Skocz do zawartości
Nenio

zamek drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem.

Miałem uszkodzony zamek drzwi kierowcy mechanik mi go wykręcił i polecił jakiegoś speca który mi go naprawi. Pojechałem wiećdo niego on cos pocudował i wszystko wygląda na to że jest ok. Zamek elgancko chodzi w lewo i prawo. Z racji tego że jest sobota chce go sam zamontować. Wkładam do środka i skręcam od boku słychać pyknięcie i myśle że jest ok przekręcam kluczykiem niestety bez efektu.

Pytanie jest takie czy mam rozbierać drzwi by coś podłączyć. A może mam coś innego zrobić.

Proszę pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisz szczegółowiej ta procedure naprawy moze jakis plastki sie wyłamał albo za mocno dokrecone albo wkładka zamka jest do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak:

wkładka zamka była uszkodzona. chodziło o to że jak przekręcałem zamek w drzwiach to takie wiosełko w środku się nie kręciło. Zawiosłem to do naprawy i po 15 minutach mi zrobili wszystko ładnie chodzi przekręcam kluczyk i odbija do środka. Problem jest z zamontowaniem tzn wkładam wkładke i skręcam przy otwartych drzwiach. po paru obratach śruby słychać trzask tak jagby coś zaskoczyło. Niestety nic do nie daje przekręcam kluczyk ale reakcji drzwi nie ma.

Tak to w skrócie wygląda.

Co o tym sądzisz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może w miejscu gdzie wchodzi te wiosełko siedzi stare uszkodzone wiosło albio same wiosło nie wchodzi w gniazdo. Tylko to mi przycghodzi do glowy. Myślę że trzeba wybrać sam zamek i organoleptycznie zobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic tam starego nie ma ponieważ wiosełko było oddane do naprawy gdyż nie chodziło przy kręceniu kluczykiem.

Może ktośjeszcze coświe co z tym fantem zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem,posiadam paska 2001 r 1,9 131Ps i mam problem z wkładką zamka kierowcy, z pilota wszystko chodziło ładnie,a problem jest taki ze nie moge włożyć kluczyka do wkładki,wchodzi do połowy i tyle,tak jak by był zatkany czyms,co moze być przyczyną,czy jakaś blaszka mogła w srodu wyleciec i zasłonić ten otwór czy zatkany ,czy krzywki sie wyrobiły jakoś,prosze o radę,pozdro

 

 

Czy jest jakis problem zeby dostać sie do wnętrza wkładki ? z której strony sie rozbiera,zeby dostać sie do krzywek

?

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę sie do tematu. Mam problem z zamkami mianowicie mogę zamknąć i otworzyc mojego passata obojętnie jakim kluczykiem, a nawet nie musi to być kluczyk wystarczy włożyć cos do zamka i przekręcić. Da sie to jakiś naprawic ?? Czy musze wymienic zamki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek-wymień zamek bo zaniedługo paznokciem otworzysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Też mam problem z zamkiem kierowcy.Po włożeniu kluczyka i przekręcaniu go żadnej reakcji.Przy zamykaniu z pilota wszystkie drzwi sie zamykają a te nie.Musze zamykac go od srodka.Cz konieczna jest wymiana zamka i czy trzeba wymieniac wszystkie zamki aby pasowały pod klucz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej trochę odkopie temat :) coś się dzieje z zamkiem kierowcy a dokładnie widać to na przykładzie tego filmu:

 

 

powinien rygiel pójść jeszcze dalej, prawda ? bo doszło tylko do połowy..

 

 

Ogólnie czy powinno być tak że mimo tego jak pociągnę za klamkę i otworzę drzwi a zamknę z kluczyka czy centralnego (zaznaczam przy otwartych drzwiach) to rygiel (zamek) powinien się zamknąć ?? bo na innych drzwiach tak jest.

 

A jak już zamknę drzwi kierowcy to i wtedy rygiel się już chowa.

 

Nie wiem czy coś jest z zamkiem czy tak powinno być ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, a jeżeli taka jest to poprosiłbym o podesłanie linku.

Otóż mój problem jest taki, posiadam Passata B5FL i mam problem z drzwiami kierowcy, otóż gdy je otwieram na komputerze nie wyświetla się, że drzwi są otwarte, ze wszystkimi drzwiami to działa bez problemu, nie działa też podświetlenie drzwi od spodu (tu obstawiam żaróweczkę, ale może jest z tym inny problem), drzwi kierowcy nie zamykają się od środka gdy chcę je zamknąć przyciskiem obok tych do otwierania szyb i jeszcze nie działają składane lusterka. Bezpieczniki są całe, gdzie szukać problemu i jak go rozwiązać ? 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień zamek w drzwiach kierowcy i wszystko wróci do normy. Miałem tak samo. Ale ja również jestem świeżak, więc poczekaj na inne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie uszkodzony zamek, niestety dość standardowa usterka, ale lusterka raczej przez coś innego nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość enable1

Witam

Czy brak światła drzwi kierowcy, światła sufitówki, zamykania centralnego z kluczyka oraz brak domykania szyb z kluczyka ( wszystko drzwi kierowcy ) spowodowane jest usterką zamka . Czy można to w jakiś niezamierzony sposób rozprogramować ? Z pilota wszystko działa, z drzwi pasażera również .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po  co zamek wystarczy mikro styk wymienic lub tylko go przeczyscic ,albo tylko sie obluzował i wystarczy go docisnac i na super glu podkleic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności