Skocz do zawartości
Gość konchio

stuki w zawieszeniu ??

Rekomendowane odpowiedzi

to jest makla srobka niec nie powiekszalem po prostu tak zdjecie wyszlo. gdzie niby to zabezpieczenie drazka ma byc, tzn gdzie ta sruba ma przychodzic? a tu masz jej wymiary:

-śr. kołnierza 20mm

-śr. nakrętki 10mm

-śr. gwintu 7mm

-dł. gwintu 30mm

na nakrętce jest napis BUFO 9.8

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest makla srobka niec nie powiekszalem po prostu tak zdjecie wyszlo. gdzie niby to zabezpieczenie drazka ma byc, tzn gdzie ta sruba ma przychodzic? a tu masz jej wymiary:

-śr. kołnierza 20mm

-śr. nakrętki 10mm

-śr. gwintu 7mm

-dł. gwintu 30mm

na nakrętce jest napis BUFO 9.8

chyba chodzi o to 1

1528018511.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba chodzi o to 1

1528018511.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Do końcówki w oryginale idzie M8x25. Ciekawa śrubka :hmm przeryłem trochę ETKA i jak na razie nie znalazłem nic o podobnych wymiarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak narazie temat mi z ta zje... sroba pada.a stuka mi dalej.juz sam niewiem co zrobic.w sobote jeszcze raz sciagam kola i szukam. porobie moze jakies fotki i wkleje moze wy cos doradzicie.

 

dzieki Panowie za fatyge anyway.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.niestety to nie ta sruba o ktorej pisaliscie(ta ktora od gory wchodzi w koncowke drazka kierowniczego)wlasnie sprawdzilem, faktycznie wygladaja podobnie.czyli temat pozostaje otwarty.a jak stukalo tak stuka.juz sam niewiem. napiszcie mi jak sie dostac do tej poduszki silnika moze warto sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.niestety to nie ta sruba o ktorej pisaliscie(ta ktora od gory wchodzi w koncowke drazka kierowniczego)wlasnie sprawdzilem, faktycznie wygladaja podobnie.czyli temat pozostaje otwarty.a jak stukalo tak stuka.juz sam niewiem. napiszcie mi jak sie dostac do tej poduszki silnika moze warto sprawdzic

chyba znalazłem twoją śrubę

srubaz.th.png

 

lub

sruba.th.png

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke ale to raczej niebeda te sroby bo one nie maja takiego kolnierza z podkladka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przy skręcie w lewo słychać jedno pukniecie dość głośne przy skręcie w prawo nic nie słychać. Stuk ten wystepuje w czasie jazdy jak skrece w lewo ( 1 stuknięcie ) na wyłączonym silniku przy skreceniu kierownica w lewo tez wystepuje ten stuk

Co to może być ?? Na co zwrócić uwagę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Przy skręcie w lewo słychać jedno pukniecie dość głośne przy skręcie w prawo nic nie słychać. Stuk ten wystepuje w czasie jazdy jak skrece w lewo ( 1 stuknięcie ) na wyłączonym silniku przy skreceniu kierownica w lewo tez wystepuje ten stuk

Co to może być ?? Na co zwrócić uwagę??

na łącznik stabilizatora, wahacze i gniazdo amora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zaczęło sie u mnie uciazliwe skrzypienie z prawej strony z przodu. Podjechalem do znajomego mechanika i poradzil mi wstrzyknac w wachacze troche oleju, to mialo pomoc. Wachacze nie sa wybite, zrobilem jak mowil i nic nie pomoglo, mozliwe ze to amortyzator skrzypi? Jesli tak to mozna go w jakis sposob nasmarowac? Moze ktos mial podobny proglem i poradzi co w takiej sytuacji zrobic? Bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ostatnio zaczęło sie u mnie uciazliwe skrzypienie z prawej strony z przodu. Podjechalem do znajomego mechanika i poradzil mi wstrzyknac w wachacze troche oleju, to mialo pomoc. Wachacze nie sa wybite, zrobilem jak mowil i nic nie pomoglo, mozliwe ze to amortyzator skrzypi? Jesli tak to mozna go w jakis sposob nasmarowac? Moze ktos mial podobny proglem i poradzi co w takiej sytuacji zrobic? Bede wdzieczny za pomoc
jeśli to amor to tylko wymiana ale jedź na stację diagnostyczną to ci powiedzą co skrzypi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, sprawdź w jakim stanie są poduszki amortyzatora, wczoraj wymieniłem u siebie i wszystkie, podkreślam, wszystkie dźwięki nie maja już miejsca i mogę cieszyć się wygodna jazdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko poduszka górnego mocowania amortyzatora przód etka podaje łożysko ale nie mogę nigdzie znaleźć na allegro są tylko poduszka cena od 25pln w górę ale ani słowa o łożysku w starszych modelach jest to uwidocznione ale po lifcie nic nie mogę znaleźć czy by znaczyło że poduszka jest zintegrowana z łożyskiem pomóżcie bo się gubię a wszystko wskazuje że jest do wymiany a nie chcę rozebrać i dopiero rozpocząć szukanie części wolę mieć przygotowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja rada, sprawdź w jakim stanie są poduszki amortyzatora, wczoraj wymieniłem u siebie i wszystkie, podkreślam, wszystkie dźwięki nie maja już miejsca i mogę cieszyć się wygodna jazdą.

 

Poduszki sprawdzilem i wygladaja na dobre, i dalej nie mam pojecia co jest przyczyna tego skrzypienia. Nawet na postoju gdy ruszam samochodem podnoszac go rekami za nadkole to skrzypi tylko niestety nie moge wyczuc z kad ten dzwiek dochodzi. Moze ktos jeszcze mial podobny problem to prosze o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam małe pytanko poduszka górnego mocowania amortyzatora przód etka podaje łożysko

 

W FL-u niema łożyska jest tylko poduszka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam małe pytanko poduszka górnego mocowania amortyzatora przód etka podaje łożysko ale nie mogę nigdzie znaleźć na allegro są tylko poduszka cena od 25pln w górę ale ani słowa o łożysku w starszych modelach jest to uwidocznione ale po lifcie nic nie mogę znaleźć czy by znaczyło że poduszka jest zintegrowana z łożyskiem pomóżcie bo się gubię a wszystko wskazuje że jest do wymiany a nie chcę rozebrać i dopiero rozpocząć szukanie części wolę mieć przygotowane
tak jak napisał kolega M1A w B5FL poduszka i łożysko to jedno a przed liftem to były oddzielne części

 

---------- Post added at 16:51 ---------- Previous post was at 16:49 ----------

 

Poduszki sprawdzilem i wygladaja na dobre, i dalej nie mam pojecia co jest przyczyna tego skrzypienia. Nawet na postoju gdy ruszam samochodem podnoszac go rekami za nadkole to skrzypi tylko niestety nie moge wyczuc z kad ten dzwiek dochodzi. Moze ktos jeszcze mial podobny problem to prosze o pomoc...
poduszki nie mogą wyglądać na dobre albo są dobre albo do wyrzucenia a jak ci skrzypi przy unoszeniu to amor powiedział papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tłucze po lewej stronie będę musiał pojechać gdzieś to sprawdzić ale te nasze drogi i zawieszenia naszych passatów to chyba skarbonkę zrobię i napiszę że zbieram na zawieszenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poduszki nie mogą wyglądać na dobre albo są dobre albo do wyrzucenia a jak ci skrzypi przy unoszeniu to amor powiedział papa

 

Bylem na stacji diagnostycznej i z tego co stwierdzil mechanik to dolne wahacze sa wytluczone wiec to jest ich wina, chociaz wg mnie odglos napewno nie dobiega z wahaczy. Do miesiaca wymieniam cala zawieche to przy okazji wymienie dla swietego spokoju te poduszki i wtedy sie okaze czy po wymianie sie uciszy to czy nie. Poki co dzieki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak ma ktoś odpowiedź na pytanie kolegi "co to może być" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega pytal 5 lat temu wiec moze ty opiszesz swoj problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności