Skocz do zawartości
marecek

Otwór w nadkolu do Intercoolera (przeróbka z passat3b.de)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sopel

kubelt, I tu sie chyba niezrozumielismy nieche dodac mocy tylko poprostu paru mechanikow sie przejechalo i stwierdzilo ze po 3 tys juz ciezko sie buja. Ale normalnie na obrotach do 3 tys idzie zwawo!Jedn powiedzial wymien filtr powietrza olej i filtr paliwa zrobilem to drugi mowi ze to moze byc jakis potencjometr w pedale gazu ale ja sadze ze nie bo jesli bylby walniety to ogolnie by slabo wchodzil na obroty. A tu na forum pewien kolega powiedzial ze to wyglada na przeplywomierz, a dzieje sie tak np miedzy innymi jak niewymienia sie dlugo filtra powietrza ja kupilem auto ponad dwa meisiace temu i niewiem kiedy byl wymieniany filtr wczesniej wiec chwytam se wszystkiego! A co do tej kratki to glupi przyklad chlodnicy z jednej jest doplyw powietrza a zdrugiej wiatrak te powietrze przenosi na silnik wiec warto by o tym pomyslec przy chlodnicy od IC. Sam juz niewiem co sie z nim dzieje :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mag

Ta kratka fajna jest, ale na deszczu i sniegu woda spod koła bedzie sie lała przez nią do środka, bo nie wierzę, że ten kratex zatrzymuje caly strumień wody :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to, ze jezdze juz od roku calkowicie bez zadnej oslony silnika i czesciowo bez dolnych czesci nadkoli? Byc moze i bedzie sie lala jakas woda, ale co z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to z tego ze caly syf sie wali na silnik,maske od srodka.Niestety opisy ludkow ktorzy sprzedaja oslony sa prawdziwe i jesli chc esz zeby ci lozyska lub paski dluzej pozyly to chyba warto takowa kupic.Wiem to doskonale bo po zimie polamalem swoja i dluzszy czas jezdzilem bez niej i silnik caly w piachu.Zreszta jesli ktos by chcial moglby wsyztskie oslony wywalic a samochod przeciez i tak bedzie jezdzil ale czy oto wlasnie chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na ogledziny mojego silnika :) Gdybym zauwazyl, ze silnik nagle zaczal sie brudzic to bym cos w tym kierunku zrobil. A tak mam lepsze chlodzenie a stan wizualny silnika jakos sie zbytnio nie zmienia. Moze na zime zaloze, zeby nie zbierac soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na inny forum że niewiele to daje,ale jak ktoś chce to najlepiej większy cooler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję, to założyłem :) Koszt niewielki, wygląda megakozacko ;)

 

pict1249aqv5.th.jpg

 

Ale taki bonus raczej nie wyjdzie na dynoday, tylko w bezpośrednim starciu, nie? Po jednym dniu jazdy niewiele mogę powiedziec, tym bardziej, że cały czas walczyłem z hamulcami i nie bardzo było jak pocisnąć...

 

edit: szkopy faktycznie pokpili tu sprawę. IC jest całkowicie zasłonięty przez... zbiornik od spryskiwacza... paranoja. Ten otwór w nadkolu będzie chyba tylko "wyglądał" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

oczywiście dobrą praktyką byłoby wykonanie pomiarów przed montarzem...

 

może ktoś podłączyć VAG-a i zainteresować się temepraturą dolotu w 1.8T?

U mnie dla przykładu wygląda to tak:

 

max ciśnięcie gaz / hamulece = 40stopni (max)

trasa (długi odcinek 130-180km/h) 35stopni i nie rośnie...

 

jak się zatrzymam to po minucie stania temperatura dolotu osiąga 50 stopni...

 

temperatura otoczenia: 17 st.

 

Jak to wygląda normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma renault megane z 2000roku i ma taką krateczkę w nadkolu :padam: ale zastanawia mnie po co to, bo te (ta) renówki nie mają żadnej osłony od spodu... :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Fiacie tipo też są kratki. NIe wiem jakie zadanie mają do spełnienia - moze żeby był samochód kapkę lżejszy ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z posiadaczy B5 3BG TDI przerabiał fabryczny dolot a mianowicie malutki IC na wiekszy montowany przed chłodnicą ?? Przydałoby się w nim lepsze chłodzenie powietrza doładowanego ... zwlaszcza jak ktoś lub szybko jeździć po mieście i po którymś z kolei przyśpieszeniu można odczuć spadek mocy ... jak to się mówi DIESELEK PUCHNIE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koltlecik :D

 

widziałem u kolegi marecek na spocie w Łańcucie tego moda, wygląda kozacko :ok: a i efekt też pewnie jakiś daje w te upalne dni :ok:

 

szukałem na allegro, ale nic odpowiedniego nie znalazłem...

 

poradźcie gdzie nabyć taką kratkę albo całe nadkole :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ASO za około 90zł całe nadkole :) numer częsci już tu gdzieś w tym temacie byl podawany ... zastanwiam sie czy cale nadkole podpasuje czy jedynie można wyciąć tą kratkę i dopasowac do wycietego otowru w oryginalnym nadkolu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiam czy nadkole będzie pasowało...

 

marecek z tego co widziałem umieścił w orginalnym nadkolu nieorginalną kratkę... jeśli się nie mylę ta kratka jest metalowa... ale gdzie takie coś dostać oprócz ASO? ma ktoś może na zbyciu?

 

z tego co wyczytałem to nr tego nadkola to 8D0 821 171 G

 

i z tego co widać w linku http://www.passat3b.de/tips/30.html to z tego nadkola od S4 został wycięty fragment (kratka) i wstawiony do nadkola od paska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
orginalnym nadkolu nieorginalną kratkę

 

Wydaje mi sie ze kratka powinna byc tak wyprofilowana zeby bloto z opony nie zachlapalo intercoolera, a obracajace sie kolo wysysalo powietrze. Dokladnie tak jak kratka z oryginalnego nadkola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Wydaje mi sie ze kratka powinna byc tak wyprofilowana zeby bloto z opony nie zachlapalo intercoolera, a obracajace sie kolo wysysalo powietrze. Dokladnie tak jak kratka z oryginalnego nadkola.

 

Czyli tak jak na foto na pierwszej stronie. Moim zdaniem tamta kratka jest dobrze ustawiona. Kolo na pewno do srodka nie nachlapie zadnego syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdziecie tą kratkę w AGD :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w AGD takie coś...

 

ta biała by bardziej chyba odpowiadała, ale trzeba by było ją pomalować...

 

ale czy jest sens bawić się z tymi kratkami AGD? bo to nie będzie idealnie pasowało... silikonem trzeba by było pouszczelniać szpary pomiędzy kratką a nadkolem... może lepiej szukać nadkola od S4 albo kupić w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kermitass
Im bardziej zimne (żadsze) powietrze

 

Zimne powietrze jest gęstsze niż ciepłe. Dlatego zawiera więcej tlenu i to właśnie jest przyczyną lepszego spalania. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności