Skocz do zawartości
Gość t26

Gdzie po używane opony, Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość t26

Witam wszystkich forumowiczów,

 

piszę tu [zgodnie z zaleceniami moderatorów] ponieważ nie mogę napisać w dziale polecam/odradzam. Znalazłem temat dot. nowych opon z serwisu opony.com. Nie uśmiecha mi się płacić w sklepie po 1000zł za sztukę.

 

Temat prozaiczny, szukam punktu z używanymi oponami w Warszawie gdzie można kupić towar wysokiej jakości w przyzwoitej cenie. Czy znacie coś godnego polecenia ?

 

Opiszę tu moje dzisiejsze przygody/doświadczenia z Warszawy, bom się zbulwersował nie lada.. Znalazłem przez Allegro importera opon. Zaczynają dopiero działalność, sprzedają pod nickiem REIFEN888181888 Hurtownia mieści się na ul. Tatarskiej przy Powąskach. Znalazłem interesujący mnie rozmiar 225/40/18, opis aukcji generic czyli jak leci taki sam we wszystich aukcjach tylko cena się zmienia :-) No ale jest info żeby dzwonić i dowiadywać się.

No więc dzwonię do gościa i pytam jakie te opony, gościu odpowiada że super i wogóle "będzie Pan zadowolony". Hmm rozmowa jak z chińczykiem, pytam o stan bieżnika, pytam o markę, rocznik - nic, generalnie najlepiej niech Pan przyjedzie to coś dopasujemy. Dało mi to do myślenia, bo w końcu po to dzwonię żeby się tego dowiedzieć, no ale urwałem się z roboty i jadę w tych korkach po "okazyjne" flaczki do mojego turbolota.

Całe szczęście zabrałem miarkę. Na miejscu okazuje się że importer ma na składzie stertę bubli których Niemcy już nie chcieli. Przykładam miernik do pierwszej 3,75mm, do drugiej podobnie. Generalnie dno totalne. Cenowo 280zł za parę, nie dałbym za nie złotówki. Wogóle nie wiem po co się tym zajmują, zdecydowanie odradzam. Tylko negatywa wystawić, no ale nie taki miałem cel, po za tym nie jestem mściwy.

 

Druga sytuacja jaka mnie spotkała, to rozczarowanie na ulicy Grzybowskiej. Są tam dwa punkty. Pierwszy to typowa wulkanizacja w jakiejś dziupli i nic poza tym. Podjechałem akurat na dojazdówce więc panowie zwietrzyli temat. Za zjechanego dunlopa (na oko 3 do 4mm) produkcja z zeszłej dekady krzyknęli 300zł/szt. Musiałbym kupić dwie na oś więc 600zł + montaż. No rozbój w biały dzień, kopanie leżącego. Drugi punkt obok już normalny sprzedawca nowych i tylko nowych opon ceny katalogowe, praktycznie na stanie nic nie ma i wszystko na zamówienie okolice cenowe 4tysi za komplet wcale nie najlepszych marek. Tak więc całą Grzybowską również zdecydowanie odradzam.

 

Znacie jakieś normalne punkty w okolicach Warszawy z dużym wyborem używanych opon topowych marek w stanie bieżnika 7mm? Po doświadczeniach warszawskich bez pomacania towaru na pewno nie kupię używki 18" przez internet. Czekam na Wasze warszawskie hity, jeśli coś macie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro spytam w skierniewicach, ja za praktycznie nowe ( 2 sztuki miały jeszcze paski kolorowe ) 225/45/R17 dałem 1500 za 4 sztuki z montażem, opony miały produkcje z kwietnia 2008 a więc około roku, a i są to continentale, pytanie jaką kwotę chcesz wydac.

I jeszcze jak szukałem dla siebie to byłem u tego gościa: http://allegro.pl/item689809578_opony_185_60r15_dunlop_response_nowe_2009_240zl.html

Jak masz blisko to podjedź, opony miał niezłe, ale starsze roocznikowo i nie było 4 z tej samej daty produkcji. Za 4 sztuki 17 krzyknął 1300 z montażem.

Edytowane przez Slaweeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to na oponach nie warto oszczędzać.

W sumie to tylko one łączą cię z powierzchnią więc powinny być dość ważne

 

Było o tym pomyśleć zanim kupowałeś 18" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim skromnym zdaniem to na oponach nie warto oszczędzać.

W sumie to tylko one łączą cię z powierzchnią więc powinny być dość ważne

 

Było o tym pomyśleć zanim kupowałeś 18"

 

Przepraszam z OT ale muszę to powiedzieć :) 100% racji ma mój poprzednik. Na oponach się nie oszczędza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim skromnym zdaniem to na oponach nie warto oszczędzać.

W sumie to tylko one łączą cię z powierzchnią więc powinny być dość ważne

 

Było o tym pomyśleć zanim kupowałeś 18"

Przepraszam z OT ale muszę to powiedzieć 100% racji ma mój poprzednik. Na oponach się nie oszczędza.

 

Ale używki roczne czemu nie?? Są sporo tańsze a jakością praktycznie nie odbiegają od nowych sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale używki roczne czemu nie?? Są sporo tańsze a jakością praktycznie nie odbiegają od nowych sztuk.

To teraz trzeba sie zastanowic dlaczego nie uzywa ich wciaz poprzedni wlasciciel :-)

Ja kiedys kupowalem w punkcie przy automyjni przy Saskiej (zjazd z Trasy Łazienkowskiej jadąc w stronę Pragi tuż za wiaduktem w prawo i zaraz w lewo) i byłem bardzo zadowolony, ale kupowalem wtedy oponki do Omegi wartej tysiąc złotych :)

 

W Passacie wyznaję tylko nowe i tylko dobre opony... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś kupowałem na Saskiej i też do Omegi ale droższej niz 1 tyś:D ,mają ciekawe używki ale i nowe mają w dobrych cenach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurtownia o której mowa z ul. Tatarskiej to jeden wielki badziew. Kupiłem tam klika lat temu oponuy do AUDI i po przejechaniu około 300 km. nie dało się jeździć.Pojechałem do innego warsztatu i okazało się że opony są wyząbkowane i dwie z nich nie dają się wyważyć mimo dobrego bierznika. Proponuję jechać na giełdę na Żeraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W józefowie koło otowcka jeste fajny punkt i mieli tam duży wybór. nie wiem jak teraz z cenami u nich ponieważ w tym roku u nich nie byłem

Edytowane przez sebastian1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem przez Allegro importera opon. Zaczynają dopiero działalność, sprzedają pod nickiem REIFEN888181888

 

Też do nich dzwoniłem ale rozmowa tak jak napisałeś, jak z Chińczykiem... Odpuściłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item693716685_195_75_16_bus_c_import_montaz_w_cenie_gwar_waw.html

 

ja tu kupilem

To teraz trzeba sie zastanowic dlaczego nie uzywa ich wciaz poprzedni wlasciciel

Moze dlatego ze sprzedawal kola i auto osobno

a moze dlatego ze turasy w DE wyciagaja z auta co sie da i zakladaja slicki na kola i moze wlasnie z tamtad pochodza opony .... eeee ???

 

To nie jest dyskusja nt czy warto tylko gdzie.

Prosze bez OT bo bede usuwal posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW co to za kapcie 18" po tysiac pln za sztukę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modlińska 35 AutoOpony.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, to ja miałem fart (chyba) dorwałem na tatarskiej 17 6mm Dunlopy Sp sport 2000 z końca 07 roku, za całkiem przyzwoite pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Ja kiedys kupowalem w punkcie przy automyjni przy Saskiej (zjazd z Trasy Łazienkowskiej jadąc w stronę Pragi tuż za wiaduktem w prawo i zaraz w lewo) i byłem bardzo zadowolony...

Też nieraz korzystałem z usług firmy MOTOHURT, ale obecnie firma została przeniesiona do Marek http://www.motohurt.com/kontakt.html'>http://www.motohurt.com/kontakt.html

Zresztą wszystkie informacje o firmie znajdziecie na stronie firmy http://www.motohurt.com/

Dotychczasowe miejsce musieli opuścić w wyniku decyzji burmistrza Pragi Południe i dyrektora szkoły (na terenie której był zakład).

Edytowane przez Grześko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem zimówki 3 sezony 16 z felgami stalowymi za 1500zł w bardzo ładnym stanie..

zapomniał bym dodac że na Słomczynie.

Edytowane przez pag-bud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem Klebery Krispole HP 215/55R16 na Żeraniu drugi 2 sezony jeździły 6,5-7 mm bieżnika bez żadnych napraw wczesniej po 100 zł, 2 bo akurat dwie takie miałem po porzednim włascicielu co prawda 5,5-6mm bieżnik ale na tyle sezonik czy 2 przelatają. Wracając do tematu przy trasie Gdańskiej w miejscowości Załuski mozna dorwać opony używki w dobrej cenie 023 661 95 89 lub 601 66 95 89 jak i przy wylocie z obwodnicy Sochaczewa w kierunku na warszawe po prawej stronie pierwsze stacja BP i za nią jest wulkanizacja tam kupowałem osobiście letnie Michelinki po jednym sezonie z 2008 7,5-8mm za komplecik 600 zł zapłaciłem z wymianą- też polecam

 

Pozdr.Forumowiczów

Edytowane przez allosza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie kolego składa że nie mogłeś kupić tam opon kilka lat temu, bo ta hurtownia działa dopiero 2gi sezon, więc nie wciskaj kitu!!!!!!!!!

jestem klientem tego punktu (tatarska 6a) od początku i jestem bardzo zadowolony!!!

 

---------- Post added at 13:51 ---------- Previous post was at 13:45 ----------

 

a kolega Moderator ma maszynę 4,2 V8 i dzwoni po używane opony? ŻENADA!!!!!! gratuluję postawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kolega Moderator ma maszynę 4,2 V8 i dzwoni po używane opony? ŻENADA!!!!!! gratuluję postawy

 

A skąd wiesz jaki miałem samochód 1 sierpnia bo z tego dnia jest post a tak w ogóle to co Cie to obchodzi ? Żałosny to Ty jesteś pisząc takie teksty...

 

ŻENADA!!!!!! gratuluję postawy

 

Nie no, aż mi powyginało nadgarstki :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd wiesz jaki miałem samochód 1 sierpnia bo z tego dnia jest post a tak w ogóle to co Cie to obchodzi ? Żałosny to Ty jesteś pisząc takie teksty...

 

 

 

Nie no, aż mi powyginało nadgarstki :rotfl:

nie wiem jaki miałeś wtedy samochód ale miałeś już opis 4,2 V8.

no masz rację nie obchodzi mnie twój samochód.

denerwujące są wasze posty: rozmowa jak z chińczykiem itp... a co to ma do rzeczy? a co sobie wyobrażałeś? że człowiek Ci powie z pamięci wszystkie rozmiary i głębokości bieżnika z pamięci jak ma na składzie ponad 1500 opon?

A..... i muszę ci kolego dać dobrą radę- jesli gdziekolwiek będziesz dzwonił to nie licz na to że ktoś porozmawia z Tobą jak Pani z sex-linii, bo w większości przypadków będziesz zawiedziony

bo ja kupiłem tam ostatnio opony dla siebie i jeszcze 3 komplety na których nawet sobie zarobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności