Skocz do zawartości
fire___fighter

Wejście do komputera, kontrolka otwartych drzwi i wyciek spod korka oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie stałem się posiadaczem passata b6 2006r., 1.9 tdi, 105 KM. Serdecznie witam wszystkich użytkowników forum. Mam kilka pytań na które nie znalazłem żadnego wątku na forum.

1. Jak wejść do menu komputera pokładowego, jak uruchomić pokazywanie chwilowego i średniego spalania? Zaznaczam, że na wyświetlaczu pomiędzy prędkościomierzem, a obrotomierzem wyświetlana jest prędkość w milach, godzina oraz data (gdy autko nie jedzie pokazywany jest przebieg auta. Jest to chyba MFA (wyświetlacz nie pokazujący otwartych drzwi). Przy dzwigni wycieraczek nie ma żadnego przycisku do dostępu menu, jest tylko przy zegarach po lewej stronie ustawienie godziny i daty - dwa przyciski i po prawej resetowanie przebiegu oraz przycisk z symbolem kluczyka.

2. Co chwile podczes jazdy pojawia się i znika kontrolka otwartych drzwi. Co może być przyczyną?

3. Zauważyłem wyciek oleju spod korka przy silniku? Czy można wymienić uszczelkę lub korek, czy to pomoże i czy ktoś z forumowiczów miał takę usterkę?

 

Za wszystki spostrzeżenia z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Jak wejść do menu komputera pokładowego, jak uruchomić pokazywanie chwilowego i średniego spalania? Zaznaczam, że na wyświetlaczu pomiędzy prędkościomierzem, a obrotomierzem wyświetlana jest prędkość w milach, godzina oraz data (gdy autko nie jedzie pokazywany jest przebieg auta. Jest to chyba MFA (wyświetlacz nie pokazujący otwartych drzwi). Przy dzwigni wycieraczek nie ma żadnego przycisku do dostępu menu, jest tylko przy zegarach po lewej stronie ustawienie godziny i daty - dwa przyciski i po prawej resetowanie przebiegu oraz przycisk z symbolem kluczyka
To nei jest MFA, masz wersje bez komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Co chwile podczes jazdy pojawia się i znika kontrolka otwartych drzwi. Co może być przyczyną?

Uszkodzony mikrostyk w zamku lub zimny lut w owym

3. Zauważyłem wyciek oleju spod korka przy silniku? Czy można wymienić uszczelkę lub korek, czy to pomoże i czy ktoś z forumowiczów miał takę usterkę?

z pod korka wlewu czy spustu oleju? Jak ten pierwszy to zapewne ktoś rozlał trochę przy nalewaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij na włączonym zapłonie guziki po prawej stronie licznika serwisowy i ten obok to przestanie pokazywać prędkość w milach podczas jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć kompa to zegary i manetkę na allegro i do tego kodownie. nie ma większej filozofii... a pozostałe już inni napisali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie za wszystkie podpowiedzi. Co do wycieku spod korka (wlew oleju) to widziałem to w dwóch passatach b6 w komisach. I na pewno nikt nie rozlał tam oleju przy nalewaniu... A jak się da naprawić ten mikrostyk i gdzie on jest zlokalizowany?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bedzie tracil komunikacje z drzwiami tez zapali lampke.trzeba zdiagnozowac.mikrostyk to padal w b5 passacie.jesli podejrzenie uszkodzenia to radze wymieniac zamek na nowy.Pozniej moze skonczyc sie zablokowaniem zamka(czesta przypadlosc) i rozbieranie zamknietych drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności