Skocz do zawartości
tomcio1

Podłączenie SZYB elektrycznych z tyłu (z '01 do '05)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Koledzy, a czym uszczelnialiście blachy przy drzwiach, można zakupić ori uszczelkę czy coś innego.

Chodzi, żeby woda nie lała się do środka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, a czym uszczelnialiście blachy przy drzwiach, można zakupić ori uszczelkę czy coś innego.

Chodzi, żeby woda nie lała się do środka??

Ori nie, ale produktów zastępczych na rynku od zatrzęsienia. :)

Nie smaruj tylko silikonu paluchem, bo to nie estetyczne i nie praktyczne. :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ori nie, ale produktów zastępczych na rynku od zatrzęsienia. :)

Nie smaruj tylko silikonu paluchem, bo to nie estetyczne i nie praktyczne. :hyhy

Pozdro.

 

A ty kolego czego użyłeś. Jak się sprawdziło u Ciebie to może i ja tego użyję jak już pozbieram graty na przekładkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ty kolego czego użyłeś. Jak się sprawdziło u Ciebie to może i ja tego użyję jak już pozbieram graty na przekładkę.

Użyłem uszczelki okiennej TESA profil ,,E,,

Jak masz zmasakrowane blachy to zastosuj grubszy profil ,,D,,

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy które z podanych silniczków są z wersji europejskiej?

1C0 959 801C

1C0 959 801A

1C0 959 802A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.

Koledzy, a czym uszczelnialiście blachy przy drzwiach, można zakupić ori uszczelkę czy coś innego.

Chodzi, żeby woda nie lała się do środka??

 

ThoMass ja nie uszczelnialem niczym... w obecnym pasku jak i w poprzednim nic mi nie ciekło... ale jak Ci zależy to Vipereeek ma racje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ThoMass ja nie uszczelnialem niczym... w obecnym pasku jak i w poprzednim nic mi nie ciekło... ale jak Ci zależy to Vipereeek ma racje :)

 

Dzięki kolego za podpowiedź, powoli się zbieram do akcji zmiany ręcznych blach na elektrykę. Generalnie wszystko zebrałem, pozostaje zrobić wiązkę i wpiąć się jakoś, przełożyć blachy i zakodować moduł. Ale póki co brak chęci i czasu:cenzura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie musisz kodować :) żadnego modułu :D zostawiasz stara instalacje bez elektryki do zamka centralnego i w drzwiach zostawiasz dodatkowo instalacje z elektryki :) do niej podpinasz cztery kable z przedniej kostki i wszystko w temacie jak sie zbierzesz to max 2 h roboty :) powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie mam pytanko bo też zastanawiam się nad montażem tylnej elektryki i mam pytanko czy ten przełącznik od szyb może być od starszych b5? Czy musi być z mojego modelu 2001-2005?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączniki są takie same więc można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem:) a jeszcze jedno czy można jakoś rozróżnić blachę z siłownikiem między modelami: 1996-2000 a 2000-2005?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FL ma dodatkowo CAN idący do silników, ale bez wtyczki nie wiem czy poznasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumie. Tak czy siak będę chciał z kablami kupić także będzie w tedy widać.

Dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że przewody w kostce w słupku środkowym te które są niepotrzebne wypiąć i zostawić ??

Edytowane przez Darko81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przyczyna że nie mogę otwierać/zamykać szyb tylnych z ich ori przycisków?

 

szybki tylne działają jedynie na panelu przy kierowcy, a ostatnim razem przy czytaniu błędów nic nie wykryło....i nie wiem od czego zacząć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka może być przyczyna że nie mogę otwierać/zamykać szyb tylnych z ich ori przycisków?

 

szybki tylne działają jedynie na panelu przy kierowcy, a ostatnim razem przy czytaniu błędów nic nie wykryło....i nie wiem od czego zacząć

 

Jeśli nie działają z wyłączników w drzwiach tylnych, a działają z panelu kierowcy, to może masz włączoną blokade na tylne przyciski.

Jest na panelu kierowcy taki przycisk, który po wciśnięciu blokuje tylne przyciski. Trzeba go wcisnąć jeszcze raz i powinny działać. Jak nie to, to pewnie coś z włącznikami albo ich podpięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to może masz włączoną blokade na tylne przycisk

 

coś tam faktycznie jest dzięki za info zacznę od prostych rzeczy zanim zacznę coś rozbierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie na pewno "blokada rodzicielska". Jeśli przedni panel może sterować szybami to znaczy ze jest komunikacja i zasilanie. Jeśli dwie szyby nie chcą sie opuszczać z tylnych przycisków to są dwie możliwości:

- "blokada rodzicielska"

- uszkodziła sie jednocześnie oba przyciski w drzwiach tylnych co jest niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to ta blokada:mlotkiem dzięki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mały odkop, mam mały problem i prośbę, przewertowałem 3 tematy o elektrycznych szybach ale nie bardzo potrafię z nich coś "wyciągnąć". Mój przypadek jest o tyle inny od wszystkich że mam Passata B5 Variant 2000r. ale już na CAN'ie i blachy z silniczkami i instalacją z 2003 roku od FL'a. Instalację luzem z tego auta też posiadam. Czy mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak mam to wszystko do kupy podłączyć żeby to w końcu ruszyło? Fabrycznie z tyłu mam korby.

20150809_150832.jpg

20150809_150942.jpg

20150809_150949.jpg

20150809_151013.jpg

20150809_151034.jpg

20150809_152401.jpg

20150809_152646.jpg

Z góry dziękuję za pomoc :)

20150809_152657.jpg

Edytowane przez Kozziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności