Skocz do zawartości
Gość marcc

Wentylator klimatyzacji - demontaż

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam pytanie czy mozna jeżdzić samochodem do czasu znalezienia lub zregenerowania po wyciągnięciu wentylatora oczywiście nie włączając klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko jest sprawne to wentyl od klimy włącza się tylko wtedy kiedy działa klima więc nie włączając klimy można swobonie jeździć (dla pewności otwórz maskę i sprawdź kiedy działa a kiedy nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wszystko jest sprawne to wentyl od klimy włącza się tylko wtedy kiedy działa klima więc nie włączając klimy można swobonie jeździć (dla pewności otwórz maskę i sprawdź kiedy działa a kiedy nie).

 

Niezupełnie tak jest. Owszem wentylator elektryczny klimy włącza się zawsze gdy załączymy klimę.

Ale włącza się też samoczynnie jako wspomaganie dla wisko gdy te nie daje rady. Włącza się wtedy niezależnie czy klima załączona czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobiło się troszkę cieplej, wiedz jadąc w tamtym tygodniu Passatem uruchomiłem klimę i po przejechaniu jakiś 30km zauważyłem,że klima chłodzi ale bardzo słabo. Poszukałem na forum i wiedziałem co muszę sprawdzić.

Okazało się, że wentylator klimy nie działa. Po podpięciu na krótko działał wiedz rozebrałem deskę, wymieniłem spalony bezpiecznik 40A,sprawdziłem przekaźniki. Wentylator działał tak jak powinien jakieś 2 min i zaczęły wydobywać się z niego kłęby dymu, zanim wyłączyłem klimę spalił się też bezpiecznik. Dzisiaj rozebrałem wentylator (zajęło mi to z 20min) uzwojenia przepaliły się i teraz moje pytania.

Nie potrafię powiedzieć od kiedy wentylator nie działał a nieraz używałem klimy, czy jest coś co mogło się uszkodzić? Sprężarka działa chyba prawidłowo.

Muszę teraz kupić inny wentylator i zastanawiam się czy taki: http://www.allegro.pl/item1063978554_wentylator_klimatyzacji_vw_passat_b5_b6_audi_a4_a6.html będzie dobry czy lepiej szukać używanego oryginała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też do wymainy/regeneracji wentylator klimy, od roku jeżdziłem z niesprawnym ale dopiero teraz zrozumiałem że mogło dojść do małego "kuku".

Będę chciał je zdemontować i sprawdzić co z nim, dodatkowo sprężarka coś nie tak :( podczas załączania klimy koło pasowy zatrzymuje się

:( chyba kończy się sprzęgło elektromagnetyczne co?

Wymiana tego sprzegła pomoże? Wiem że w ASO można kupić taki zestaw naprawczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wentylator uzdrowiony. Myślałem że będzie gorzej ale wszystko skończyło się dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja troche odswieze temat. Kiedy wentylator sie wlancza ? Wiem ze od razu powinien jak wlacze "auto" ale zalezy to od temperatury otoczenia ? Bo dzisiaj patrze na moj i nie dziala sprawdzilem czy mam prad na wtyczce i okazalo sie ze jest. Wiec postanowilem zdemontowac wentylator bo stwierdzilem ze pewno szczotki trzeba wymienic badz caly wiatrak. Ale podczas wymiany przyjechal brat drugim paskiem i popatrzylem do niego i jemu tez sie nie kreci a mowi mi ze klima mu na 100% dziala. Z tad to moje pytanie z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadek, jak juz niejednokrotnie było pisane, to spręzarka klimy nie załącza się poniżej temperatury ok. +5 st. C. W zwiazku z tym wentylator też nie startuje.

 

Poczekaj na ocieplenie, lub potrzymaj auto w temp. powyzej tych 5 stopni i wtedy sprawdź czy wentylator rusza. Jak nie to wtedy ewentualnie będziesz szukał przyczyny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RomanS , Dzieki za odpowiedz. Chcialem to wiedziec bo mi juz nie dziala ten wiatrak od lata ale z tym nic nie robilem bo nie mialem czasu a do mechanika daje samochod w ostatecznosci. I od tamtego lata jezdze na ECON :):). No i teraz wiem ze sie nie oplac z tym robic bo jest za niska temperatura :):) dzieki za odpowiedz pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w następujący sposób :

Wtyczka wentylatora jast podłączona do gniazda przelotowego obok zbiorniczka z wspomagania , wypnij i podłącz napięcie na wentylator z akumulatora - jak zaskoczy to szukaj dalej a jak nie - to szczotki do wymiany

 

Już kiedyś modziłem w tym temacie wentylator klimy załączany jest na kilka sposobów :

sterowany z kompa albo z panela klimatronika ?

niewiem dokładnie ale to jest podstawowe sterowanie ale wówczas ma dwa biegi

- ponadto z wysokiego ciśnienia w układzie wówczas załącza się na maxa i wyłącza -załacza go czujnik wysokiego ciśnienia

- oraz czujnik wysokiej temperatury silnika - w momencie gdy silnik sie przegrzewa (np. w korku ) wówczas w/w wentylator wspomaga wentylację wisko

powodzenia

Edytowane przez meriam3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez sprawdzilem na krotko i nie dziala. Wziolem dwa kabelki i do akumulatora i wentylator nawet nie ruszyl. Wezme jutro go wyciagne i szczotki wymienie a jak przyjda cieplejsze dni to zobacze jak sie sprawuje klimatyzacja czy chlodzi normalnie czy slabiej jakslabiej to bede szukal dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chociaż nie do końca w temacie, ale nie znalazłem najbliższego podobnego w sprawie ogrzewania. Chodzi mi o wyloty które są umieszczone pod przednimi fotelami, skierowane w kierunku drzwi. Jak rbię test na Vag-u climatronika - to wszystko działa ok, błędów nie pokazuje, grzeje/ chłodzi super. Ale jak to ustrojstwo włączyć by dmuchało pasażerowi na nogi??? Kombinowałem już ale nic nie czuć żeby coś z nich "wiało".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Chociaż nie do końca w temacie, ale nie znalazłem najbliższego podobnego w sprawie ogrzewania. Chodzi mi o wyloty które są umieszczone pod przednimi fotelami, skierowane w kierunku drzwi. Jak rbię test na Vag-u climatronika - to wszystko działa ok, błędów nie pokazuje, grzeje/ chłodzi super. Ale jak to ustrojstwo włączyć by dmuchało pasażerowi na nogi??? Kombinowałem już ale nic nie czuć żeby coś z nich "wiało".

włąączasz to przez nadmuch na nogi jeśli nie leci to zatkane są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spox, tylko jak zrobię test vagiem to wszystkie nawiewy elegancko dmuchają te pod przednimi fotelami także , ale podczas jazdy już nie. Sprawdzę włącze nawiewy na maxa i grzanie tylko na nogi może ruszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ma ktoś instrukcję/fotki/opis jak dostać się do silniczków klimy (v70 i v85)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj uporałem się z wymianą wentylatora i chciałbym podzielić się pewnymi wnioskami, które mam nadzieję będą przydatne.

W moim przypadku pojawił się błąd:

00792 - A/C Pressure Switch (F129)

35-10 - - - Intermittent

Zauważyłem, że po włączeniu klimatyzacji wentylator z napędem elektrycznym się nie włącza, natomiast po stukniecie w niego zaczął się obracać. Wniosek po przebiegu ok. 250tyś km szczotki zużyły się (nie oszczędzałem klimatyzacji). Udało mi się wyczepić przewody zasilające z mocowań od góry z wykorzystaniem długiego śrubokręta, jednak w przypadku ich montażu wydaje mi się, iż niezbędny jest dostęp do nich od dołu auta po odkręceniu podłogi. Nieco problematyczne jest wyczepienie z mocowań wentylatora. Należy odkrecić jedną sróbkę u gory i przekręcić go w lewo, wówczas można go spokojnie wyjąć zgodnie z opisem zamieszczonym na początku wątku.

W moim przypadku samodzielnie go wymontowałem i zamontowałem. Natomiast wymianę szczotek zrealizowałem w firmie "Ba-Car" S.C., w Sopocie przy ul. Leśnej 6. Zapłaciłem za rozebranie, złożenie wentylatora oraz szczotki i ich wymianę 80zł. Drugi raz jednak ta operacja nie przejdzie trzeba będzie kupić nowy wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arcich:

Możesz mi podpowiedzieć jak dokładnie przekręcić wentylator, trzeba podważać coś w okolicach tych plastikowych zaczepów, którymi przymocowany jest do obudowy chłodnicy? Odkręciłem tę śrubkę, próbowałem go przekręcić (zgodnie z ruchem wskazówek) ale ani drgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz mi podpowiedzieć jak dokładnie przekręcić wentylator, trzeba podważać coś w okolicach tych plastikowych zaczepów, którymi przymocowany jest do obudowy chłodnicy? Odkręciłem tę śrubkę, próbowałem go przekręcić (zgodnie z ruchem wskazówek) ale ani drgnie.

Ja nic nie podważałem. Przekręciłem i już, poszło. Po zaczepach zobaczysz w którą stronę musisz przekręcać. Jest przykręcony 1 śrubą i są 3 zaczepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności