Skocz do zawartości
tomcio1

Podłączenie SZYB elektrycznych z tyłu (z '01 do '05)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Chciałbym prosić was o pomoc w podłączeniu szyb elektrycznych w Pasku z 2005.

Ostatnio miałem nieprzyjemny incydent i nabyłem "nowe" drzwi z 2001 roku.

 

Problem w tym, że kostka i wtyk mają RÓŻNE wyprowadzenia.

 

W związku z tym, chciałbym się dowiedzieć do czego służą konkretne piny w obu kostkach by połączyć je w działającą całość :P

 

c118dbc8acd00808.jpg

b4692c7e85a3ef5d.jpg

a97da622effa383d.jpg

c75dade92fb0b3ca.jpg

8abbc80b6a58ecad.jpg

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Edytowane przez tomcio1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fabrycznie miałeś z tyłu korby tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, fabrycznie były korby z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już Ci mówię jak to podłączyć aby wszystko działało jak w oryginale.

Z tej kostki '05 wykorzystasz tylko dwa kable, bo tylko one są wspólne dla wersji z elektryka i bez. Kolejne 4 kable musisz pociągnąć z przedniego słupka.

Po pierwsze to źle ponumerowałeś piny w tych kostkach, tzn. niezgodnie ze stanem faktycznym. Ja Ci będę podawał numery zgodnie z opisem na kostkach a nie na rysunku.

W kostce '05 zostawiasz tylko dwa kable, pin nr 3(czerwono-czarny), jest to plus załączający oświetlenie progu po otwarciu drzwi; oraz pin nr 8(brązowy), jest to masa.

Cztery kable ciągniesz z przedniego lewego słupka, znajdź kostkę 10-pinową czarną. Pin nr 2 oraz 3 to odpowiednio CAN-H oraz CAN-L, magistrala danych(są one skrosowane), podłączasz się pod te kable i ciągniesz z pinu nr 2(pomarańczowo-purpurowy) na pin nr 5 w kostce '05, oraz z pinu nr 3(pomarańczowo-brązowy) na pin nr 6.

Teraz z pinu nr 1(czerwono-niebieski) ciągniesz kabel na pin też nr 1, oraz z pinu nr 4(czerwono-biały) ciągniesz na pin nr 2.

Analogicznie robisz z prawą stroną, kable ciągniesz z prawego przedniego słupka.

W miarę jasne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro spróbuję to ogarnąć ;)

 

Mam instalację z '01 do takiego passata z wszystkimi szybami elektrycznymi - może w związku z tym coś pokombinować, bo głośniki z tyłu już dołożyłem?

 

Do czego w takim razie służą piny w kostce z '05 roku, skoro do drzwi wykorzystujemy tylko 2 piny?

 

Dziękuję Ci za dotychczasową pomoc :)

 

P.S. Jak w takim razie wygląda PRAWIDŁOWA numeracja tych kostek - bo nie mogę się doszukać na nich oznaczeń.

Edytowane przez tomcio1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro masz instalacje oryginalną to masz już wszystko, piny i odpowiedniego koloru i przekroju kable nawet.

Ja też dokładałem niedawno szyby na tył i głośniki, i robiłem tak jak Ci to opisałem i wszystko działa jak w oryginale, no bo jest podłączone zgodnie ze schematem. Możesz później odłączyć jedną wtyczkę od modułu komfortu bo nie będzie już potrzebna, oraz przekodować go na wersję z czterema szybami.

-----

Są oznaczenia na każdej kostce, nawet na trzecim od góry zdjęciu widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam wyplatać już wiązki szyb.

 

Jednakże w jaki sposób przekodować moduł komfortu?

 

Posiadam Vag'a 311.2

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączysz się z modułem[46], i dajesz Codierung[07] na 00259.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy ci się dogadają z twoim modułem komfortu,czy nie było przez te lata zmiany protokołu Can,może cię wtedy czekać przełożenie modułu oraz przednich szyb z 2001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma do passata z 2003 modelowo 2004, będę miał blachy z 2001 czy tak jak kolega opisał wszystko będzie działało.

 

Jednak dorwałem blachy z rocznika 2004. Na dniach razem z kolega Lukisio robimy mody w aucie.

Edytowane przez arkady375

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać, tylko zrób tak jak to opisałem kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lew strona zrobiona opuszczanie podnoszenie z panelu kierowcy jak i pasażera działa. Jednakże mam pytanie po naciśnięciu blokady nadal mogę podnosić szybę z panelu pasażera. dzisiaj kończę prawą stronę i przekoduję moduł komfortu może to pomoże. Pozdrawiam i podziękowanie dla Michała za ładny opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem aby zakodować wg instrukcji :P To ty, że nie trzeba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kostce '05 zostawiasz tylko dwa kable, pin nr 3(czerwono-czarny), jest to plus załączający oświetlenie progu po otwarciu drzwi; oraz pin nr 8(brązowy), jest to masa.

Cztery kable ciągniesz z przedniego lewego słupka, znajdź kostkę 10-pinową czarną. Pin nr 2 oraz 3 to odpowiednio CAN-H oraz CAN-L, magistrala danych(są one skrosowane), podłączasz się pod te kable i ciągniesz z pinu nr 2(pomarańczowo-purpurowy) na pin nr 5 w kostce '05, oraz z pinu nr 3(pomarańczowo-brązowy) na pin nr 6.

Teraz z pinu nr 1(czerwono-niebieski) ciągniesz kabel na pin też nr 1, oraz z pinu nr 4(czerwono-biały) ciągniesz na pin nr 2.

Analogicznie robisz z prawą stroną, kable ciągniesz z prawego przedniego słupka.

Witam!

Kupilem kompletne blachy z wiazkami od rocznika 2001. Moj jest modelowo 2003. Robie wg. twojej porady. We wtyczce od blachy na pinie nr 1 jest kabel koloru czerwono zoltego, a wg. twojej rozpiski pod ten pin podlaczamy do kostki czerowno-niebieski. Ma na cos to wplyw?? Reszta przewodow sie zgadza.

Jak wpinales nowe kable, bo nie moge wyciagnac pinow z kostek. Na razie wymyslilem ze wepne sie w instalacje idaca przy fotelach z przodu, a przy slupku B odetne kable, i podepne nowe. Troche bedzie to ujowo wygladac, ale nie mam lepszego pomyslu.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtyczce od blachy może być czerwono-żółty, ale we wtyczce w lewym przednim słupku jest czerwono-niebieski. Opisywałem, że kable ciągniemy od przedniego lewego słupka, a tam występuje ten kabel koloru czerwono-niebieskiego. Łączysz go z tym czerwono-żółtym z pinu nr 1 z blachy.

Ja z tego co pamiętam to dałem nowe kostki i nowe piny do środkowego słupka, chciałem żeby było jak oryginalnie. Wcześniej przygotowałem sobie wiązki, a z istniejących kostek w słupku wyjąłem tylko 2 istotne kable, masę i plus do oświetlenia pod drzwiami i wsadziłem do swoich wtyczek, a reszta nieistotnych kabli ze starymi wtyczkami zostawiłem w słupku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do srodkowego slupska nowe kostki i piny - OK. Ale z przedniego slupka wpinales sie centralnie w kable, nie robiles rozgalezienia w pinach w kostce?

 

Jak wyciagnac piny z kostki? Robie to malymi srubokretami precyzyjnymi i nic nie puszcza. Kolorowy plastik zabezpieczajacy tez odsuwam.

 

Nowe piny i kostki dostepne tylko w serwisie czy w jakims elektronicznym sklepie kupiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostki i piny tylko w serwisie, no chyba że na szrocie. Piny się ciężko wyciąga, w kostce od strony pinów są takie małe otworki, trzeba coś cienkiego tam wsunąć i wtedy wyjdzie. Do przednich kabli się dolutowałem, nie robiłem żadnych dodatkowych kostek itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kostki i piny tylko w serwisie, no chyba że na szrocie. Piny się ciężko wyciąga, w kostce od strony pinów są takie małe otworki, trzeba coś cienkiego tam wsunąć i wtedy wyjdzie. Do przednich kabli się dolutowałem, nie robiłem żadnych dodatkowych kostek itp.

Powinno mi to wystarczyc. Bardzo Ci dziekuje za info. POchwale sie jak zrobie.

 

PS. Przy pinie po otworku z dwoch stron? Jednoczesnie w te dwa miejsca wkladamy cos cienkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w dwa otworki jednocześnie trzeba coś włożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj w ASO Skody po kostke 3B0 937 741.

Cena 5zl. Piny po 3zl szt. Cene kostki rozumiem ale pinow niet ;)

Ewent piny z kablami 1m - 2 piny w kpl. za 16zl.

 

Poszukam w jakims elektronicznym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności