Skocz do zawartości
Bart

zamek w dzwiach kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was mial problem z zamkiem w drzwiach kierowcy - podobno to czesty problem passatow. Czy warto wymieniac na nowy czy mozna temu jakos inaczej zaradzic. Niesprawny zamek powoduje klopoty z sygnalizacja braku wylaczenia swiatel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem drugi zamek ale po wymianie okazało się ze i przewody są uszkodzone. Podwiązałem przewody inaczej i na razie jest ok. Stary zamek leży w szufladzie i mogę go sobie w każdej chwili rozebrać a samochód jezdzi na nowym. Natomiast jak rozbierzesz zamek swój a nie masz w zapasie nic innego a samochód musi codziennie jezdzić to wówczzas lipa jak nie naprawisz od razu a zawsze może coś pojść nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno wymieniałem zamek na nowy, nie miaelm światelka pod dzwiami , brzeczyka, nie dzialal centralny z kluczyka , nie otwieraly sie szyby , nie zalaczal sie alarm , nie bylo ryglowania po 30 sek. ogulnei nei dzialalo nic prucz samego centralnego , po 2 miechach odkad wymianielem na nowy od 2 dni mam problem z centralnym wszsytko inne dziala jak nalezy a centralny z pilota nie zamyka mi dzwi kierowcy, za pierwszym wcisnieciem przycisku zamykaja sie wszystkie dzwi prucz kierowcy dopiero jak wcisne 2 raz przycisk na pilocie doryglowuje sie dzwi kierowcy , teraz sam nie wiem czy to mogl pasc nowy zamek tak szybko sam nei wiem , niby wszystko to co kiedys nei dzialalo dziala a i tak nie rygluje , zamek dalem na gwarancje dostane nowy zamek w sobote zaloze i sie okaze czy to byla wina zamka , czy musze szukac przyczyny np. w komforcie albo jakis pognitych kablach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba przelutować zimne luty w zamku w drzwiach kierowcy, jest tego dużo na forum, tez to robiłem i jest już ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja niedawno wymieniałem zamek na nowy, nie miaelm światelka pod dzwiami , brzeczyka, nie dzialal centralny z kluczyka , nie otwieraly sie szyby , nie zalaczal sie alarm , nie bylo ryglowania po 30 sek. ogulnei nei dzialalo nic prucz samego centralnego , po 2 miechach odkad wymianielem na nowy od 2 dni mam problem z centralnym wszsytko inne dziala jak nalezy a centralny z pilota nie zamyka mi dzwi kierowcy, za pierwszym wcisnieciem przycisku zamykaja sie wszystkie dzwi prucz kierowcy dopiero jak wcisne 2 raz przycisk na pilocie doryglowuje sie dzwi kierowcy , teraz sam nie wiem czy to mogl pasc nowy zamek tak szybko sam nei wiem , niby wszystko to co kiedys nei dzialalo dziala a i tak nie rygluje , zamek dalem na gwarancje dostane nowy zamek w sobote zaloze i sie okaze czy to byla wina zamka , czy musze szukac przyczyny np. w komforcie albo jakis pognitych kablach

 

Ile placiles za nowy zamek? W ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja nic nie mowilem o aso :) w aso 500zl zamek a ten samiuski na allegro 145zl i tyle dalem za niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie mozna kupic NOWY na allegro za 145?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja u siebie też przerabiałem ten temat, to tylko wygląda tak groźnie, musisz mieć tylko odpowiedni śrubokręti lutownicę. Jak masz zamek na wierzchu to 30 min. roboty i po sprawie. Trza tylko przelutować wszystkie luty, u mnie na oko nie było nic widać ale wziąłem przelutowałem wszystkie luty, poskładałem i wszystko śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem ostatnio problem z dzwiami, okazało się że mam ugnite kable przy module komfortu, złączyłem złączką i śmiga. A teraz mam problem wydaje mi się z samym zamkiem ponieważ jak jest gorąco ciężko chodzi kluczyk ( nie mam pilota) i czasami zamyka a czasami nie. Wydaje mi się że problem jest w zamku a dokładnie w miejscu gdzie wiosełko ma za zadanie przekręcić to coś (|) w zamku. Zamek do wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie jest, tylko że klucza już nie mogę włożyć po stronie kierowcy, są dwa rozwiązania,

pierwsze to kupić samą wkładkę i wymienić, tylko że będziesz miał dwa klucze...

drugie lepsze to wkładkę wyjąc i zanieść do zakładu który otwiera takie wkładki i je naprawia, u mnie w okolicy jest cos takiego, obiło mi się o uszy tylko że nie czuje palącej potrzeby bo mam pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko czy to na pewno wkładka czy cały zamek? Wymieniałem w sposób o którym mówisz wkładkę od strony pasażera bo stara była tak do dupy że mogłem otworzyć auto każdym, dosłownie każdym kluczem, nawet śrubokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby to sprawdzić musisz wyjąć cały zamek i otworzyć go, ale przed włóż śrubokręt płaski w otwór gdzie wkładka zamka wchodzi i przekręć tak, abyś mógł ocenić czy zamek czy wkładka jest winna. zazwyczaj wkładki bo w zamkach zwykle i najczęściej psują się mikrozłącza odpowiedzialne za nieświecenie lampek itp.

 

jak kluczyk się przekręca w prawo i lewo to znaczy że wkładka działa i klucz wchodzi do zamka, jak jest ciężko przekręcić itp to zamek, na moim przykładzie się opierałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności