Skocz do zawartości
Gość maly2rafcio

Wymiana tłumika końcowego

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mysle ze jak ma sie diesla to mozna kupic najtanszy.

Jak benzyne + LPG to lepiej drozszy.Gaz niestety pozostawia wode w ukladzie wydechowym :/

Kiedys tu czytalem na forum, jak gosc zrobil mala dziurke w ostatnim tlumniku to mu 2l wody wylecialo :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie.Jak są oryginalnie łączone tłumiki w Passacie b3 silnik ABS

U mnie na wszystkich łączeniach są spawy i nie wiem czy tak powinno być.

Szykuję się do wymiany całego wydechu i tak pytam bo mi się wydaje że było coś rzeźbione u mnie.

DSC01921.jpg

DSC01923.jpg

Edytowane przez killerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie drugiego zdjecia to polączenie z tłumikiem srodkowym masz troche wczesniej jak to spawanie, a wracajac do pierwszego zdjecia to ta siatka jest spawana a dopiero za nia powiny byc obejmy, bo to tworzy całość z rura ktora idzie od polaczenia z kolektorem

 

obejrzyj dobrze, pozdro;)

 

wklejam male foto pogladowe jak to jest w kombi

passat_18i_kat_04-1988_07-1991.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wczoraj patrzałem to nie widziałem żadnej opaski.NA wszystkich łączeniach tzn ta siatka z rurą jest zespawana,rura z środkowym zespawana,środkowy z końcowym zespawany.Nie mówię o żadnych wieszakach i tym podobnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz pospawane to jest troche zabawy z wyciagnieciem wydechu, sam mialem u siebie pospawane przy tym łączniku elastycznym, ale do konca bylo juz na obejmach.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim koncowym tłumiku cos tarabani...

ale ja chyba zrobie pełny przelot. już nie mam kata ani tłumika srodkowego i w kabinie nie jest głośniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tanie zamienniki to nie tłumiki tylko puszki obciążające auto. Wiadomo że jeśli Twój dzwoni i wydaje dziwne dźwięki to po założeniu takiego będzie lepiej, ale do markowego dużo mu brakuje. Lepiej dołóż trochę i kup BOSAL-a albo Leistritz. Używki nie kupuj trafisz pewnie na taki sam szrot jak masz albo na tani zamiennik, chyba że gdzieś dostaniesz zdrowe tłumiki wcześniej wymienionych przeze mnie firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz takiego na zbyciu?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie posiadam zbywającego tłumika. Obecnie mam w aucie 9 letniego Leistritza (środkowy) wymieniłem go wcześniej na tani zamiennik (wydawało mi się żę jest uszkodzony i "pierdzi", a uszkodzona była plecionka) i po kilku miesiącach zamiennik poleciał na złom a stary tłumik do dziś spisuje się idealnie. Kup Bosala, kosztuje coś ok. 200zł http://e-autoparts.pl/tlumik-koncowy-p-318852.html

Jak założysz taki tłumik to od razu usłyszysz jaka jest różnica. Te tłumiki są liczone, przygotowywane pod dany silnik i dlatego są tak ciche i długowieczne, nie to co kilka rurek, trochę blachy i wygłuszenia.

Edytowane przez Daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja nie widzę sensu kupowania oryginalnych tłumików, ponieważ to czy wytrzymają one rok czy cztery, zależny nie tylko od wykonania ale także od jazdy danej osoby. Osobiście wole tłumiki firmy ...................................................................................................................pozdrawiam marta

 

 

 

 

post.wyedytowany.Blop

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek chce wyrazić swoja opinie i od razu dostaje spam. To że jestem kobietą nie oznacza ze nie znam sie na częściach zamiennych.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta ku przestrodze- Bosal /VFM

No niestety nie posiadam zbywającego tłumika. Obecnie mam w aucie 9 letniego Leistritza (środkowy) wymieniłem go wcześniej na tani zamiennik (wydawało mi się żę jest uszkodzony i "pierdzi", a uszkodzona była plecionka) i po kilku miesiącach zamiennik poleciał na złom a stary tłumik do dziś spisuje się idealnie. Kup Bosala, kosztuje coś ok. 200zł http://e-autoparts.pl/tlumik-koncowy-p-318852.html

Jak założysz taki tłumik to od razu usłyszysz jaka jest różnica. Te tłumiki są liczone, przygotowywane pod dany silnik i dlatego są tak ciche i długowieczne, nie to co kilka rurek, trochę blachy i wygłuszenia.

Bosal produkuje też tłumiki z tłoczeniem na puszce VFM taki wynalazek-zamiennik niby firmowany przez Bosala wytrzymał niecałe 2,5 roku. Po roku w środku była już grzechotka, dwa tygodnie temu go wymieniłem na sprawdzony " no name", bo wyglądał jak sitko-fakt ja mam gazownię w samochodzie i dlatego wydech bardziej dostaje w d...ę. Jak Bosal to tylko oryginał nie dajcie sobie wcisnąć VFM-a, że niby produkowany na tych samych liniach co Bosal.

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze tu tylko można dyskutować o bosalu. Macie takie samo przekonanie jak ludzie w podeszłym wieku. Co drogie to i lepsze. Życze wam powodzenia jak wycofają tłumiki w bosalu do waszych samochodów, ciekawe co wtedy będziecie zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę ze tu tylko można dyskutować o bosalu. Macie takie samo przekonanie jak ludzie w podeszłym wieku. Co drogie to i lepsze. Życze wam powodzenia jak wycofają tłumiki w bosalu do waszych samochodów, ciekawe co wtedy będziecie zakładać.

Szanowna koleżanko, proszę przeczytaj dokładnie mój post i zastanów się co napisałaś bo wydaję mi się, że nie zrozumiałaś z niego nic.

Ja jeżdżę na tłumikach środkowym i końcowym marki "no name" o czym wyraźnie napisałem, bo firmowy tłumik nie spełnił moich oczekiwań i tylko dlatego napisałem poprzedniego posta żeby przestrzec tych, którzy byli by zainteresowani kupnem tłumika VFM firmowanego przez Bosala. Każdy kupuję to co uważa za dobre według własnego uznania albo zasobności kieszeni, co nie znaczy droższe to musi być lepsze!!

To tyle OT,

 

Pozdrawiam Jarek

Ps. Nie jestem w aż tak podeszłym wieku!

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja trochę o coś innego chce zapytać, będe wymieniać srodkowy i ostatni tłumik, ktoć coś pisał o wlaniu troche oleju czy ktoć to sprawdzał , ja mam 1,9 TD bez i :) aa kupiłem szczerze mówiąc najtańszy za 169zł z przesyłką bo jeden mechanik mi powiedział 350zł bez robocizny!!! a serwis vw 240zł też bez wymiany... nie pracuje więc musze zaoszcządzić... wiem ze to głupie no ale takie czasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebuje;p czas tłumika końcowego nadszedł, nadaje się do śmietnika;p panowie potrzebuje konkretne linki z aukcjami który kupić zeby mnie poźniej nie wkur*** bo buczy albo brzęczy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności