Skocz do zawartości
grześB3

pompa paliwa - diagnoza usterki,prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

witam , jakis czas temu zaczalem jezdzic na gazie i przestala dzialac pompa paliwa, paliwo w baku bylo wiec nie powinna sie zatrzec,czego nie wykluczam bo duzo jego nie bylo... w kazdym razie pali mi bezpiecznik od pompy, i tu mam pytanie czy moze to byc przez uszkodzony przekaznik od pompy paliwa lub przez przekaznik ktory odpowiada za przelaczanie z gazu na paliwo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , jakis czas temu zaczalem jezdzic na gazie i przestala dzialac pompa paliwa

Jedź do tego co Ci zakładał LPG czy czasem nie wpiął sie w instalacje od pompy paliwa a by ta nie pracowała przy zasilaniu gazem jesli tak to ..spartolił-tak sie nie robi.

Inna przyczyna to zwarcie w instalacji lub spalony silnik pompy, możliwe też ze przekaźnik uszkodzony.Zacznij od odpięcia wtyczki do pompki (bagażnik) jesli nadal bezpiecznik sie topi, to wytargaj przekaźnik, a jesli i wtedy bezpiecznik wywali to jedź do gazownika i go delikatnie potraktuj.. a czym ? to już zostawiam Twojej wyobraźni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przekaźnik od pompy, wyjmij go z gniazda (przy bezpiecznikach, nr 87) i podłącz pod koncóweczki 85 i 86 napięcie (np z bateryjki 9V) i zobacz czy cyka i łączy końcówki 30 i 87. Ale moim zdaniem to pompa się zblokowała i robi zwarcie. Ja wymieniałem w zeszłym tygodniu :) Możesz też podłaczyć 12V pod gniazdo pompy przy baku (dwa zewnetrzne, szerokie styki) i posłuchac czy bzyczy, jak nie, to umarła pompa. Pompę do ABS kupiłem na allegro za 51 zl (podróbka WRC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gazol nic nie tykal z instalacji, gaz mam od kiedy kupilem autko tylko ze wymontowalem mikser i tak smigalem na benzynce tylko, 2 kwstia.... mam butle 60L pod ktora sie znajduje pompa :(( czyli nie pozostaje mi nic innego jak zakrecic zawor przy butli i ja odrecic od ramy... mam nadzieje ze wtedy juz dojde do pompki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robomagnum

prosba o pomoc

u mnie tez najprawdopodobniej siadła pompa paliwa,bezpiecznik był ok a pompa nie działa,wymontowałem ja,a nie wpadłem na to zeby sprawdzic przekaznik,nie wiem który to, w sklepie taka sama ok.1500zeta za zamiennik powiedzieli mi 240,troche drogo jak za pompke do paska z 89roku,silnik PF 1.8 107kM,na allegro widziałem takie po 50 pare złoty tylko boje sie walnąć gafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robomagnum jak już masz pompe na wierzchu to podlącz ją do akumulatora i zobacz czy pracuje(ma dwa piny plus i minus).Jeżeli jest sprawna to kłopot tkwi gdzie indziej.Może przekaźnik albo gdzieś przewód przetarty lub wtyczka jest uszkodzona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec u mnie przekaznik ma lekko przykopcona nozke, ale w srodku wyglada ok, natomiast po podlaczeniu pompy na krotko poprostu nic sie nie dzialo wiec juz jest pewne ze to pompa zdechla.... dzieki wszystki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są takie same objawy jak w pierwszym poście.

Przedwczoraj holowałem samochód ponad 30km :)

Na drugi dzień pojechałem na szrot żeby kupić pompe paliwa, jednak nie wiedziałem jaka jest dokładnie więc wróciłem do samochodu, dokopałem się do pompy, zdjąłem wtyczkę (nie wyjmowałem pompy), założyłem wtyczkę z powrotem i samochód odpalił bez problemu.

Dziś pojechałem do Białegostoku i ta sama historia.

Samochód stanął i nie chciał odpalić, rozrusznik kręcił ale silnik nie chciał odpalić.

Po przekręceniu kluczyka nie było słychać że pompa pracuje, ale bezpieczniki tylko błyskały :P

Wyjąłem pompę i sprawdziłem czy działa... działała.

Po kopnięciu w skrzynkę z przekaźnikami wszystko wróciło do normy.

 

Jutro idę i kupie nowy przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marsen

Ja miałem podobną sytuację ... silnik 1.8 PF 107 koni. Pompa paliwa 4 Bary. Samochód przestał odpalać. Po przekręceniu stacyjki zero reakcji ze strony pompy (zazwyczaj było ją słychać). Kupiłem używkę pompę z takiego samego autka 1.8 PF ... wymontowałem swoją ... okazało się , że pompy są inne :/ ... Postanowiłem sprawdzić "na krótko" "nową" pompę ... okazało się , że jest niesprawna :/ ... poprawiłem więc mocowanie kabli przy swojej "starej" pompie i okazało się , że działa :] ... zamontowałem więc do auta i śmigam. Na allegro są po 50zł takie pompy (pewnie China) , ale następnym razem kupię nową Chińską niż używaną nie wiadomo jaką :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość antos1721

Witam.

Sorki że w tym temacie ale jestem nowy na forum.

Mam taki problem W moim B3 90km RP siadła pompa paliwowa. Nowa przyjdzie w piątek a ja na środę potrzebuje mieć sprawny samochód. Czy można wymienić wkład pompy lub jakoś ją zregenerować ? Posiadam nowy wkład do Astry2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na allegro są po 50zł takie pompy (pewnie China) , ale następnym razem kupię nową Chińską niż używaną nie wiadomo jaką :/

-włożyłem chine do golfa jeździłem 2 lata i było ok i zmieniłem auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności