Skocz do zawartości
wielo

Problem z otwieraniem bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Z nieba mi spadłeś :)

 

tylko jak to ogarnąć żebym nie musiał znowu być brutalem :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to jest cała listwa razem z lampkami, odkręca się od środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem. już raz to odkręcałem. Problem polega na tym że ta metalowa łapka nie naciska mikrostyku. Sam mikrostyk sprawny bo mogę go teraz nacisnąć i bagażnik się otwiera

Edytowane przez zarembaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby w końcu napisać jak jest z tym przyciskiem w środku mam varianta bez podnoszenia klapy ale od środka wogle przycisk nie działa jak to naprawić? bo przecież jak by miał nie działać to by go nie było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponownie co to sie moze dziac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy wam z pilota lub z wewnątrz kabiny zamyka się klapa ? bo mi nie czy to wada czy tak ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś mógłby w końcu napisać jak jest z tym przyciskiem w środku mam varianta bez podnoszenia klapy ale od środka wogle przycisk nie działa jak to naprawić? bo przecież jak by miał nie działać to by go nie było?

 

Według mnie to wcale nie masz problemów, ale ich na siłę szukasz ;-). Tutaj można śmiało napisać - ten typ tak ma.

Tzn. Variant. W sedanie klapa odskakuje, natomiast w variancie już nie. Podobnie jak przycisk na pilocie zwalnia tylko zablokowaną klapę. Dalej otwieramy ręką poprzez przycisk na klapie.

Podobnie jest z przyciskiem w środku.

Jeżeli zamkniesz auto centralnym zamkiem, to możesz zwolnić (umożliwić otwarcie klapy) blokadę tak jak w przypadku otwierania klapy z pilota. Dalej już ręcznie ;-), bo jak napisałeś nie masz elektrycznie otwieranej klapy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam mam pytanie czy wam z pilota lub z wewnątrz kabiny zamyka się klapa ? bo mi nie czy to wada czy tak ma być

 

Oczywiście że tak.

Nie wyobrażam sobie tego, żebym nie miał zamkniętej klapy - skoro zamykam auto.

Centralny zamyka też klapę, czy to z pozycji kierowcy (wewnątrz), czy poprzez pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytanie, czy w każdym sedanie klapa bagażnika się otwiera automatycznie do góry ? czy zależy od wersji wyposażenia ?

Bo od kupna samochodu sytuacja wygląda u mnie tak:

Bagażnik mogę tylko otworzyć poprzez przytrzymanie przycisku na pilocie, wtedy zamek się zwalnia, lecz nie podnosi do góry.

Druga sprawa, że przycisk w drzwiach nie otwiera/nie zwalnia zamka bagażnika.

Moje pytanie jest takie czy we wszystkich sedanach b6 klapa podnosi sie automatycznie?

I czy brak mozliwosci otwierania poprzez przycisk w drzwiach jest przyczyna zepsuty przycik bagaznika ? czy moze wpłynac jeszcze cos ?

I czy klamka na bagazniku powinna zwalniac zamek ? bo u mnie klamka w postaci znaczka vw nie zwalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pomoge chociaz kolegom od b5 fl... przycisk w srodku w aucie bedzie dzialal jesli ustawicie w drugim polozeniu zamek tylnej klapy. Tzn. Przekrecicie mechanizm kluczykiem. Z doswiadczenia wiem ze w jednym polozeniu zamka przycisk w aucie dziala tak jak guzik srodkowy na pilocie a w drugim polozeniu nie dziala. Co do b6 to nie wiem jak wyglada klapa w kombi ale jesli jest gdzies tam zamek do grota to podejrzewam ze jest tak samo jak w starszym modelu. Ja z kolei ma problem z zamkiem w oparciu w sedanie b6. Z jedej strony jest zablokowany i nie mam pojecia jak sie tam dostac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim b6 sedanie nie ma miejsca na grot.

Jest to strasznie męczące, żeby otworzyć bagażnik muszę zgasić auto i wyciągnąć kluczyk, żeby otworzyć pilotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy w każdym sedanie b6 klapa podnosi się automatycznie ? bo chce dzisiaj pozmawiać parę gratów i nie wiem czy zamawiac siłowniki i przycisk do drzwi otwierania klapy... bo u mnie tylko pilot kluczyka zwalnia zamek klapy, inaczej się nie da otworzyć...

Kumpel rozkodował mi vin i była taka informacja

4E2 L SDH klapa / pokrywa bagażnika uwolnienie od wewnątrz (elektrycznie)

Edytowane przez abev87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u kolego passat b6 2005rok kombi też ten przycisk otwierania kabiny nie działa nic sie nie dzieje, sprawdzałem dzis u siebie w b6 i tak samo jak by wogóle nie był potrzebny a był zamontowany, myslałem ze jak odblokuje auto i wcisne otwarcie klapy to mi zwolni blokade i wystarczy tylko podniesc a tu niestety nic dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem. już raz to odkręcałem. Problem polega na tym że ta metalowa łapka nie naciska mikrostyku. Sam mikrostyk sprawny bo mogę go teraz nacisnąć i bagażnik się otwiera

 

No ja mam chyba ten sam problem co Ty, muszę przyciskać i przyciskać aż w końcu za którymś razem otworzy się klapa. Teraz zastanawiam się czy to nie właśnie ta blaszka, jeśli nie ona to rozumiem, że wtedy trzeba kupić całą listwę z mikrostykiem bo osobno mikrostyka nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy jest możliwość zakodowania otwierania bagażnika z drzwi kierowcy i z pilota chodzi mi o odryglowanie zamka ( odskoczenie klapy ) . ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności