Skocz do zawartości
VALDI

Oświetlenie drzwi ...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jakie ja mam na garażu, czy te z paskami czy mleczne. Montowałem 4x led logo a te oryginalne zwykłe gdzieś leżą. Tez fabrycznie nie miałem. Będę musiał je kiedyś wystawić bo już tak dwa lata garażują i zawsze sobie mówię że przy okazji je wystawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem takie na allegro: http://allegro.pl/lampki-drzwi-vw-golf-5-6-7-passat-b6-cc-i-inne-i6805797663.html#thumb/2

Myślisz, że będą dobre ? Masz w razie czegoś ten "oplot" na kable ? Jaka różnica między "mlecznymi" a "paskami" w lampce ? :D

 

Ten oplot jak nazwales to nic innego jak taśma izolacyjna z płótnem. Za chyba 10 zł taka taśmę można kupić firmy TESA. Lampki z aukcji to chinczyk z aliexpres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jakie ja mam na garażu, czy te z paskami czy mleczne. Montowałem 4x led logo a te oryginalne zwykłe gdzieś leżą. Tez fabrycznie nie miałem. Będę musiał je kiedyś wystawić bo już tak dwa lata garażują i zawsze sobie mówię że przy okazji je wystawię.

 

a masz chwilę by je poszukać i pomyśleć za ile chciałbyś je sprzedać te zwykle oryginalne? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super :) muszę tylko znaleźć najważniejszą rzecz czyli lampki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na alli za połowę ceny tego co na alle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, obojętnie które weźmiesz, bo i tak mają świecić pod nogi, a nie dla ozdoby :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zainteresowany to podsyłam Ci link do kupna lampek;

http://allegro.pl/vw-passat-b6-b7-touareg-lampka-drzwi-1k0947411a-i6742208983.html

 

Jeśli pogadasz to sprzedawca dołoży cztery wtyczki z kawałkiem kabli. Nowe w ASO to koszt około 56 zł za szt. taniej nie kupisz takich lampek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem trochę gratów od tego gościa i zawsze wszytko było w najlepszym porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na olx gość w Bochni ma ori vw 4szt wraz z wtyczkami za połowę tego co w tym linku. niektórzy sami nie wiedzą ile za co wołać, conajmniej jakby to było ze złota albo wpływało na prędkość.

mi akurat się nie spieszy i to ma tylko świecić powiem nawet ze w dzień i tak nawet nikt na to nie spojrzy, kupiłem na all za 20$ ,czyli zapłaciłem coś ok 78zl, wraz z kabelki konektorami/pinami bez lutowania itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na olx gość w Bochni ma ori vw 4szt wraz z wtyczkami za połowę tego co w tym linku. niektórzy sami nie wiedzą ile za co wołać, conajmniej jakby to było ze złota albo wpływało na prędkość.

mi akurat się nie spieszy i to ma tylko świecić powiem nawet ze w dzień i tak nawet nikt na to nie spojrzy, kupiłem na all za 20$ ,czyli zapłaciłem coś ok 78zl, wraz z kabelki konektorami/pinami bez lutowania itd

 

dawno temu zamawiałeś ? ja też się zastanawiałem nad ali, ze względu na cenę. Kupowałem z ali już kilka innych części do auta i były świetnej jakości o dziwo i to jeszcze ze znaczkiem VW :D Kolega wyżej odradza te z ali i teraz mam dylemat czy kupować ori od kogoś (a i tak nie mam pewności, że to ori) czy z ali :D

Edytowane przez tobi918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj: http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2011/09/swiata-ostrzegawcze-drzwi-przod.html masz cały manual jak zamontować oświetlenie drzwi wraz z kodowaniem i numerami części.

Osobiście u siebie miałem właśnie odblaski a nie lampki pomimo wersji full. Ja kupiłem na alli projektory LED takie jak tu:

Rline-Laser-font-b-LED-b-font-Car-Door-font-b-Logo-b-font-Projector-Light.jpg

 

Dostałem jeszcze inne wzory filmów jakie mogę wsadzić sobie do projektorka, film to po prostu kawałek kliszy z aparatu wycięty w kształt kółka które wkłada się do tej lampki. Bardzo fajnie to wygląda i wzór jest ostry i wyraźny.

4pcs-LED-font-b-Door-b-font-font-b-Light-b-font-Logo-Projector-font-b.jpg

Edytowane przez Patyk0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj: http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2011/09/swiata-ostrzegawcze-drzwi-przod.html masz cały manual jak zamontować oświetlenie drzwi wraz z kodowaniem i numerami części.

Osobiście u siebie miałem właśnie odblaski a nie lampki pomimo wersji full. Ja kupiłem na alli projektory LED takie jak tu:

[ATTACH=CONFIG]152967[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]152968[/ATTACH]

 

Dostałem jeszcze inne wzory filmów jakie mogę wsadzić sobie do projektorka, film to po prostu kawałek kliszy z aparatu wycięty w kształt kółka które wkłada się do tej lampki. Bardzo fajnie to wygląda i wzór jest ostry i wyraźny.

 

czyli ogolnie zakup na ali sie udał ? masz jakies namiary na majfrenda ? Jesli tak to podeślij mi na priv - chetnie zobacze co ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Mam w swoim passacie b6 comfortline ( dobrze wyposażonym , skóry assystent parkowania, model 2010 2.0 CR 170km, dsg, rns510) taką sytuację, otóż przy otworzeniu obojętnie jakich drzwi nie świecą mi się lampki w drzwiach.

Dodam, że :

1. Mam zamontowane żarówki (sprawne ) w kloszach od tych lampek drzwiowych. Kupiłem ledowe nowe żarówki żeby się upewnić i dalej nic.

2. mam pod kloszami podpięty przewód zasilania.

3. Mam podświetlenie lusterek.

4.oświetlenie w kabinie zapala się jak trzeba kiedy otworze drzwi itd.

5. Na ekraniku pokazuje mi otwieranie właściwych drzwi w momencie kiedy je otwieram i kiedy zamykam analogicznie ekran pokazuje, że zamknięte wiec prawidłowo.

6. Sprawdzałem tą czynność przy włączniku świateł w każdej pozycji od pozycyjnych, automatycznych ( czujnik zmierzchu) wieczorem i w dzień i na mijania również.

7.Bezpieczniki ok.

 

Skoro wszystko jest ok, a nie palą się lampki w drzwiach to może nie włączone są komputerowo? Co o tym myślicie, od czego to może nie działać ? jakieś pomysły? Może podjechać do ASO? dajcie znać z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prądu, więc albo ktoś przed Tobą to źle podpiął, w ogóle nie podpiął albo nie są włączone w Bordnetz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej w sterownikach drzwi tam się je koduje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+0000064 dodaje się do kodowania sterowników drzwi i ma świecić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kabla zeby to ugryzc ale poprosze kolezke moze cos mu sie uda zadzialac... dzieki wielkie za info.dam znac czy pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2017 o 22:29, 77Marek napisał:

Mogę Ci pomóc z montażem lampek w drzwiach lub pod nogi. Nie posiadam garażu. Wszystko robiłem pod blokiem. Instalacje przygotowałem w domu. Mam nawet jeszcze kilka kabli z gotowymi konektorami, które wpinamy do wtyczek więc mogę Ci je odstąpić. Chwilowo nie mam kabla do kodowania Ale po niedzieli powinien już przyjść.

Witam, 

Chciałbym skorzystać z kolegi pomocy przy podłączeniu oświetlenia drzwi w passat b6, chodzi mi o schemat gdzie się podłączyć ? Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności