Skocz do zawartości
Gość marcc

Wentylator klimatyzacji - demontaż

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nic nie podważałem. Przekręciłem i już, poszło. Po zaczepach zobaczysz w którą stronę musisz przekręcać. Jest przykręcony 1 śrubą i są 3 zaczepy.

I dokładnie tak zrobiłem, widocznie trzeba mocniej pociągnąć. Póki co ani drgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka dla tych, którz po wymontowaniu starego oryginalnego postanowią założyć nowy nieoryginalny (niestety ja tak zrobiłem):

- nie róbcie tego!!!

jeśli nowy to oryginał, badź regeneracja.

Założyłem nowy chiński i wyczuwam straszne wibracje. W szczególności na drugim biegu, gdzie w obecnych warunkach załącza się dość często. Podobno te wentylatory nie są wcale wyważone.

Także dziś wieczorem zabieram sie do regeneracji starego i byc może montażu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dokładnie tak zrobiłem, widocznie trzeba mocniej pociągnąć. Póki co ani drgnie.

 

W dolnej części wentylatora jest jakby zapadka/zatrzask. Widać to w postaci 2 "wąsów" sterczących prostopadle do chłodnicy, w kierunku tyłu auta. Te wąsy nalezy scisnąć, wtedy zapadka puszcza i można obrócić wentylator. Podejrzewam, że jak ktoś to zrobi energicznie to i tak obróci bo ta zapadka to nic wielkiego, ale może u Ciebie akurat trzyma ???

 

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:02 ----------

 

Wskazówka dla tych, którz po wymontowaniu starego oryginalnego postanowią założyć nowy nieoryginalny (niestety ja tak zrobiłem):

- nie róbcie tego!!!

jeśli nowy to oryginał, badź regeneracja.

Założyłem nowy chiński i wyczuwam straszne wibracje. W szczególności na drugim biegu, gdzie w obecnych warunkach załącza się dość często. Podobno te wentylatory nie są wcale wyważone.

 

Ha ! tylko, ze mój stary oryginał to miał dopiero drgania ! Szczotki raczej jeszcze istnialy bo działał ale zuzylo się łożyskowanie:dupablada

 

Nowy oryginał kosztuje prawie 1000 zl, za Hansa Priesa dałem 120 i nie drga, chodzi duzo ciszej od starego. Myslę, że pechowo trafiłeś i nie mozna tu generalizować:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też montowałem w zeszłym roku zamiennik wiatraka (już nie pamiętam jakiej firmy) za 130 zeta i śmiga aż miło i na 2 biegu nie ma drgań - ładnie chodzi. Musiałeś trafić na trefny egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem przy starym są jakieś obciążenia na wiatrakach, które wyważają wentylator. Chyba tego brakuje ;(. Oryginał u mnie jest firmy GATE, a zamiennik kupiłem firmy Hart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dolnej części wentylatora jest jakby zapadka/zatrzask. Widać to w postaci 2 "wąsów" sterczących prostopadle do chłodnicy, w kierunku tyłu auta. Te wąsy nalezy scisnąć, wtedy zapadka puszcza i można obrócić wentylator. Podejrzewam, że jak ktoś to zrobi energicznie to i tak obróci bo ta zapadka to nic wielkiego, ale może u Ciebie akurat trzyma ???

 

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:02 ----------

 

 

Ha ! tylko, ze mój stary oryginał to miał dopiero drgania ! Szczotki raczej jeszcze istnialy bo działał ale zuzylo się łożyskowanie:dupablada

 

Nowy oryginał kosztuje prawie 1000 zl, za Hansa Priesa dałem 120 i nie drga, chodzi duzo ciszej od starego. Myslę, że pechowo trafiłeś i nie mozna tu generalizować:dobrze

W dolnej części wentylatora jest jakby zapadka/zatrzask. Widać to w postaci 2 "wąsów" sterczących prostopadle do chłodnicy, w kierunku tyłu auta. Te wąsy nalezy scisnąć, wtedy zapadka puszcza i można obrócić wentylator.

Raczej kolego rozszerzyć. Właśnie zdemontowałem swój stary wentylator i dokładnie to sprawdziłem.

 

Pytanie do tych co już wymienili wentylator na nieoryginalny"

Jakiej firmy macie te wentylatory, że są ciche????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej kolego rozszerzyć. Właśnie zdemontowałem swój stary wentylator i dokładnie to sprawdziłem.

 

Pytanie do tych co już wymienili wentylator na nieoryginalny"

Jakiej firmy macie te wentylatory, że są ciche????

 

są ciche bo mają 1/3 mocy oryginalnego. Chińskie wentylatory się kręcą ale wydajności przeważnie nie mają zadnej co bezpośrednio odbija się na wydajności klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej kolego rozszerzyć. Właśnie zdemontowałem swój stary wentylator i dokładnie to sprawdziłem.

 

Pytanie do tych co już wymienili wentylator na nieoryginalny"

Jakiej firmy macie te wentylatory, że są ciche????

 

A to ciekawe:taksobie, tak mnie to zaintrygowało, że ponownie sprawdziłem i powiem tak: w moim bezwzględnie trzeba było ścisnąć !

Oczywiście nie jest to temat aby zawiązywać tu dyskusję ale wynika z tego, że prawdopodobnie istniały 2 różne rozwiązania zapadki i jak komuś nie wychodzi przy ściskaniu to niech rozszerza:fajny

 

Co przawda wolę wersję do ściskania bo ledwo włożyłem tam 2 palce ale objąłem nimi te wąsy i ścisnąłem a jakbym musiał je rozszerzać to chyba jakimś narzędziem bo szczelina miedzy nimi tak na 3 mm, więc palucha nie ma jak uzyć (miałem ciasno bo robiłem w 2,5 TDI)

 

---------- Post added at 01:12 ---------- Previous post was at 01:00 ----------

 

są ciche bo mają 1/3 mocy oryginalnego. Chińskie wentylatory się kręcą ale wydajności przeważnie nie mają zadnej co bezpośrednio odbija się na wydajności klimy.

 

Musiałeś pechowo trafić !

 

Nie dziw się, że ludzie kupuja zamienniki jak ASO za tak prymitywny wentylatorem życzy sobie ok. 1000 zł !

 

Mój chodził głośno bo po 11 latach pracy wychechłały mu się znacznie łożyska ! (nie narzekam bo miały przecież prawo:mlask).

 

Ale czemu w czambuł potepiać zaraz zamienniki ? Nie miejmy złudzeń, duza część oryginalnych części tez jest przez chinczyków robiona !

Ba nawet więcej, całkiem prawdopodobne, że "oryginalne" wentylatory też :mlask

Co wcale nie oznacza, że wszystko co chińskie jest cacy !

 

A co mam wybrać gdy mam do wyboru filtr paliwa (do 2,5 TDI) z ASO z napisem na pudełku "Made in China" oraz Knechta z napisem "Made in Germany" (z tym, ze i tak nie wiadomo, czy tylko napis nie jest niemiecki ?) ???

 

W każdym razie ja kupiłem wentylator "niemieckiej" :fajnyfirmy Hans Pries i mój chodzi dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to ciekawe:taksobie, tak mnie to zaintrygowało, że ponownie sprawdziłem i powiem tak: w moim bezwzględnie trzeba było ścisnąć !

Oczywiście nie jest to temat aby zawiązywać tu dyskusję ale wynika z tego, że prawdopodobnie istniały 2 różne rozwiązania zapadki i jak komuś nie wychodzi przy ściskaniu to niech rozszerza:fajny

 

Co przawda wolę wersję do ściskania bo ledwo włożyłem tam 2 palce ale objąłem nimi te wąsy i ścisnąłem a jakbym musiał je rozszerzać to chyba jakimś narzędziem bo szczelina miedzy nimi tak na 3 mm, więc palucha nie ma jak uzyć (miałem ciasno bo robiłem w 2,5 TDI)

 

---------- Post added at 01:12 ---------- Previous post was at 01:00 ----------

 

 

Musiałeś pechowo trafić !

 

Nie dziw się, że ludzie kupuja zamienniki jak ASO za tak prymitywny wentylatorem życzy sobie ok. 1000 zł !

 

Mój chodził głośno bo po 11 latach pracy wychechłały mu się znacznie łożyska ! (nie narzekam bo miały przecież prawo:mlask).

 

Ale czemu w czambuł potepiać zaraz zamienniki ? Nie miejmy złudzeń, duza część oryginalnych części tez jest przez chinczyków robiona !

Ba nawet więcej, całkiem prawdopodobne, że "oryginalne" wentylatory też :mlask

Co wcale nie oznacza, że wszystko co chińskie jest cacy !

 

A co mam wybrać gdy mam do wyboru filtr paliwa (do 2,5 TDI) z ASO z napisem na pudełku "Made in China" oraz Knechta z napisem "Made in Germany" (z tym, ze i tak nie wiadomo, czy tylko napis nie jest niemiecki ?) ???

 

W każdym razie ja kupiłem wentylator "niemieckiej" :fajnyfirmy Hans Pries i mój chodzi dobrze :)

W każdym razie ja kupiłem wentylator "niemieckiej" firmy Hans Pries i mój chodzi dobrze

Zamówiłem taki sam u siebie w sklepiku z częściami. Odkąd jestem właścicielem Passata stałem się ich stałym klientem także zaoferowali cenę 168 zł z możliwością sprawdzenia czy będzie cicho chodził. Także uważam, że dobra cena. A Ty RomanS ile zapłaciłeś za swój??

PS Już wiem skąd wynikają rozbieżności w tym co ja pisałem o demontażu wentylatora i co Ty pisałeś. Zrobię zdjęcia i opiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 140 zzł, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to byla całkiem normalna cena bo kupowałem po "dobrej znajomości":mlask (ale zaznaczam, że całkiem legalnie, na fakturę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RomanS dzięki za pomoc w znalezieniu porządnego wentylatora. Dziś zamontowałem i cisza. Klima chodzi elegancko, a wentylator nawet na II biegu cichutko. Jednak Hans Pries czyli Topran to nie taka do końca chińska firma. Przypomniałem sobie, że kupowałem wahacz dolny( bumerang ) tej firmy i nie było i nie ma z nim problemów. Odnośnie tej zapadki to po raz trzeci w wentylatorze trzeba było ją odgiąć czyli rozszerzyć. Jutro zrobię zdjęcia i dokładnie zaprezentuje. Pozdrawiam i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P1120135.JPG

rozszerzenie - na dole bolec się chowa i możemy przekręcić wentylator

P1120133.JPG

pozycja normalna - bolec na dole lekko wysunięty co blokuje obrót

P1120134.JPG

ściśnięcie - jeszcze bardziej blokujemy obrót wentylatora

 

Co Ty na to RomanS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co ja na to ? Jak już wcześniej napisałem nie jest to dla mnie sprawa strategiczna ;)

 

W moim starym wentylatorze nieco inaczej wygląda ten "wąs" odginany. Jest prosty do samego dołu (bez tego łuku) i dość miękki. Należałoby go raczej nie odginać tylko ciągnąć w kierunku prostopadłym do wentylatora aby schował się ten uskok. Na to nie miałem miejsca (jak pisałem było to w A6 2,5 TDI - ciasnota straszna). A ściskanie obu wąsów u samej podstawy daje efekt schowania się uskoku. Wcześniej nie wiedziałem jak to wygląda, więc ściskałem w ciemno i puściło:dobrze

Wentylator wygląda na oryginał ale przysięgał nie będę. Byc może też wystepują jakieś drobne różnice w budowie wentylatorów o różnych oznaczeniach ? Ten który ja kupiłem byl zamiennikiem bodaj dla 8 wentylatorów różniących się oznaczeniami:zeco

 

Więc jak pisałem już wcześniej, gdy wentylator nie daje się obrócić to należy coś z tymi wąsami zrobić: rozszerzać lub ściskać:mlask

To co przedstawiłeś jest jak najbardziej logiczne, a jak było u mnie to napisałem powyżej:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.ja dzisiaj też zauważyłem w moim pasku że wentylator mi nie śmiga i po badaniach stwierdziłem że wentylator ma szczotki chyba zużyte bo czasem tylko trochę się ruszył a inaczej to stał.Wymontowałem wentylator(nie było z tym problemu) i sam silniczek zawiozłem do znajomego elektryka. Mówił że nie ma problemu z regeneracją.Za 75zł zrobi.będzie jak nowy.Nawet gwarancje daje

Objawy były takie.Klima działała ale jak stanąłem na chwile to zaczęło coraz cieplejsze powietrze lecieć i w końcu wyłączyło kompresor.kiedy zacząłem znowu jechać klima zaczęła działać bo chłodnica była chłodzona powietrzem.

Edytowane przez rubmaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozkręcał ktoś wentylator na części pierwsze? Szukam wskazówek jak to zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbieraj nic trudnego tam nie ma :bry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, rozkręcał ktoś wentylator na części pierwsze? Szukam wskazówek jak to zrobić :)

http://forum.vw-passat.pl/threads/28164-Wentylator-wiatrak-klimy-Sprawdzony-spos%C3%B3b-na-uzdrowienie?highlight=wentylator+klimatyzacji

 

Przejrzyj ten wątek, coś tam powinno być z tego co pamiętam. Generalnie jak już wyciągniesz wiatrak to i poradzisz sobie z otworzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie poratujcie mam problem tego typu wentylator załącza się, lecz wpada w takie wibracje cały lata że aż słychać w aucie, po podniesieniu maski widać jak lata jakby miał zaraz odfrunąć, wydaje się być stabilnie zamocowany ma delikatny luz jak go się rusza za lopatki nie wiem co tam się dzieje jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie spadł Ci ciężarek z jednego skrzydełka i dlatego wpada w takie wibracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak to wygląda i czy z zewnątrz to zobaczę, czy muszę rozbierać wentylator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności