Skocz do zawartości
VALDI

Oświetlenie drzwi ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam takie pytanko ... czy w B6 po otworzeniu drzwi świeci się czerwone światełko? sprawdzałem u siebie to jest niby taki klosz - spore wymiary tego czerwonego plastiku ... ale nie swieca :( nie wiem czy to tak od nowosci czy moze jakis bezpiecznik padl?

 

Ponizej foto o co mi chodzi ...

20090731002z.jpg

 

Dzięki za odpowiedź / pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba odblask. U mnie tez nie świeci.

 

 

Chyba jednak nie. Wg etki to lampka na żarówke w5w. Były 2 wersje, z zarówką i bez niej.

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tylko odblask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipaaa myslalem ze moze bezpiecznik ... bo klosze sa takie wygiete na dol ...

tak jakby swiecilo i prosto i na dol ...

no nic trudno - ma sie ta gorsza wersje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wg etki były takie i takie. Weź sprawdź czy nie ma tam jakiegos otworka na srubokręt, zeby wymienic zarówke.

 

Jest cos takiego :

 

Odblask : >>3C-6-300000

 

Lampka : >>3C-6-005000 i 3C-6-005001>>

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie "wymacalem" je dzis i nie ma "chyba" wyglada mi to na jakies zatrzaski ...

Kurcze ale jakby byl to odblas to po co taki duzy klosz wygiety?

Hmm a jakis bezpiecznik jest za to odpowiedzialny? w ksiazce nie znalazlem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za temat ... ale dalej nie jestem pewny czy mam czy nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie odnośnie tych odblasków. Mam u siebie takie w drzwiach. Mam dobrze doposażoną wersję Comfortline. Czy któryś z forumowiczów montował oświetlenie drzwi z poniższej aukcji? Czy rzeczywiście nie będzie błędu przepalonej żarówki na tych ledach?

http://allegro.pl/led-podswietlenie-drzwi-vw-jetta-v-passat-b6-cc-fv-i4579922333.html

Czy wszystko będzie plug&play? Czy wtyczka będzie pasowała do modułu w drzwiach? Czy może okaże się, że akurat jak mam odblaski to w ogóle nie ma możliwości podłączenia wtyczki do modułu i trzeba będzie jakoś kombinować?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wtyczki pasują do lampek. Do wtyczek w modułach drzwi trzeba wpiąć piny. Lub jeden wpiąć a drugi wlutować. Nie pamiętam czy na forum jest instrukcja (poszukaj w dziale warsztat). Na pewno jest na my-gti.com. Po wpięciu lampki trzeba jeszcze zakodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz instrukcję. Auto mam z tego samego rocznika, więc instalacja będzie prawdopodobnie taka sama:

http://forum.vw-passat.pl/threads/142199-Instalacja-świateł-ostrzegawczych-w-drzwiach-B6

 

Z fotek na aukcji wnoszę, że wszystko powinno pasować (choć nie widać dokładnie pinów, które podłącza się do modułów w drzwiach). Tak jak kolega wyżej wspomniał niezbędne będzie kodowanie by to zaświeciło.

Cenowo ten zestaw wychodzi bardzo przyzwoicie w porównaniu z oryginałami z ASO.

Edytowane przez wojas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie montował ktoś te oświetlenia w drzwiach, ma doświadczenie i posiada sprzęt do kodowania w Warszawie lub zna kogoś kto to robi ? Chciałbym sobie coś takiego zrobić, ale sam trochę się boje i nie bardzo mam możliwości. Pomógłby ktoś ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie montował ktoś te oświetlenia w drzwiach, ma doświadczenie i posiada sprzęt do kodowania w Warszawie lub zna kogoś kto to robi ? Chciałbym sobie coś takiego zrobić, ale sam trochę się boje i nie bardzo mam możliwości. Pomógłby ktoś ? Pozdrawiam.

Montowałem u siebie 2-3 h wraz z kodowaniem, nawet zamontowałam oświetlenie jeszcze pod nogi z przodu i z tyłu. Z wawy nie znam ale jak chcesz mam instrukcje krok po kroku jak to zrobić

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie montował ktoś te oświetlenia w drzwiach, ma doświadczenie i posiada sprzęt do kodowania w Warszawie lub zna kogoś kto to robi ? Chciałbym sobie coś takiego zrobić, ale sam trochę się boje i nie bardzo mam możliwości. Pomógłby ktoś ? Pozdrawiam.

Mogę Ci pomóc z montażem lampek w drzwiach lub pod nogi. Nie posiadam garażu. Wszystko robiłem pod blokiem. Instalacje przygotowałem w domu. Mam nawet jeszcze kilka kabli z gotowymi konektorami, które wpinamy do wtyczek więc mogę Ci je odstąpić. Chwilowo nie mam kabla do kodowania Ale po niedzieli powinien już przyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę Ci pomóc z montażem lampek w drzwiach lub pod nogi. Nie posiadam garażu. Wszystko robiłem pod blokiem. Instalacje przygotowałem w domu. Mam nawet jeszcze kilka kabli z gotowymi konektorami, które wpinamy do wtyczek więc mogę Ci je odstąpić. Chwilowo nie mam kabla do kodowania Ale po niedzieli powinien już przyjść.

 

Porobiłeś sobie jakieś rysy przy rozbieraniu drzwi czy bezinwazyjnie wszystko ze sprzętem ? :D

Pod nogi kiedyś chciałem ale mi się odechciało :D nie wiem na jak długo, ale narazie nie chcę. Zależy mi na oświetleniu w drzwiach. Na dniach planuję zakupić lampki 4xdrzwi i z tego co widziałem to są już z okablowaniem w oplocie (nie wiem czy już gotowe do podłączenia czy nie - w razie czego możemy się zamienić bądź odkupię od Ciebie). Prawdopodobnie zakupię za granicą. Minusem jest czas oczekiwania na przesyłkę, bo około 3-4 tyg. 77Marek ile chciałbyś za pomoc z podłączeniu i zakodowaniu mi tego tałatajstwa ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie uszkodzilem przy zdejmowania tapicerki. Mam do tego celu specjalne ściągacze. Nie polecam lampek z aliexpres ponieważ są źle wykonane. Mam złe z nimi doświadczenie z kolegów samochodów. Grzeją się i słabo przylegają. Kup lampki używane ale oryginalne z allegro. Możliwe, że trafią się z wtyczkami a jeśli bez to w ASO kosztują chyba 2zł. za szt. Korki tapicerki jeśli się uszkodzą też mam. Wystarczą chęci no i czas. Pieniędzy nie biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie na allegro: http://allegro.pl/lampki-drzwi-vw-golf-5-6-7-passat-b6-cc-i-inne-i6805797663.html#thumb/2

Myślisz, że będą dobre ? Masz w razie czegoś ten "oplot" na kable ? Jaka różnica między "mlecznymi" a "paskami" w lampce ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie montowałem takie, jak w ogłoszeniu, tylko przez olx kupiłem.

Wszystko ładnie świeci i gra gitara :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie montowałem takie, jak w ogłoszeniu, tylko przez olx kupiłem.

Wszystko ładnie świeci i gra gitara :-)

 

a potrafisz mi wytłumaczyć jaka jest różnica w świeceniu między "mlecznymi" a "paskami" w lampce ? :D czy to tylko design lampki ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach widać paski i mleczną. I tak tego nie widać się wsio ryba które weźmiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności