Skocz do zawartości
misiek.stg

Smoked front w B3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ma może ktoś smoked front w passku b3 bo mam pytanie jak to świeci ??? dzięki z góry za odpowiedź :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie ma może ktoś smoked front w passku b3 bo mam pytanie jak to świeci ??? dzięki z góry za odpowiedź :) pzdr

 

Jeśli pytasz o malowanie w środku reflektora, to świeci on tak samo, jeśli ktoś kto malował ten reflektor posiada odrobinę zdrowego rozsądku i nie pomalował za dużo. Z opinii ludzi, którzy to zrobili wiem, że z wyglądu światło wydaje się świecić bardziej na żółto. Ale to tylko z wyglądu, bo w rzeczywistości reflektor świeci tak samo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak byś pomalowal np. 2cm ramke w kolo lustra.Dalej mozna sie w nim przeglądac tak samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie jak najlepiej i najłatwiej przyciemnić przednie kierunki (okleić folią cze pomalować )??? dzięki z góry za podpowiedź pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrafisz dobrze operować sprayem to malowanie, ale łatwiej jest jednak okleić je folią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciemniasz tylko to co nie świeci - mówiąc najprościej - ja pomalowałem wszystko co nie jest gładkie, ino i trzymanie żarówki. Jak z jakością świecenia - ja nie widzę żadnej róznicy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z podpowiedź jutro będę walczył :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walczyć za duzo nie ma co ... ja jeden srodek pomalowany dostałem od kolegi Arrowa a drugi zrobilem w jakies 15 minut, z montazzem zajęło z 40 minut :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak światełka skończone ale nie obeszło się bez problemu gdyż na jednym forum wyczytałem, że najłatwiej okleić odbłyśnik taśmą malarską. A gó..... prawda dzieki takim radom jestem lżejszy o 120 pln gdyż gdy okleiłem odbłyśnik zeszła z niego warstwa odbłyskowa i reflektor na śmietnik się nadaje niestety ale człowiek uczy się na własnych błędach :( pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 zł?!?!?!?! coś ty odbłyśniki ze złota kupił?! mogłes pisac idealne za flaszke bym oddał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem całą nową lampę gdyż moja poprzednia ledwie żyła po zimowej kolizji i przy najmniej pasek ma nowe oczko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc tak światełka skończone ale nie obeszło się bez problemu gdyż na jednym forum wyczytałem, że najłatwiej okleić odbłyśnik taśmą malarską. A gó..... prawda dzieki takim radom jestem lżejszy o 120 pln gdyż gdy okleiłem odbłyśnik zeszła z niego warstwa odbłyskowa i reflektor na śmietnik się nadaje niestety ale człowiek uczy się na własnych błędach :( pozdraVWiam

Jest jeszcze coś takiego jak metalizacja próżniowa. Nakładanie nowej warstwy chromu na jeden odbłyśnik to około 30 zł. Dzięki temu pozostaje oryginalny odbłyśnik helli, który świeci o niebo lepiej niż zamiennik za 120 zł :) Tak więc na przyszłość, kup dobrą! taśmę ochronną, a nie jakiś najtańszą z klejem który odrywa wszystko, a jeśli już musisz kupić kiepską taśmę, to po zerwaniu warstwy odbłyśnika najpierw wpisz w Google 2 magiczne słowa: "metalizacja próżniowa"

 

Pozdrawiam

 

PS: Farbę kupiłeś sylikonową, czy też pożałowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampe kupiłem w oryginale :) a nie moglem czekać żeby zrobić metalizację bo potrzebuję autko na co dzień i nie mogę czekać a z uszkodzonym reflektorem, który prawie w cale nie świeci wolałem nie jeździć :) a moja poprzednia lampa którą po psułem miała ułamane uszy (efekt złego spawania) więc była okazja kupić nową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farbe silikonowa czy pożałowales :/

 

ja dałem spray zwykly i trzyma a mam juz chyba z niecale 2 miechy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły sprey zobaczymy jak długo wytrzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem w golfie malowane zwykłym matem i trzyma już ponad rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi od sierpnia nic się z lampami nie dzieje czyli wszystko się udało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a napiszę ktoś jak to dokładnie zrobić? jakieś foto story?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin zacznę od połowy bo początek chyba umiesz zrobić sam. Po wykręceniu lampu masz wkoło 7 spinek które trzymają szkło. Odpinasz lekko podważajac śrubokrętem lecz z umiarem żeby nie pękło szkło (mi się jedno lekko ukruszyło, naszczęście na dole lampy i tylko leciutko wiec jest spoko). Potem ściągasz szkło (jest tylko na te spinki), masz na wierzchu cały odbłyśnik, bierzesz pędzel, czarną farbę i malujesz to co nie ma styczności ze światłem od żarówki (czyli ta taka zygzakowata "ramka" w paski) mozesz tez pomalowac na czarno tą osłonkę od żarówki, będzie fajny efekt przy zgaszonych lampkach. Czekasz aż to wszystko wyschnie i składasz w odwrotnej kolejności. Domyślam się że umiesz wyjąć lampy z auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności