Skocz do zawartości
kat825

Sylikon zamiast uszczelki czy razem z nią??

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy przedmuchać lub ciepła woda, najważniejsze aby były drożne, usuń wszystkie skupiska żużla i mazi (najwięcej będzie w odmie).. Samo wyjście ze skrzynki korbowej do tego plastiku bywa drożne , ale lepiej zrobić konkretnie i zajrzeć wszędzie, musi być oring, silikon to jest tylko na uszczelnienie nierówności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już uszczelka wymieniona, dodatkowo dałem sylikon. Okazało się przy okazji że w sklepie gdzie prosiłem o komplet uszczelek dali mi uszczelkę główna i te duże podkładki gumowe. Nie dali tych małych. Wężyki przeczyściłem, nie było z nimi tragedii, troszkę syfu ale przelot pełny był.

Niestety nie zdążyłem spr czy nie leci na po rozgrzaniu silnika, siora przyjechała z chłopakiem i zablokowali mi wyjazd ( 80m do bramy i jeszcze za mną stało auto mego ojca). Poczekam do poniedziałku bo nie ma sensu ruszać 3 aut po to abym pojeździł przez 15min po mieście:zawstydzony:. W sumie jeszcze wyczyszczę silnik i wtedy będzie widać czy leci czy tylko gdzieś się nazbierało oleju i z cieka na asfalt.

Może ktoś doradzi jak myć, mam kupiony środek firmy K2 (taka złota butelka jak do mycia okien ze spryskiwaczem). Czy myje się silnik na ciepło, zimno???

POYDRO

 

---------- Post added at 15:19 ---------- Previous post was at 13:43 ----------

 

Qwa. Odpaliłem passka tak aby silnik się troszkę rozgrzał i co, i qwa olej kapie:mad:. Jest jeden plus, olej raczej nie leci z uszczelki po kapa zaworów. Jak nie to zkąd?? Juz mam dosc tych zabaw z olejem.

Plisss POMOCY:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze filtr oleju bo na jednym ze zdjęć to miska jest bardziej upluta niż góra silnika, sama miska też może być nieszczelna , jakz turbiną- jest czysta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki jutro jadę na podnośnik. Sprawdzę jak to wszystko wygląda od dołu. Turbina wyglądała na suchą. Jutro dam znać jak będę po oby to nie było nic poważnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już jestem po przeglądzie silnika na podnośniku. Silnik jest upitolony od spodu, Turbo suche, 1 wężyk do turbo brudny.

Wyczyściłem silnik K2 od góry nic nie leci, teraz muszę tylko do dołu wyczyścić (czekam aby silnik lekko ostygł).

Znajomy mechanik podejrzewał że może z głowicy, ale samochód nie kopci i płyn czysty.

Się zobaczy jak umyje silnik od spodu, doleje oleju i będę spr poziom na bieżąco bo teraz to może kapać olej wraz z wodą i środkiem czyszczącym.

Oby było dobrze

PS. czy może lecieć z okolic między silnikiem a skrzynią biegów?? Aha te koło zębate, chyba zamachowe jest czyste.

 

---------- Post added at 14:12 ---------- Previous post was at 13:16 ----------

 

Oki, przemyłem wężem ogrodowym. Podłożyłem plastikowe wieko od wiadra z farbą i jak dotąd ani kropli (jak umyłem dałem chwile czasu aby woda spłynęła i dopiero podłożyłem te wieko). Oby było oki, za godzinę doleje mu oleju i wtedy się przekonam czy już jest oki.

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. czy może lecieć z okolic między silnikiem a skrzynią biegów??

Witam, może lecieć stamtąd, uszczelniacz przepuszcza. Mechanik u mnie zwrócił na to uwagę. Ale nie wiele oleju ubywa, a wyciągać silnik i skrzynie i ich oddzielać dla zmiany uszczelniacza to nie warta skóra za wyprawę. U mnie chyba też leci albo z łączenia miski i bloku albo gdzieś wyżej. Jak ściągnę osłonę pod silnikiem to się przyglądnę.

Najlepiej umyć silnik i wtedy widać czarno na białym gdzie jest nieszczelność.

Tata mi kiedyś powiedział, że w starych autach jak nie było plamy pod silnikiem to znaczy, że oleju nie ma :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tamtendy nie leciało, podłożyłem karton, dolałem oleju. Na tą chwilę nie ma śladu. Zobaczę jak dłużej pojeżdżę.

Co do wyjęcia silnika to mi też się nie za bardzo uśmiecha. A da redę uszczelnić od zewnątrz?? Pewnie ale może:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częściej pojawiają się wycieki po stronie kół pasowych niż od strony skrzyni- ale to z reguły tylko pocenie . Nadal obstawiam uszczelkę pod miską lub -nie napisałeś jak wyglada filtr oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego chyba nie da się naprawić bez oddzielania silnika i skrzyni biegów, no bo jak? Przecież nie napchasz tam silikonu ;). A ślady oleju to są widoczne po dłuższym postoju, np. po nocy, no chyba, że leje się na potęgę.

A tak wogóle to ile tego oleju Ci ubywa? U mnie przy wymianie weszło 4 litry, i od tego czasu i przebiegu koło 10 000 km, może więcej, wlałem 1 litr (pełen syntetyk). Myślę, że jak nie ubywa za dużo to nie ma co się zbytnio przejmować, chyba że się robi spora plama pod samochodem. Ale wszystko zależy od tego, gdzie znajdziesz miejsce wycieku. Jeżeli naprawa nie będzie wymagała dużego trudu i kosztów, to jak najbardziej można zrobić. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przy filtrze oleju było nasyfione ale to wina belga co źle założył filtr. Teraz wymyłem cały dół i na razie nie ma kropli oleju. Poprzednio to już przy zgaszeniu było parę.

Oleju przed tym jak zaczęło ciec to silnik nic nie brał (na 2000km zero ubytku). Jak zaczęło ciec to skończyło się na tym że z poziomu Max na bagnecie spadło do Minimum. Pod koniec to już ciekło prawie ciurkiem.

Po nocy okaże się czy coś na kapało. Sprawdzę też dokładnie filtr oleju.

Dam znać jak by co. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja. I chyba odnaleziony został sprawca dzisiejszych 2 plamek pod autem, okazało się że uszczelka pod korkiem miski olejowej poci się i od czasu do czasu z tamtych okolic spada kropla oleju. Szkoda tylko że wymiana tej uszczelki związana jest ze spuszczeniem olejem z silnika, zostawię tak jak jest do następnego miesiąca.

POZDRO:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jeszcze pytanie odnośnie ściągania miski olejowej i wymiany uszczelki. Jak to wygląda w silnikach 1Z? W nich podobno nie ma blachy takiej w środku, która występuje w innych silnikach? I czy samo zdjęcie miski idzie łatwo czy trzeba dużo walczyć? Jaki jest dostęp do śrub? No i ta uszczelka, czy można ją dostać normalnie w sklepie i jaki to koszt?

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego jak ściągać i jakie dojście to nie mam pojęcia, kumpel mi to zrobił a ja w tym czasie byczyłem się nad jeziorkiem.

Uszczelka jest zwykła, gumowa. Ja kupiłem Gerlinga i wydałem 60zł. Można ją kupić praktycznie w każdym sklepie motoryzacyjnym, ale musisz pojeździć bo czasami się różnią cenowo nawet 10-15zł. Aha kup przy okazji uszczelkę miedzianą do korka, tylko musisz wiedzieć jaki gwint i średnica korka-tak mi powiedzieli w sklepie. Ogólnie mówiąc jak podnosiłem auto aby umyć silnik to wymiana miski nie wygląda na bardzo trudną i chyba nic nie trzeba dodatkowo odkręcać czy odchylać, ale mogę się mylić.

POZDRO:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności