Skocz do zawartości
indi

lark 43.1 robi zaklocenia na CB

Rekomendowane odpowiedzi

problem w tym ze kupilem nowego larka i gdy go podepne do ladowania przez gniazdo zapalniczki to tak zakłoca mi CB ze nic na nim nie slychac trzeba go calkiem skrecic zeby nie trzeszczalo. CB podpiete na krotko do w okolicach przekaznikow a masa tez gdzies tam:) co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to kwestia samej ladowarki ??

 

mialem tak z chinska ladowrka do nokii za 2 zl - po podlaczeniu nie radio tracilo zasieg (zwykle fm -CB nie testowalem) po zamianie na oryginalna ladowarke bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie zawsze tak sie dzieje i to nie tylko na larku ja mam inna navke i jednoczesnie CB i Nav no niestety nie darady ale to tak jak pisze kolega wyzej jest to wina ladowarki, odlacz ladowarke i zobaczysz ze bedzie ok,rada

jedzic na bateri i le sie da na chwile podladowac navke i znow bateria

gdzies czytal moze na zalozyc jaki filtr na ladowarke filtr robi jakos z kabla np. od monitora jak gdzies znajde opis to dolacze linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak malo mialem na larku to przez bajewna ladowarke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna rada to jak juz tu nierz na forum koledzy polecali podpiąc CB bezposrednio oddzielnymi kablemi do akumulatora (oczywiscie jakis bezpiecznk tez po drodze )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cb podlaczone na krotko ale do innych kabli. da rady inna ladowarke podlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o pierścieniach ferrytowych

czasami ich zalozenie moze ci pomoc ale nie musi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Lark 50 jest ładowany kablem USB a w aucie mam taki rozgałęziacz na 3 gniazda zapalniczki i 1 gniazdo USB - nic nie sieje jeśli podłączę navi do USB.

O np. taki jak ten tutaj http://allegro.pl/item683525425_hurt_nowa_generacja_rozdzielacz_x3_ladowarka_usb.html

powodem zakłóceń jest ładowarka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo wypas pomysl. dziex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
da rady inna ladowarke podlaczyc?

Kupiłem kiedyś taki zestaw głośnomówiący Motoroli z ładowarką na miniusb - pasowała do Larka i szumy znikły.

Grunt do dobra, markowa ładowarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat

Znalazłem przyczynę dużych szumów i zakłuceń w moim radiu cb są one spowodowane jednoczesnym używaniem radia cb i nawigacji podpiętej pod ładowarkę (nawigacja Lark 50,3) nie wiem czy akurat ten typ nawigacji tak ma czy po prostu te 2 urządzenia sie ze sobą gryzą?

Jeżeli ktoś ma pomysł jak temu zaradzić będę wdzięczny

Może ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był problem z inną nawigacją. Mianowicie, kupiłem rozdzielacz, podłączyłem pod niego i nawigacje i CB radio. Nawigacja owszem działała ładowanie było jednakże CB radio działało bardzo słabo. Praktycznie g.... słyszałem. Korzystając z okazji że z bezpośrednio z akumulatora wpięty jest kabel + do zasilania Car Audio pod niego poszło zasilanie, masa w budę. Jak ręką odjął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo z larkiem i to w dwoch autach z roznie podpietym CB. raz z zapalniczki= oba zrodla poboru energi obciazaja tak ze gowno slysze a drugi raz gdzies pod ktorys przekaznik plus i masa z budy to i tak sa niemal takie same zaklocenia. nie ma w zasadzie roznicy. probowalem z innymi nawi i cb ale tak samo bylo. pogodzilem sie z tym:)

a jeszcze smieszniej. kupilem transmiter fm podpinam go pod zapalare, jak ustawiam na 105 to nawi nie dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną zakłóceń przy takich nawigacjach jest zawsze zasilacz 12V-USB! Miałem dokładnie ten sam problem przy korzystaniu z lusterka (tak piloci nazywają nawigacje GPS na przyssawki) w samolocie i szybowcu. Dochodziło czasem do tego, że nawigacja gubiła sygnał GPS. Pomagał wtedy tylko reset. Zmiana zasilacza na inny (niekoniecznie markowy bo wszystkie są chińskie) i problem przestaje istnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyczyną zakłóceń przy takich nawigacjach jest zawsze zasilacz 12V-USB! Miałem dokładnie ten sam problem przy korzystaniu z lusterka (tak piloci nazywają nawigacje GPS na przyssawki) w samolocie i szybowcu. Dochodziło czasem do tego, że nawigacja gubiła sygnał GPS. Pomagał wtedy tylko reset. Zmiana zasilacza na inny (niekoniecznie markowy bo wszystkie są chińskie) i problem przestaje istnieć.

Ale wiesz może który model ładowarki rozwiąże problem?

 

Jeszcze jedno podpiołem moją ładowarkę pod inną nawigację Becker i nie było zakłuceń na moim cb a podpiołem ładowarkę od innej nawigacji od tego Beckera do mojego Larka i dalej to samo zakłucenia

więc niby to ładowarka sieje ale w moim przypadku nie bez znaczenia jest ten Lark 50.3?

Czy ktoś umie to wytłumaczyć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zakupiłem ładowarkę która nie zakłuca mi radia cb

ORG ŁADOWARKA MOTOROLI P510 MINI USB

http://aukcjewp.wp.pl/okazja-org-ladowarka-p510-mini-usb-bold-9000-sklep-i1695671623.html

po podłączeniu tej ładowarki żadnych zakłuceń!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Larki są robione w Polsce i - uwaga - są tańsze niż chińszczyzna :) tak więc ich jakość jest hm... średnia. Jak chcesz się dowiedzieć jak go szybko i łatwo odblokować i wgrać Automapę to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz napisac jak go odblokowac bo automape to mozna wrzucic na karte i podmienic sciezke dostepu.

odblokowanie konczy sie utrata gwarancji podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozesz napisac jak go odblokowac bo automape to mozna wrzucic na karte i podmienic sciezke dostepu.

odblokowanie konczy sie utrata gwarancji podobno

Larka nie trzeba odblokować wystarczy mu panel wgrać na kartę pamięci i np automapę i on automatycznie po kliknięciu na ikone nawigacji w standardowym panelu przechodzi na panel który mu wgraliśmy co nie powoduje utraty gwarancji wiem po sobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podrzuc panel na pw wtedy mozna mu wiecej nawi podgrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności