Skocz do zawartości
Gość Maniek79

MFA nie wskazuje temperatury zewnętrznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maniek79

Witam mam taki mały problem mój mfa nie wskazuje temperatury zewnętrznej. Wszystkie inne wskazania tego urządzenia są prawidłowe, a po temperaturze oleju mfa pokazuje aktualny czas (godzinę). Dodam jeszcze że gdzy przełanczałem go w tryb serwisowy to temperatura zewnętrza wystepowała i wskazywał -40 C. Domyślam śię ze to czujnik temp. ale który i gdzie on jest, czy ma coś wspólnego przepływomierz. Dziękuje z góry za poważne podeiścje do tematu. Pozdrawiam Maniek79.

Passat 1,9 TDI 95r. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur

NIe wim czy to nie jest normalne. U mnie temp. zew. wyświetla climatronic, a w MFA nie mam również takiej opcji co opisujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobasekps

to napewno czujnik temperatury

u mnie to on chyba jest w zderzaku po prawej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłączył się czujnik, albo go zgubiłeś.

Sprawdż w kratce zderzaka, patrząc od przodu auta jest po lewej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyrektor

Witam.

Przypadkiem czujnik temperatury nie jest umieszczony pod klapą maski przy szybie, koło tabliczki znamionowej? Mam nieodparte wrażenie że tak jest, przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nieodparte wrażenie że tak jest

Ale to tylko Twoje wrażenie, bo czujnik temperatury zewnętrznej, podający dane do MFA, jest zamontowany w zderzaku, na dole, po prawej stronie patrząc od strony kierowcy.

To o czym Ty piszesz to najprawdopodobniej czujnik temperatury wyłączający klimatyzację przy zbyt niskiej temperaturze zewnętrznej (około +5 C).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stary temat ale ja mam podobny problem i nie chce zakladac nowego. U mnie taz nie ma wskazania temp zewnetrzenj a nie mam klimatronica. Czujnik widzialem, ze jest (cos takiego malego w kratce zderzaka). Nie wiem czy wszedzie nie wskazuje tej temp. czy moze cos z tym czujnikiem jest nie tak. Jednak gdyby byl odlaczony to nie powinno byc jakichs kresek zamiast wartosci temp? W trybie serwisowym wskazanie temp to -40*. Dodam, ze w trybie serwisowym MFA jest tylko 3 pozycje-tez nie wiem dlaczego tylko tyle anie wiecej jak opisane jest to np na corrado.com.

Co o tym myslicie i co moze byc popsute/niepodlaczone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Jak nie ma połączenia z czujnikiem to MFA pomija tą pozycję - sprawdziłem empirycznie. Nie mam czujnika i zaraz po temperaturze oleju mam zegar. Jak podłączę do kabelków czujnika jakikolwiek rezystor, wskazanie się pojawia.

Odpowiedź zatem prosta: walnięty czujnik (całkowite rozwarcie) lub uszkodzone połączenie licznik - czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie pozostaje mi tylko spradzenie polaczenia. Miernik w rece i do dziela. Zobacze co sie da naprawic. Wielkie dzieki. Wiem na czym sotje i do czego sie zabrac.

A co w przypadku wskazan trybu serwisowego?? Czy to normalne, ze mam tylko 3 pozycje dla MFA 1 i 2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Jak masz miernik, to sprawdź najpierw czujnik. Jest to termistor NTC, zatem przy wzroście temperatury rezystancja powinna maleć. Z tego co pamiętam, przy 25°C powinien mieć 2,7kΩ (podłączyłem potencjometr i sprawdzałem :D ). Jeśli czujnik nie ma przejścia żadnego (np. na zakresie MΩ) to jest to wymiany. Poszukaj na forum rozpiski kostki licznika - powinno być tam zaznaczone, na jakie styki idzie czujnik temp. zewnętrznej. Jak nie znajdziesz, to może odgrzebię w swoich materiałach.

Co do trybu serwisowego to ja mam 6 albo 7 pozycji dla każdej z pozycji (MFA1, MFA2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to normalne, ze mam tylko 3 pozycje dla MFA 1 i 2??

 

Z tego co pamiętam to w trybie serwisowym są właśnie trzy pozycje MFA. Temperatura oleju, chwilowe spalanie i termometr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

kuczlaw, oprócz tego jest jeszcze suma kontrolna pamięci licznika, aktualne obroty silnika, podciśnienie kolektora i kilka innych, których nie rozgryzłem :) Na każdym zakresie (MFA1, MFA1) jest inny zestaw parametrów, w sumie jest tego 12 albo 14 sztuk (nie pamiętam :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-uki-, zgadza się ale po standardowej kombinacji przycisków u mnie są też trzy wskazania, kiedyś wchodziłem jakoś dalej ale już nie pamiętam jak :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Oto metoda, którą ja wprowadzam MFA w tryb testowy (nie pamiętam, gdzie wygrzebałem, mam w pliku txt ku pamięci :D ):

- włączam zapłon (bez uruchamiania silnika)

- przyciskam i trzymam klawisz funkcji MFA

- wyłączam zapłon (trzymając wciąż MFA) i włączam ponownie

- puszczam klawisz MFA

Wybierając przełącznikiem pamięci:

MFA1: 9 parametrów, MFA2: 7 parametrów na zgaszonym silniku (właśnie sprawdziłem :D ), przełączanie poszczególnych parametrów przełącznikiem funkcyjnym MFA.

Przy pozycji MFA2 można odpalić silnik i na bieżąco sprawdzać zmianę parametrów, przy odpaleniu silnika w trybie testowym MFA1 - komputer wróci do zwykłych funkcji.

Mój licznik to VDO, nie wiem jak jest z MOTOMETER-ami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po wolutku:

-Czujnik sprawdzilem-jest OK. Przy temp otoczenia ok. 17* mial jakies 3,5kohma rezystancji. Dodatkowo podpialem zamiast czujnika jakas termopare i tez nic nie wskazywalo-pomijalo funkcje temp. Pewnie bede musial znalezc te rozpiske wtykow w liczniku i sprawdzic czy jest przejscie na przewodach. Jesli nie znajde schematu to sie odezwie :)

-Te wskazania w trybie serwisowym MFA maja tylko 3pkt. 9pkt. jest ale w trybie serwisowym licznika przebiegu-sprawdzilem. Moze w B4 po 94 roku jest inaczej-tak bylo napisane w opisie z corrado.com.

 

Jesli macie jeszcze pomysly odnoscie szybkiej diagnozy to bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Ech, ślepota (albo zmęczenie po pracy) - nie zwróciłem uwagi na to, że masz B4. Opisałem, jak to jest u mnie w przypadku licznika B3. Coś tam się mogło zmienić w międzyczasie :/

W razie co mam rozpiskę styków ale od B3. Nie jestem pewien, czy identyczna jest w B4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nigdzie (bynajmniej nie znalazlem) dokladnego odnisienia osob do tego opisu serwisowki z corrado. Moze tak ma byc w B4. Zaczynam szukac rozpiski pinow do licnzika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdzie nie znalazlem schematu podlaczenia kabli do licznika z MFA w b4. Moze ktos mi podesle jesli takie cos posiada?? :) Mam rozpiske ale chyba tylko do b3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sie wyjasnilo. Zajelo mi to jakas godzine ale sprawdzilem po kolei instalacje. Zaczalem od podlaczenie czujnika bezposrednio do licznikow i sie okazalo, ze wskazania zadzialaly:) Czyli pozostalo sprawdzenie kabli. Na koncu okazalo sie, ze byla rozlaczona kostka z przewodami zaraz po wejsciu do kabiny. Wpiecie i dziala!! :)

Przy okazaji jesli ktos bedzie potrzebowal to mam rozpiske pinow w licznikach i schemat elektryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EndriuB

Jeśli masz to ja bym był chętny na rozpiske pinów w liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności