Skocz do zawartości
Marty_McFly

Auto Hold - Zasada działania

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie że pamiętam. jak chcesz przy okazji AH zrobić to masz + 3h roboty i kup sobie przycisk na allegro lub w serwisie (cena podobna)...

 

---------- Post added at 08:48 ---------- Previous post was at 08:47 ----------

 

ejne - nice video ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mluvi m3iaz

 

montaz AH cca 3 hod a nemas co robic. ale ten navod co jes tutaj na FORU jes na govno. Unas jes lepsej a viac detailnejsej. a chyba vam tu ako sa meni kodovane podla rocnika passata a aj na ktore piny sa to zapoji podla rocnika vyroby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mistrzpat

Funkcja Auto Hold powoduje utrzymanie samochodu w miejscu. Fajna rzecz jeśli masz skrzynię automatyczna i poruszasz sie po zakorkowanym mieście. Może zdarzyć się, że puscisz noge z hamulaca, a przy automacie, auto ruszy i bum.... Funkcja Auto Hold, czyli trzymanie samochodu jest zwalniana po naciśnięciu gazu i uruchamiana po wciśnięciu hamulca i zatrzymaniu samochodu. w gęstym ruchu miejskim dość przydatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajna rzecz jeśli masz skrzynię automatyczna

W manualnej też dobra rzecz. Nie musisz trzymac hamulca cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - to ogólnie fajna rzecz.

 

Dodatkowo, nie walisz ludziom w korku światłami stopu po oczach (wiem, że są tacy, którzy dostają od tego szału). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy może ktoś podac podłaczenie guzika AH i potem kodowanie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajer fajny, ale przy ruszaniu czuć lekkie opóźnienie. Kiedyś przypadkowo sobie to wcisnąłem i po kilku skrzyżowaniach od razu wiedziałem, że coś jest nie tak.

Poza tym nie mam przekonania do tego typu bajerów jak hamulec elektromechaniczny. Im mniej go zaciągam, tym lepiej, bo komputer się zatnie i bez lawety się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy próbował ktoś w pasku z DSG podczas stania w korku na Drive z funkcją AH i zapiętymi pasami bezpieczeństwa wysiąść z samochodu, np. żeby zobaczyć co się dzieje na drodze, jak jest jakiś wypadek? Oczywiście bez przełączania na Parking.

Wrażenia nie do opisania, oczywiście jak ktoś szybko wysiądzie odruchowo wciskając nożny hamulec:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy próbował ktoś w pasku z DSG podczas stania w korku na Drive z funkcją AH i zapiętymi pasami bezpieczeństwa wysiąść z samochodu, np. żeby zobaczyć co się dzieje na drodze, jak jest jakiś wypadek? Oczywiście bez przełączania na Parking.

Wrażenia nie do opisania, oczywiście jak ktoś szybko wysiądzie odruchowo wciskając nożny hamulec

 

Tak, po odpięciu pasów zaciąga się ręczny.

Nie wiem co w tym takiego niezwykłego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na drive? mi pojechał sam do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na D, po odpięciu pasów się zaciąga ręczny. A bez odpięcia raczej nie wysiądziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na D nie zaciągnął, czyżbym miał coś nie tak? na P, owszem, zaciąga ręczny. żadnych błędów nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz włączony przycisk AUTO HOLD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, skrzynia na D lub S, nie pamiętam, AutoHold włączony, pasy zapięte, jadę wolno w korku, i podczas dojazdu do samochodu poprzedzającego, trzymając na hamulcu odpinam pas i szybko wychodzę zobaczyć co się dzieje, nawet nie pomyślałem żeby włączyć P, a samochód rusza, kiedy stawiam 2 nogę na asfalcie. tak to wyglądało. może mam coś nie tak? czy inni tak mają? Tak się zastanawiam, czy istnieje taki "bajer" - fabryczne zabezpieczenie w b6, ze jak czujnik w fotelu nie wyczuje kierowcy na swoim miejscu to nie pojedzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzymając na hamulcu

 

Może przez to nie włączył ręcznego po odpięciu pasa.

Ja piszę o sytuacji gdy stoisz w korku na auto holdzie (a nie hamulcu) i odepniesz pas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był włączony AutoHold, ale dodatkowo hamulec - na dojeździe do poprzedzającego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, u mnie też tak jest - auto na D, odpięcie pasów nie powoduje załączenia ręcznego i autko zaczyna uciekać! :D

 

Miałem tak kiedyś na autostradzie, jak mi spadła antena od CB i chciałem na szybko ją poprawić - efekt - pogoń za samochodem! :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może odpinaliście pasy przed całkowitym zatrzymaniem się auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności