Skocz do zawartości
tomcio1

Podłączenie SZYB elektrycznych z tyłu (z '01 do '05)

Rekomendowane odpowiedzi

No to już Ci mówię jak to podłączyć aby wszystko działało jak w oryginale.

Z tej kostki '05 wykorzystasz tylko dwa kable, bo tylko one są wspólne dla wersji z elektryka i bez. Kolejne 4 kable musisz pociągnąć z przedniego słupka.

Po pierwsze to źle ponumerowałeś piny w tych kostkach, tzn. niezgodnie ze stanem faktycznym. Ja Ci będę podawał numery zgodnie z opisem na kostkach a nie na rysunku.

W kostce '05 zostawiasz tylko dwa kable, pin nr 3(czerwono-czarny), jest to plus załączający oświetlenie progu po otwarciu drzwi; oraz pin nr 8(brązowy), jest to masa.

Cztery kable ciągniesz z przedniego lewego słupka, znajdź kostkę 10-pinową czarną. Pin nr 2 oraz 3 to odpowiednio CAN-H oraz CAN-L, magistrala danych(są one skrosowane), podłączasz się pod te kable i ciągniesz z pinu nr 2(pomarańczowo-purpurowy) na pin nr 5 w kostce '05, oraz z pinu nr 3(pomarańczowo-brązowy) na pin nr 6.

Teraz z pinu nr 1(czerwono-niebieski) ciągniesz kabel na pin też nr 1, oraz z pinu nr 4(czerwono-biały) ciągniesz na pin nr 2.

Analogicznie robisz z prawą stroną, kable ciągniesz z prawego przedniego słupka.

W miarę jasne?

Swietny opis!

I ja moge sie w koncu pochwalic udanym montazem szybek elektrycznych z tylu. Na razie nie mam nowego panela do drzwi kierowcy, ale przy drzwiach przyciski dzialaja, i sterowanie z pilota tez ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jeżeli chcę założyć elektrykę szyb na tył a mam Passka modelowo 2004 to czy mogę szukać blach z roczników 2001 - 2005? Czy muszą to być 2004 - 2005 ? Chcę znaleźć blachy razem z wiązką do kostek, będzie tam jakaś różnica w kolejności pinów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie jeżeli chcę założyć elektrykę szyb na tył a mam Passka modelowo 2004 to czy mogę szukać blach z roczników 2001 - 2005? Czy muszą to być 2004 - 2005 ? Chcę znaleźć blachy razem z wiązką do kostek, będzie tam jakaś różnica w kolejności pinów?
Blachy beda pasowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , blachy do rocznika 2005 muszą być od B5FL a róznicy w kolejności pinów nie ma czy to bedzie rok 2002 to nie ma znaczenia tylko muszą być z roczników 2001-2005 i bedą pasować a piny do nowej instalacji są dostepne poza serwisem VW. Na przykład w sklepie z radiami samochodowymi do 3zł/szt męskie i żeńskie jakie są potrzebne . Jak ktoś potrzebuje to mogę pomóc w załatwieniu takich pinów nowych żenskich i męskich ( dlamnie za fatyge na browarka) . Mozna pisać na PW polecam forumowicza POGROMCE :dobrze.

Edytowane przez Maik78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pinami dam sobie rady tylko chodziło mi czy to będzie to samo. Bo tam różne cyrki z tym podłączeniem "Can" są. Ale jak jest to samo to dam rade :) Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co rozumiem blachy z rocznika 2005 będą pasować p&p do rocznika 2003 :?: Czy też trzeba będzie z tymi kablami się bawić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli z tego co rozumiem blachy z rocznika 2005 będą pasować p&p do rocznika 2003 Czy też trzeba będzie z tymi kablami się bawić
U mnie pasowaly z 2005 do 2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. koledzy nabyłem do mojego b5b 97 rok bez can kompletne blachy do dołożenia elektryki do tyłu.

kable do głośników mam już podciągnięte.

sprawa dotyczy tego ze kupiłem je z roku po liftowego czyli z can.

zamek zostaje mój.

mylę przełożyć moją instalację do nowych blach a tylko od szyb podciągnąć przewody,

czy da się dołożyć tylko zasilane osobne do silniczka aby działał tylko na w włącznik w drzwiach tylnych??

panel przedni nie jest mi za bardzo potrzebny.

jak się wam to wydaje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE,

Odświerze ten temacik ponieważ jestem w trakcie wymiany tylnych szyb z manualna na elektryczne ( mam jedynie elektryczne przednie) i mami problem :/ a mianowicie kupiłem komplt tapicerki wraz z kompletnym mech. do szyb elektrycznych od VW Passata B5 kombi z 1998 r. komplet jest gotowy do montażu, są również wiązki do podłączenia. Nie było jedynie kabli od głośników ale to nie problem dołożyłem ze starych kabli wszystko postręcałem i... KISZKA !!! kupiłem moduł komfortu do czterech elektrycznych szyb (tak mi facet powiedział wraz z kostkami) i co nadal ZONG !!! Chciałem podłączyć kable z tamtego starego modułu do nowego i okazuje się że kabelki nie pasują. tzn sa częściowo inne kolory jak również jest ich więcem (w tym starym module) Kolega który mi pomagał w montażu załamał ręce, bo nawet centralny z tyłu nie działał. Co można teraz zrobić w takiej sytuacji? RATUJCIE !!! a może ma ktoś schemat zmiany elektrycznych szyb z 2 na 4 szyby do VW Passata B5 kombi.

PROSZĘ o PILNĄ POMOC !!!

ps. a może ktoś jest z Warszawy lub okolic i jest mi w stanie pomóc to byłbym BBBBB...WDZIĘCZNY

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

krasy31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też dokładałem szyby z tyłu. Kable do sterowania szybami przeciągłem z słupków przednich, wymieniłem panel sterowania na 4 szyby i wszystko działa bez problemu. Nie wymieniałem modułu komfortu, tylko zostawiłem w tylnych drzwiach stare przewody do sterowania zamkami. Zero problemów. Według mnie rewelacyjne rozwiązanie z zostawieniem starych przewodów do zamków. Opisane na forum.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie o tym jest opisane bo nie potrafie takiego wątku znaleść :/ oczywiści chodzi mi o podłączeniu dodatkowych przewodów pod stare wiązki, no i gdzie je się podłącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kolory odpowiedzialne za szyby znalazłem porównując instalację moją i w passacie brata.

Zostawiłem wszystkie kable, które były w tylnych drzwiach. Dodatkowo dołożyłem 6 przewodów.

Brązowy podłączyłem do masy przy słupku tylnych drzwi.

Do przodu przeciągałem przewody: czerwono żółty, czerwono biały, czerwono czarny, pomarańczowo zielony, pomarańczowo brązowy.

Podłączyłem je do przewodów przy kostkach, które są połączone z wiązką drzwi przednich. Mają takie same kolory.

Myśle, że wszystko już będzie jasne.

Powodzenia i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie pasowaly z 2005 do 2003.

Pasowały w sensie, że podłączyłeś kostki i działało czy też musiałeś kable z przednich słupków ciągnąć :?:

 

W końcu skompletowałem wszystko potrzebne do przekładki i biorę się do roboty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście w drugim zdjęciu czyli tam gdzie jest wtyk '01 w tle widać druga kostkę. Też mam taką u siebie ale nie wiem co z nią zrobić, ma zostać luzem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to już Ci mówię jak to podłączyć aby wszystko działało jak w oryginale.

Z tej kostki '05 wykorzystasz tylko dwa kable, bo tylko one są wspólne dla wersji z elektryka i bez. Kolejne 4 kable musisz pociągnąć z przedniego słupka.

Po pierwsze to źle ponumerowałeś piny w tych kostkach, tzn. niezgodnie ze stanem faktycznym. Ja Ci będę podawał numery zgodnie z opisem na kostkach a nie na rysunku.

W kostce '05 zostawiasz tylko dwa kable, pin nr 3(czerwono-czarny), jest to plus załączający oświetlenie progu po otwarciu drzwi; oraz pin nr 8(brązowy), jest to masa.

Cztery kable ciągniesz z przedniego lewego słupka, znajdź kostkę 10-pinową czarną. Pin nr 2 oraz 3 to odpowiednio CAN-H oraz CAN-L, magistrala danych(są one skrosowane), podłączasz się pod te kable i ciągniesz z pinu nr 2(pomarańczowo-purpurowy) na pin nr 5 w kostce '05, oraz z pinu nr 3(pomarańczowo-brązowy) na pin nr 6.

Teraz z pinu nr 1(czerwono-niebieski) ciągniesz kabel na pin też nr 1, oraz z pinu nr 4(czerwono-biały) ciągniesz na pin nr 2.

Analogicznie robisz z prawą stroną, kable ciągniesz z prawego przedniego słupka.

W miarę jasne?

 

mam podobny problem co kolega z tematu chciałem sie zastosowac do waszgo opisu ale nie ma szans bo tak jak Ty podajesz kostka 10 pinowa jest ale nie ma tych kolorów kabli jak podłączam wedle numerów pinów to miedzy pinem 1 a 1 iskrzy sie :P wiec nie przypinam kabla na stałe moge prosić o jakaś podpowiedz pasek z 2003r modelowo 2004 1,9 131 km prosze o porade :)

 

---------- Dodano o 16:10 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:05 ----------

 

No to już Ci mówię jak to podłączyć aby wszystko działało jak w oryginale.

Z tej kostki '05 wykorzystasz tylko dwa kable, bo tylko one są wspólne dla wersji z elektryka i bez. Kolejne 4 kable musisz pociągnąć z przedniego słupka.

Po pierwsze to źle ponumerowałeś piny w tych kostkach, tzn. niezgodnie ze stanem faktycznym. Ja Ci będę podawał numery zgodnie z opisem na kostkach a nie na rysunku.

W kostce '05 zostawiasz tylko dwa kable, pin nr 3(czerwono-czarny), jest to plus załączający oświetlenie progu po otwarciu drzwi; oraz pin nr 8(brązowy), jest to masa.

Cztery kable ciągniesz z przedniego lewego słupka, znajdź kostkę 10-pinową czarną. Pin nr 2 oraz 3 to odpowiednio CAN-H oraz CAN-L, magistrala danych(są one skrosowane), podłączasz się pod te kable i ciągniesz z pinu nr 2(pomarańczowo-purpurowy) na pin nr 5 w kostce '05, oraz z pinu nr 3(pomarańczowo-brązowy) na pin nr 6.

Teraz z pinu nr 1(czerwono-niebieski) ciągniesz kabel na pin też nr 1, oraz z pinu nr 4(czerwono-biały) ciągniesz na pin nr 2.

Analogicznie robisz z prawą stroną, kable ciągniesz z prawego przedniego słupka.

W miarę jasne?

 

mam podobny problem co kolega z tematu chciałem sie zastosowac do waszgo opisu ale nie ma szans bo tak jak Ty podajesz kostka 10 pinowa jest ale nie ma tych kolorów kabli jak podłączam wedle numerów pinów to miedzy pinem 1 a 1 iskrzy sie :P wiec nie przypinam kabla na stałe moge prosić o jakaś podpowiedz pasek z 2003r modelowo 2004 1,9 131 km prosze o porade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz tak jak opisał "pogromca" w pierwszych postach i bedzie śmigać aż miło ja już robiłem to w 2 passatach i śmiga jak należy przez 2 lata . Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa ze sterowaniem szyb z tylnych drzwi po wyjęciu kluczyka ze stacyjki? Można je opuszczać i podnosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wygląda sprawa ze sterowaniem szyb z tylnych drzwi po wyjęciu kluczyka ze stacyjki? Można je opuszczać i podnosić?

Zachowują się identycznie jak szyby przednie. :)

 

P.S. Świetny opis montażu. Moje szybki latają jak szalone. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem posiadam instalacje do szyb el. tył z passata b5fl, chciałbym podłączyc żeby z tyłu miec też elektrykę, blachy silniczki juz zamontowane panele drzwi z włącznikami też posiadam, moj pasek to 98 r, kombi, bardzo prosze o pomoc bo jak rozebrałem wszystko to kostki w słupkach inne kolory kabli inne, jeśli jest taka możliwośc to prosze o jakąś podpowiedź jakie kable gdzie podlączyć, wiem że w słupku kierowcy coś trzeba podłączyc ale niestety nie wiem co i gdzie dokładnie.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arkus

Dzień dobry Wszystkim,

 

czy Ktoś mógłby powtórzyć zdjęcia z pierwszego postu? Niestety padły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności