Skocz do zawartości
AD41AN

Guma pod gwintem-tył/sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem wiec pytam doświadczonych. Na dołączonej focie mamy sprężynę na gwincie gdzie wcześniej seria leżała na gumowej nazwę to podkładce. Jak widać ja ją pominąłem gdyż w żaden sposób nie mogłem nałożyć gwintu chyba ze musiał bym użyć młotka i nabić. Przekonany jestem że gwint pozostaje na swojej, którą też widać na zdjęciu, gumowej podkładce. Czasami jednak słyszę i tak podejrzewam że środek gwintu ociera o goły stalowy trzpień(bo wyrzuciłem przecież ta oryginalną gumowa podkładkę). Jak u siebie macie rozwiązaną tę kwestie? Dodam ze zawias 100% pod 3BG.

IMG_2549.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie tą gumę wywaliłem i u mnie ta regulacja gwintu jest przykręcana nakrętką od dołu , także nic mi nie puka nie stuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
środek gwintu ociera o goły stalowy trzpień

a możesz to rozwinąć jaśniej bo nie bardzo cię rozumiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pobs ta gwintowana tuleja jak wiesz ma otwór w sobie średnica jest taka że praktycznie nie jest możliwe umiejscowienie jej na pozostawionej odpowiednio wytłoczonej gumowej podkładce natomiast gdy ją zdejmę to tuleja swobodnie leży z tym ze teraz jest luz (nie duży) a co za tym idzie może się przesuwać delikatnie pod czas pokonywania jakiś nierówności i stukać(ocierać) o ten stalowy (nie wiem jak fachowo nazwać) palec. Na pewno widziałeś jak to wyglada ;) Ok zobaczymy jak inni maja u siebie rozwiązany ten tył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak jak pisałem ta tuleję się przecież przykręca i nie ma prawa sie ona przesuwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż to właśnie tak myślę ;)

jeśli masz gwint, to samo z siebie idzie z nim niższy amor, więc nie ma takowych szans, by sprężyna na tej podkładce się przemieszczała,

ja mam KW II i nic takiego nie zaobserwowałe. Dokładniej zobaczę jutro jak to u mnie wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale tak jak pisałem ta tuleję się przecież przykręca i nie ma prawa sie ona przesuwać

Otóż to. Klocek (nazwijmy go) jest przecież przykręcony od spodu (przynajmniej powinien być) do belki, więc to się nie może przemieszczać. AD41AN, przykręciłeś od spodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...peszek, tego klocka jak KriSSo nazwałeś nie da sie przykręcić chyba ze z góry bym nawiercił jakiś otwór to wtedy tak ;) ale już zauważyłem w czym problem jest, gdy zaciągnę ręczny "****" trochę się unosi co za tym idzie podwozie i belka nie są równolegle ułożone względem siebie to przypomina otwieranie się nożyczek tworzy się kat sprężyna delikatnie wygina się w łuk, na zdjęciu widać ze nie przylega całą płaszczyzną do śruby tylko zaczyna się z jednej strony unosić a z drugiej nadal opiera, z racji ze "klocek" swobodnie leży też zaczyna troszkę zapewne ocierać, dlatego gdy spuszczę z ręcznego i zrobię parę metrów to słyszę taki z tłumiony dźwięk najwyraźniej wszystko wraca na swoje miejsce.

Ok możemy zapomnieć o temacie bo już pewnie wam tylko mieszam nie potrzebnie a po drugie pytałem jak to u was wygląda, już wiem że raczej powinno być przykręcone. Zapewne też powinienem dać czas dla nowego zawieszenia żeby się ułożyło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie było tej podkładki gumowej i nic nie pukało bo inaczej sie nie da nałożyć tej regulacji.Może amorka nie dokręciłeś dobrze bo tam gdzie myślisz nie powinno pukać nao chyba że kupiłeś jakiś chiński niedopracowany produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba że kupiłeś jakiś chiński niedopracowany produkt.

nie nie jeszcze tak mnie nie pogięło. Zawias z Berlina na 2letniej gwarancji, druga liga ;) jak na pierwszy w życiu jest ok ale koniec na tyle bo odbiegamy od tematu. Fakt lepiej sprawdzę może czegoś nie dokręciłem. Temat zamykamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności