźni, jeśli dokładnie opisałeś :P Wsiadaj obok - teraz ja się przejdę :lol:

 

ostrych zakrętach

Wchodzę ostro w zakręt - auto przechyla się - pracują amortyzatory - koła są skręcone.

- wyrobiony "sinenblok" w wachaczu - wtedy obracające się koło podczas skrętu będzie miało inny kąt skręcania niż koło po przeciwnej stronie wobec tego bedzie trochę telepało się, obijając się sanki zawieszenia.

- lub może być też wyrobiony przegub przy kole (będzie stukało z regularną częstotliwością). Jeśli gumowa osłona przegubu jest uszkodzona lub są widoczne ślady wyciekania smaru przegub jest do wymiany.

- jeśli uszkodzony jest sworzeń - to trzeba sprawdzić go na kanale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną stuków był dolny wahacz. Stukanie pojawiało się podczas jazdy po "kocich łbach", innych nierównościach (oczywiście, aby coś usłyszeć musiałem jechać powoli) oraz podczas hamowania (zaraz po naciśnieciu pedału hamulca). Zajechałem do zaufanej stacji kontroli pojazdów, gdzie dokładnie sprawdzili mi stan zawieszenia. Winny był wahacz. Po wymianie problemy się skończyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marco

Jesli stuki dochodzą przy jeżdzie w ostrych zakrętach to jestem za przegubem.

Miałem taki problem niedawno jak ruszałem autem skrecając lub skręcając w inną ulice dochodziły stuki z przodu z tą samą czestotliwością , winny był przegub.

A jeśli to tuleje na wachaczu całkiem możliwe też będzie stukać przy ruszaniu lub chamowaniu.

Nie patrzałem w swoim wachaczy ale tuleje chyba są wciskane na gorąco czyli mechanik który posiada prasę niebędie miał problemu z wyjęciem i wciśnieciem nowych.

Może też być sworzeń (końcówka wachacza)stuka na nierównej drodze może wyskoczyć i ....... , lepiej jedż do warsztatu to szybko sprawdzić. :wink:

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kmink

a u mnie coś delikatnie skrzypi ale tylko przy wolnej jeżdzie i raczej tylko przy skręcaniu w prawo skrzypi cos z prawej jak w lewo to z lewej :lol: na początku myślałem że to deska ale jak otworzyłem okno to sie okazało że to od zawieszenia nic nie puka i nic nie stuka!!

moze to jakas koncówka? albo to od mrozu(we wałbrzychu jest -8)

 

miał ktoś coś takiego u siebie?

skrzypi tylko przy parkowaniu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem u mechanika przy okazji wymienił mi tylnie amory odboje i zobaczył przednie zawieszenie.. mowił ze najcześciej idzie sie walić dolny wachacz... i dolny trzeba wymieniac 2x cześciej niż pozostałe.... ja mam na jednym maleńki luz ale przy mocowaniu do nadwozia nie przy kole... i ty pewnie też tam masz... ogólnie to zaleca sie wymiane wszystkich na raz... źle zrobiłeś że wymienileś tylko z jednej strony...jak już wymieniasz ktoryś jeden to wymieniaj parami po obu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymon

Mi też ostatnio coś zaczeło stukać. U mechanika jeszcze nie byłem ale są to chyba końcówki drążków kierowniczych z tego co sie znam czy nieznam :( A stuka tylko na dziurach czy wybojach jak jade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kmink

a co z tym moim skrzypieniem? może to od zimna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj byłem u mechanika przy okazji wymienił mi tylnie amory odboje i zobaczył przednie zawieszenie.. mowił ze najcześciej idzie sie walić dolny wachacz... i dolny trzeba wymieniac 2x cześciej niż pozostałe.... ja mam na jednym maleńki luz ale przy mocowaniu do nadwozia nie przy kole... i ty pewnie też tam masz... ogólnie to zaleca sie wymiane wszystkich na raz... źle zrobiłeś że wymienileś tylko z jednej strony...jak już wymieniasz ktoryś jeden to wymieniaj parami po obu...

MrWho ile zapłaciłeś za amorki z tyłu i jakiej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smouki

przy skręcie,na wybojach słychać stuki,dziś właśnie to robiłem u mnie były to dwa wachacze górne, przedni i tylni w prawym kole, w sklepie zapłaciłem 260 zł fajnie sie sciąga

 

pozdro :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

U mnie też tak stukało tylko przy skreconych kołach,okazało sie że przegób był walniety po wymianie wszystko ucichło :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno tak na odleglość diagnozować przyczynę, a może być ich całe mnóstwo! Mam dla Ciebie pewną ale skuteczną radę bo i ja tak robie jak nie wiem co to stuka, a mianowicie musisz wybrać się do stacji diagnostycznej (najlepiej tam gdzie robią przeglądy) i poprosić o zbadanie przedniego zawieszenia, koszt takie go badania to około 20pln i warto wydać z uwagi na to że masz 100% pewność trafnej diagnozy. Wiecej wydasz na zniszczone opony, amortyzatory lub kombinacje mechaników!

Pozdrawiam Glizda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
Trudno tak na odleglość diagnozować przyczynę

 

 

dokladnie, mi rowniez stukalo i okazalo sie, ze to koncowka drazka kier. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jurasw

W MOIM PASKU ROWNIEŻ ZACZĘŁO STUKAĆ Z PRAWEJ STRONY NP. PRZY POKONYWANIU LEŻĄCEGO'' POLICJANTA'' LUB PRZEJAZD PRZEZ TORY KOLEJOWE -PRZYCZYNĄ BYŁ PRAWY DOLN TYLNY WACHACZ ( JA ZNALAZŁEM TYLKO KOMPLETNE WACHACZE WCENIE 180 ZŁ ZA HISZPANA ,200-230 ZŁ ZA TRW ORAZ 280 ZŁ LEMPFERDERA). JEŚLI CHODZI O SKRZYPIENIE Z OKOLIC ZAWIESZENIA/UKŁADU KIEROWNICZEGO TO NIEDAWNO MIAŁEM RÓWNIEŻ TAKI PRZYPADEK -ZA POMOCĄ NAJCIEŃSZEJ IGŁY I STRZYKAWKI PO PRZEBICIU GUMOWEJ OSŁONY SWORZNI WSTRZYKNĄŁEM WD40 POMOGŁO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lidmar

A jakiej firmy wahacze kupywac żeby troche pojezdzic a zarazem nie wydac majątku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jurasw

JA PROPONUJĘ TRW CENA PRZYSTĘPNA JAKOŚĆ LEPSZA NIŻ HISZPAN PODOBNO MOŻNA OSIĄGNĄĆ O 30% WIĘKSZY PRZEBIEG NA TRW I LEMPHERDERZE :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurasw - wyłącz CapsLock (WIELKIE LITERY OZNACZAJĄ KRZYK!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek

U mnie stukało jak .......

Na szczęscie były to tylko łączniki stabilizatora. Prawdopodobnie nie wymieniane od nowości.

Uwaga przy wymianie. U mnie jeden z łączników tak zapiekł sie na śrubie, ze musieliśmy wyjmować wahacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

dzis lub jutro wymieniam na trw :) sie okaze (kupuje 2 na lewe kolo w nim zostanie mi jeszcze jeden do wymiany a prawa strona jakos sie jeszcze trzyma... tzn. cos popukuje ale nie jest zle )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po wymianie wahacza(y) ustawia się zbieżność????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności