Skocz do zawartości
RJWalewicz

Jakie modele telefonów są kompatybilne przez bluetooth z RNS 510 - Passat CC?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z podłączeniem telefonu do nawigacji premium w RNS 510, żaden który próbowałem podłączyć poza Nokiami nie jest kompatybilny, a osobiscie nie lubię nokii, używam SE C905 i HTC X7500.

 

Czy ktoś ma dostęp do listy telefonów kompatybilnych z tym zestawem Premium w navi RNS10 w Passacie CC???

 

Chodzi mi konkretnie o lepsze modele takich marek jak: SE, HTC czy iPhone

 

Czy ktoś zna obejście i wie jak podłączyć iPhone lub SE C905 do RNS 510?

 

W tej chwili po wyszukaniu Bluetothem z Auta dostępnych telefonów i zatwierdzeniu odnalezionego modelu (innego niż nokia) pojawia się komunikat że telefon nie jest kompatybilny, próbowałem podłączać (bezskutecznie):

- iPhone 3G

- iPhone 3GS

- SE C905

- HTC X7500

- HTC Touch Pro 2

 

Działa za to np. z:

Nokią N97

Nokią 5800

 

 

Czy ktoś ma dostęp do listy telefonów kompatybilnych z tym zestawem telenu Premium w navi RNS 510???

 

 

Czy wiecie które telefony mają funkcję Remote SIM Access Profile (SAP), lub wiecie gdzie można to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Nie wiem jak w aucie i nawigacji ale czy przypadkiem po wyszukaniu telefonu i próbie połączenia nie trzeba wpisać jakiegoś kodu? Moze dla tego ci rozłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wpisze się hasło, urządzenia muszą się zaakceptować, tak jak pisałem wczeniej Nokie działają, a przy innych telefonach po wyszukaniu ich przez Bluetootha auta i wybraniu danego telefonu pojawia się komunikat że telefon nie jest kompatybilny:(

 

Czy ktoś używa innego telefonu niż Nokia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znam listy telefonów ale podpowiem Ci, że prawdopodobnie masz moduł bluetooth Premium (5NO-035730) który wykorzystuje rSAP (remote SIM access profile), czyli "pożyczenie" karty SIM przez bluetooth'a. Telefon w takim przypadku "sprzedaje" swojego SIM'a wraz z kontaktami modułowi w samochodzie i sam się usypia. Moduł w samochodzie to właściwie komórka bez SIM'a. Niektóre modelie Noki mają funkcję rSAP. Również widziałem w ustawieniach Omni 900i opcję "zezwalaj na dostęp SIM" co może oznaczać, że Samsungi również mogą to wspierać. Czy w wymienionych przez Ciebie telefonach sprawdziłeś czy nie ma tam takiej opcji (trzeba ją aktywować gdzieś w menu od bluetooth'a)?

 

Za niemiecką wikipedią ( http://de.wikipedia.org/wiki/RSAP )znalazłem taką listę:

 

  • Apple IPhone
  • Nokia 2600 Classic, 2630, 2660, 2760, 3109 Classic, 3110 Classic, 3250, 3250 Xpress Music, 3500 Classic, 5200, 5300, 5310 Xpress Music, 5500, 5610 Xpress Music, 5700 Xpress Music,5800 Xpress Music,6021, 6085, 6086, 6103, 6110 Navigator, 6111, 6112, 6120 Classic, 6121 Classic, 6125, 6131, 6151, 6210 Navigator, 6220 classic, 6124 classic, 6230, 6230i, 6233, 6234, 6267, 6270, 6280, 6288, 6290, 6300, 6300i, 6301, 6500 Classic, 6500 Slide, 6555, 6600 slide, 6810, 6820, 6822, 7280, 7330, 7370, 7373, 7390, 7500 Prism, 7610 Supernova (mit Nokia 616 gestestet), 7900 Prism, 8600 Luna, 8800, 8800 Arte, 8800 Sapphire Arte, 8800 Sirocco, Communicator 9300, Communicator 9300i, Communicator 9500 (ab Software 5.22), E50, E51, E60, E61, E61i, E63, E65, E66, E70, E71, E75, E90, N71, N72, N73, N76, N77, N78, N80, N800, N81, N82, N83, N85, N810, N91, N92, N93, N93i, N95,N95 8GB, N96 (Gesamtliste nach Anfrage beim Hersteller vom 18.Mar.2008),
  • BenQ-Siemens C81, CX75, E71, EL71, M75, M81, S65, S68, S75, SK65, SL75, SP65
  • T-Mobile Ameo, MDA Mail, MDA Pro, MDA touch, MDA touch plus, MDA Compact II, MDA Vario IV, MDA Vario III, MDA Vario II und I (nur mit neuester Geräteaktualisierung)
  • O2 XDA Trion, O2 XDA Nova
  • O2 XDA Orbit (nach der Aktivierung des SAP Profiles - funktioniert nicht im Passat B6)
  • HTC Alle Modelle, außer S310 und außer T-Mobile G1 (HTC Dream)
  • Vodafone VPA III compact
  • Samsung - SGH-F110 Adidas, SGH-F330, SGH-F400, SGH-F480, SGH-F480V, SGH-F490, SGH-F700 (Qbowl), SGH-G600, SGH-G800, SGH-G810, SGH-i450V, SGH-i455, SGH-i455L, SGH-i458, SGH-i550, SGH-i550V, SGH-i560, SGH-i560V, SGH-i900 (Omnia), GT-i8510 Innov8, SGH-J700, SGH-L170, SGH-L760, SGH-M150, SGH-U700, SGH-U800 Soul, SGH-U900 Soul, M8800 Pixon
  • Sony Ericsson XPERIA X1 (nach Aktivierung des SAP Profiles)
  • Mio A701
  • Blackberry Bold 9000, Curve 8900, Storm 9500
  • Palm Treo Pro Smartphone
  • Eten Glofiish DX900 Dual-Sim
  • LG HB620t (nach Aktivierung des SAP Modus)

 

Mam nadzieję, że coś pomogłem. Pozdr.

Edytowane przez jacczyk
Dodatkowo znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...

 

Z wymienionch przez Ciebie modeli próbowałem z iPhonem, HTC i porażka :(

 

Co prawda w HTC Touch Pro 2 owszem zaczął łaczyć ale się zawieszał w połowie, aż w końcu pojawił się znowu komunikat że telefon nie jest kompatybilny

 

o usłudze Remote SAP wiem i włączałem ją w telefonach przed parowaniem i nic...

 

czy komuś udałosię może podłączyć iPhona 3G lub 3GS? Na tym telefonie najbardziej mi zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie próbowałem z iPhonem 3G, ale w MFD2 no i nici z tego natomiast działa z większością nokii. Wie ktoś może czy chociaż są dostępne te przystawki dla iphona, co się je montuje pod zaczep w samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukup

Mam w Superbie zestaw w wersji premium i działa z HTC Touch HD.

Aby zaczęło działać należy:

- wymienić kartę na nową - ja mam z Plusa zieloną rok prod. 2008,

- włączyć profil rSAP i wyłączyć zabezpieczenia w ustawieniach bluetooth telefonu,

- zaraz po połączeniu wejść w ustawienia zestawu premium i przełączyć odczyt kontaktów tylko z karty SIM - standardowo jest z karty i pamięci telefonu co powoduje zwiechę telefonów z Windows Mobile

 

Na takim konfigu jadę od pół roku i nie ma problemów.

Myślę, że z nowymi HTC - Touch HD, Pro 2 i Diamond 2 nie będzie problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaraz po połączeniu wejść w ustawienia zestawu premium i przełączyć odczyt kontaktów tylko z karty SIM - standardowo jest z karty i pamięci telefonu co powoduje zwiechę telefonów z Windows Mobile

 

Tylko że wtedy używa kontaktów tylko z karty SIM,

a powinien z SIM i z pamięci telefonu wspólnie.

Sprawdzałem w swoim - HTC HD odczytał i zapamiętał tylko kontakty z SIM a z pamięci telefonu już nie.

Z SE zestaw Premium nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie telefon się zawieszał i może być tak że przez ta ksiażkę, teraz juz nie mam jak sprawdzić :(

 

Ponawiam pytanie czy ktoś zainstalowal może iPhona 3G lub 3GS w Navi 510 Premium bo na tym telefonie mi najbradziej zależy, jeslitak to jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu informacji dodam jeszcze, że moja Nokia 6300 przez dłuższy czas działała poprawnie z zestawem Premium aż do czasu (jak sie poźniej okazało) dokonania błędnego wpisu do książki adresowej telefonu Nokia.

Dawało to efekt ciągłego łączenia się zestawu Premium z Nokią 6300 z kopiowaniem książki adresowej i przy dojściu do kolejnego wpisu (np. 765-tego) następowało rozłączenie połączenia i ponowne nawiązywanie kontaktu, kopiowanie książki adresowej i ponowne rozłączania.... itd. "w kółko".

Po ponownym wpisaniu (przejrzeniu) każdego wpisu do książki adresowej (wg zasady usunięcia zbędnych informacji) zestaw Premium-Nokia 6300 działa poprawnie bez zarzutu.

Z Nokią 3019classic było podobnie - "wadliwy" wpis do książki adresowej powodowały brak możliwości aktualizacji nowej książki adresowej.

Na czym polega "wadliwość" wpisu - nie wiem, może za długi wpis w "nazwisko" lub w "imię" ? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jedynie próbowałem z iPhonem 3G, ale w MFD2 no i nici z tego natomiast działa z większością nokii. Wie ktoś może czy chociaż są dostępne te przystawki dla iphona, co się je montuje pod zaczep w samochodzie?

Są dostępne uchwyty pod iPhone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja niestety również się odbiłem przy iPhone 3G. Co gorsza zetaw premium nie czyta naweet wszystkich modeli Nokii (nie połączył mi telefonu E60).

Więz również zależy mi na rozwiązaniu problemu.

System wydaje się poprzez swoje ograniczenia być mało nowoczesny ale miejmy nadzieję że jakieś obejście się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmiana software w radiu coś da ja pisałem wcześniej o swoim problemie z samsungiem omnią jak miałem w radiu soft sw 0900 i sw 1100 to ładowało mi książkę telefoniczną i mogłem wpisać te 6 numerów najczęściej używanych i wgrałem sw 2660 bo chciałem mieć więcej funkcji w radiu.

Od tej pory nie ładuje mi do zestawu książki telefonicznej - wcześniej pisało telefon book downloading a teraz że jest nie połączony czy cos tam już sam nie pamiętam , parę dni temu coś mieszałem w telefonie i przez przypadek chyba zaskoczyły mi te 6 pól i ku ogólnemu mojemu zdziwieniu miałem ni z tego ni z owego dostęp do książki telefonu . Ale to tylko raz mi tak zaskoczyło jak by.

Ogólnie mam tak że wsiadam odpalam i jak mam blue tooth włączony to zaraz się łączy i moge dzwonić z numerów które wybierałem - wcześniej rozmawiałem ale dostępu do ksiażki brak.

Może jak pisaliscie mam coś z tym ustawieniem że kozysta z numerów w telefonie i karcie sim jednocześnie - teraz sprawdziłem i mam niebieska kartę sim - moze to ten błąd ?

Ale mam tu jeszcze jedną refleksję zmienie w tej chwili na soft sw1100 i wszystko wróci do normy ale chcę ten sw 2660 mieć - może w waszych radiach wystarczy podnieść soft na sw 2660 i będzie wtedy wszystko działać bo moja omnia nie całkiem współpracuje a kolegi nokia i zony sony ericcson działają beż zarzutu.

Jaki z tego morał - ze nie wszystko w życiu jest łatwe proste i zaraz musi byc tak jak byśmy chcieli - pozdrawiam- Tomek.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pomogło zainstalowanie na mojej N95 programu (Nokia_810_Contacts_Download_S60_3rd - dostępny w sieci). Wszystko zależy od modelu modułu "blu" w aucie. Informacje dotyczace problemów z książką w nowym sofcie do 510-ki podawane już były dawno. Z C905 działa mi OK - nie wyświetla natomiast operatora. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jurku

Napisz prosze jak udało Ci się podłączyć SE C905, jaki masz soft w radiu i jakie auto że Ci to działa. Czy masz RNS 510 czy inny model radia?

 

Próbowałem z różnymi SE w moim aucie i ****, za każdym razem komunikat że urządzenie nie jest kompatybilne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowal to ktos skomunikowac z Samsungiem Dual sim - najlepiej D980. Jesli tak prosze o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC Jade działa bez poblemów.

caspar_ts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Galaxy S II rowniez dziala bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stare zestawy premium nie działaja z iphonem, nowsze(chyba od 2010 roku) z koncowka C i dalsze dzialaja, bo da sie przestawic w zestawie na tryb normalny i zdalny sim. W zestawach z 2008 i 2009 r z litera A i B na koncu tylko wlasciwie nokie(niektore samsungi i htc tez). Tak ze iphona nie podlaczysz do starego zestawu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi HTC jade, kupiłem Samsunga Galaxy SII - i niestety nie działa. Telefon trzeba było zrootować i kupić w google play bluetooth SIM Access Profile. Teraz jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności