Skocz do zawartości
Marty_McFly

RCD-510 i Nokia Bluetooth Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam Passata B6 rocznik 2009 z fabrycznym radioodtwarzaczem RCD-510. Podjąłem decyzje o założeniu fabrycznego zestawu Nokii (premium) tak jak montuje to fabryka. Dlatego mam pare pytań:

1. Czym się dokładnie różni zestaw Basic od Premium?

2. Jak je rozpoznać?

3. Nie posiadam wielofunkcyjnej kierownicy, ale słyszałem, że to nie przeszkadza i mozna wszystko wybierac na ekranie radia. Prawda to?

4. Na stronie http://www.my-gti.com/1080/volkswagen-skoda-bluetooth-model-differences znalazłem informacje, że są 4 rodzaje modulów Nokii (A, B, C i D) który powinienem wybrać? (widze, że B odpada, bo jest on do starych zegarów)

5. Czy zestaw od Skody Octavii będzie do mnie pasował?

6. Na Allegro znalazłe takie coś: http://www.allegro.pl/item694584971_vw_rns510_seat_skoda_columbus_bluetooth_mfd3_rns.html i

http://www.allegro.pl/item701531230_zestaw_bluetooth_vw_rns_510_bydgoszcz.html co sądzicie o tym?

7. Jak wygląda sprawa z klawiaturą zamiast lewego schowka? Czy jest potrzebna?

 

Zalezy mi na tym aby był to dokładnie taki zestaw jaki by mi teraz zamontowała fabryka

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Marty_McFly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1

zestaw PREMIUM:

Przygotowanie do montażu telefonu "Premium" z zestawem głośnomówiącym i Bluetooth

- komputer pokładowy "MFA Plus"

- wskaźnik w zestawie przyrządów

- oddzielna klawiatura w desce rozdzielczej

Uwaga! Pakiet wymaga uzupełnienia o oryginalne akcesoria Votex - uchwyt do telefonu (tylko funkcja ładowania)

 

http://news.webwweb.pl/2,2213,0,Bluetooth,w,Passacie.html

 

W konfiguratorze VW.de są trzy opcje:

1 - Mobiltelefonvorbereitung mit Freisprecheinrichtung - 415,00 €

2 - Mobiltelefonvorbereitung "Premium" inkl. herausklappbarer Tastatur, Bluetooth- Schnittstelle (rSAP) und Sprachbedienung - 570,00 €

3 - Mobiltelefonvorbereitung "Premium" mit Bluetooth-Schnittstelle (rSAP)und Sprachbedienung - 450,00 €.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu - pozwolę sobie odgrzać kotleta.

 

Otóż mam B6 2008 z RNS510 i zestawem Premium. Zmusiłem go nawet do działania z moim Sony Xperia Z, co było nie lada wyzwaniem :)

 

Kłopot polega na tym, że mam dwa telefony. Każdy szanujący się zestaw głośnomówiący (nokie też) obsługują dwa urządzenia jednocześnie. Pytanie, czy da się zmusić mój zestaw do pracy z dwoma telefonami? Moja centralka to 5N0 035 730 A. Ewentualnie na jaki go wymienić (i czy to dużo roboty, poza podmianą 'styropianu' pod fotelem)?

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz bez problemu sparować 3 telefony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sparować to wiem, że mogę. Ale czy mogę używać ich jednocześnie? Bo samochód łączy się tylko z jednym z telefonów (zależnie, który akurat znajdzie jako pierwszy), a potem mogę się przełączać pomiędzy telefonami przez VIS, ale w danej chwili działa tylko jeden telefon.

 

Dlatego pytam, czy da się go zmusić do działania dwóch na raz? (nawet badziewie marki jabra za 150 zł, takie wtykane na osłonkę p.słoneczną, to potrafi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej i taniej będzie zakupić telefon z funkcja DUAL SIM - mam prywatną i służbową kartę sim w jednym aparacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam możesz mi podpowiedzieć jak podłączyć xperia z1 do zestawu głośnomówiącego VW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy może ktoś mi pomoże....

 

gdy chciałem sparować swój telefon z radiem na MFA wyskoczyła mi informacja o wpisaniu nr PIN, o jaki nr PIN chodzi? o nr PIN do mojego telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

mam od samego poczału problem ze swoim zestawme oryginalnym- potrzebuje magika z Krakowa lub okolic który mi odpowiednio przeprogramuje żeby system działał prawidłowo albo stwierdzi ze mam walnięty moduł i trzeba bowy

Proszę o info kto zna magika z kompem z Krakowa lub w promieniu 40 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam rzuć tematem w wątku regionalnym tam masz większe szanse, że ktoś ci pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam rzuć tematem w wątku regionalnym tam masz większe szanse, że ktoś ci pomoże

 

..słuszna sugestia:) dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko.

Passat 2011

Mam RCD 510 i moduł bluetooth firmy KUFATEC (ktoś się z nim spotkał?). Łączy się bez problemu z telefonem (Xperia Z1), jako zestaw głośnomówiący działa super. Niestety nie mogę odtwarzac muzyki, mam w opcjach pozycje start A2DP ale nic się nie dzieję po jej wybraniu. Moje pytanie brzmi: co zrobic żeby móc sluchac muzyki i ew czy jest opcja wyświetlania np sms na komputerze między licznikami? Jaki moduł ew musiałbym zakupic i na czym polega wymiana, trzeba coś kodowac?

 

EDIT

Problem rozwiązany

Edytowane przez jaxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaxik, mam taki sam problem, jak opisałes, jak go rozwiązałes? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności