Skocz do zawartości
szuwax

Montaż halogenów B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

ok, wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo, dzieki wielkie, jak dojade do uk, to mniejmy nadzieje ze pogoda pozwoli w przyszlym tygodniu zabrac sie za czujniki i za halogeny.

na dzien dzisiejszy wielkie dzieki,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak mam włącznik swiateł który ma funkcje włączania świateł przeciwmgielnych przednich to pewnie auto miało halogeny tylko że ich brak na zderzaku:( gdzie szukać kabli od halogenów ?? bo kiedyś ściągałem zderzak i nie było widać żadnych kabli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie szukać kabli od halogenów ?? bo kiedyś ściągałem zderzak i nie było widać żadnych kabli .

 

bo ich tam nie znajdziesz, w b5 przed liftem nie było halogenów przeciwgielnych montowanych w zderzaku, były tylko dostępne ale w lampach przednich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego mam włącznik w którym można włączyć przeciwmgielne przednie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dlaczego mam włącznik w którym można włączyć przeciwmgielne przednie ??

Bo najprawdopodobniej masz przednie p/mgielne...

Ale

w b5 przed liftem nie było halogenów przeciwgielnych montowanych w zderzaku, były tylko dostępne ale w lampach przednich

Chyba, że masz lampy wymienione na takie bez halogenów... Włącz światła, popatrz jak świecą, później włącz halogeny i znów popatrz, jak świecą...

Poza tym czytaj ze zrozumieniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w pasku po lifcie, gdzie mozna poszukac instalacji do halogenow, bo mialem zakladac i pogoda sie popsula i tak sie wstrzymuje ;] jakby byla instalacja to by bylo 30min robity ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w pasku po lifcie, gdzie mozna poszukac instalacji do halogenow, bo mialem zakladac i pogoda sie popsula i tak sie wstrzymuje ;] jakby byla instalacja to by bylo 30min robity ;)

pozdro

Luke - doskonale wiesz że nie ma!!! Przecież już wyjaśnialiśmy Ci sposób (schemat) montażu. Więc myślisz, że jak się zapytasz - to się nagle pojawi??

Masz wszystko podane jak na tacy - tylko brać się do roboty i montować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz wszystko podane jak na tacy - tylko brać się do roboty i montować.

zgadzam sie, teraz czekam na pogode bo sie troche pogorszylo, wiec zobaczymy jak bedzie.

dzieki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tez zastanawiam sie nad montażem halogenów do paska 2001r po lifcie.

poczytalem troszke i mam jeszcze takie pytanka

1. skąd najlepiej wziąść zasilanie +

2.co powiecie na taki zestaw:

http://moto.allegro.pl/item766211110_wlacznik_przelacznik_swiatel_vw_passat_b5.html

http://moto.allegro.pl/item775053585_passat_b5_00_05_halogeny_kratki_kpl_nowy.html

oczywiscie + przekaźnik+kable

3. czy do takich nie oryginalnych halogenów bedzie pasować orginalna kostka-wtyczka

4.czy jest kontrolka na desce do halogenów na przód czy na włączniku

dziekuje bardzo

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wlaczniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.co powiecie na taki zestaw:

 

osobiście szukał bym oryginalnych używanych halogenów niż nowych podróbek, które mogą o wiele gorzej świecić

 

czy do takich nie oryginalnych halogenów bedzie pasować orginalna kostka-wtyczka

 

powinna pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. skąd najlepiej wziąść zasilanie +

Ja złapałem ze złącza "30" przy przekaźnikach pod kierownicą ( http://img134.imageshack.us/i/img77679is1jk.jpg/ ).

Oczywiście będzie pasował, ale zgodzę się z Bartkiem - polecam oryginały (kupiłem używki i regenerowałem wypiaskowane szkła)

4.czy jest kontrolka na desce do halogenów na przód czy na włączniku

Na desce nie ma - jest jak napisał Pobs - jest na włączniku - podświetlenie żółto/zielone (takie jest u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie, zalozylem i swieci az za bardzo

nawet bez wlaczania postojowek swieca halogeny, nawet przy drogowych sie nie wylaczaja, zrobilem tak jak na shemacie z pierwszej strony.

co moze byc nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet bez wlaczania postojowek swieca halogeny

Tak nie powinno być.

nawet przy drogowych sie nie wylaczaja

Fabrycznie przy drogowych światłach p/mgielne się nie wyłączają (tak jest od 2003roku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie reaguja na wlacznik, ze tak powiem, bo gdy przekrecam kluczyk to zaczynaja swiecic, i bez znaczenia na jakiej pozycji jest wlacznik, przednie halogeny dzialaja ;/ probowalem zmienic wtyk z pozycji 87 na poz 87a ale nie przynioslo to zadnej zmiany ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie reaguja na wlacznik, ze tak powiem, bo gdy przekrecam kluczyk to zaczynaja swiecic, i bez znaczenia na jakiej pozycji jest wlacznik, przednie halogeny dzialaja ;/ probowalem zmienic wtyk z pozycji 87 na poz 87a ale nie przynioslo to zadnej zmiany ;/

Zrób tak:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1f1c7b9b19aeadea

Obejrzyj te fotkę.

Weź probówkę (próbówkę - różnie to nazywają w różnych regionach kraju), lub kabelki z żarówką 12 V, lub miernik napięcia.

Wyjmij kostkę od przełącznika świateł (może uda się też bez), podłącz przełącznik do kostki. Złap masę auta jednym przewodem z żarówki (próbnika, miernika napiącia) drugi wsuń od tyłu kostki do złącza NL (z linku powyżej) i wtedy włącz światła przeciwmgielne - powinna się zapalić żarówka, po wyłączeniu zgasnąć. I tutaj masz obsadzić dodatkowy PIN - coś musiałeś namieszać z obsadzeniem PIN-a. I to też będzie Twoje zasilanie przekaźnika. Ot wszystko. Ty wpiąłeś się w Xr - więc po przekręceniu kluczyka zawsze będą świecić ;-) . Myślę że jasno opisałem. Powodzenia, i napisz co wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź probówkę

obylo sie i bez tego.

na wstepie przyznam sie do swojego bledu, a mianowicie zle odczytalem twoj schemat Wojtek i zamiast do NL podlaczylem do B sugerujac sie nie schematem a tym:

kostka1.th.jpg

 

po zmianie pinu na wlasciwy tj. NL - wszystko dziala poprawnie!

ciesze sie ze nic sie nie stalo jak podlaczylem pod ten B, bo choroba wie co moglem zfajczyc ;/

jeszcze raz wielkie dzieki za wszelka pomoc i tak obrazkowe przedstawienie sprawy.

 

---------- Post added at 17:56 ---------- Previous post was at 17:29 ----------

 

no to teraz moge troche opisac jak ja to zrobilem, a to bylo tak...

co bylo potrzebne:

halogeny, od sprzedajacego autoszarmach

pa290059.th.jpg

wtyczka zastapiona odrobina sylikonu ;)

pa290063.th.jpg

krotkie kabelki z koncowkami zenskimi w izolacji termokurczliwej

pa290069.th.jpg

oraz kratki:

dsc03991vy.th.jpg oczywiscie dwie ;)

oraz osram nightbreaker +90% światła więcej:

pb060106.th.jpg

(kratki i zarowki od kolegi maciejek)

 

oraz kilka innych rzeczy, takich jak:

- przewod LGY 1,5mm2 czarny:

pb060100.th.jpg

- gniazdo bezpiecznika o takie:

dsc03988.th.jpg

- kilka koncowek mesko-zenskich

pb060101l.th.jpg

- oraz jedna `oczko` do masy (-) na halogenach, sroba mocujaca oslone silnika

pb060102.th.jpg

dodatkowy pin, ktory wepniemy w kostke wlacznika

(zdjecie zapozyczone, mniejmy nadzieje ze bez konsekfencji)

pinz.th.jpg

 

no wiec do dziela...

zdejmujemy zderzak, ktory trzyma sie na 6-ciu srobach. dwie widzimy jak otworzymy maske:

 

zdjecie

 

kolejne 4-ry sa pod grilem:

pb050079.th.jpg

 

nastepnie odkrecamy oslone pod zderzakiem, ktora jednoczesnie przykreca oslone silnika, u mnie trzyma sie ona na dwoch srobach:

pb060119.th.jpg pa280053.th.jpg

 

nie zapominajac o 4-rech srobkach w kazdnym nadkolu

 

teraz mozemy zdjac zderzak ktory trzyma sie na `szynach`.

mozemy teraz wymontowac stare kratki, ktore trzymaja sie na 3 zatrzaskach:

pb050081.th.jpg

 

po zamontowaniu halogenow i nowych kratek prezentuje sie to bardzo dobrze, ale to jeszcze nie koniec ;)

 

pb050083.th.jpg pb050082.th.jpg

 

przewod w zderzaku pociagnalem w ten sposob:

pb050087.th.jpg

 

i mozna bylo zaczac przeciagac przewod do srodka auta. nie chcialem kombinowac i poszlo po najmniejszej linii oporu. patrzac na przod auta - lewa strona, do komputera, przewod przechodziprzez gumowa oslone razem z przewodami od zasilania CB radia, i dalej juz bez problemow do wlacznika.

 

pb050088.th.jpg pb050089.th.jpg pb050090.th.jpgpb050091.th.jpg

 

przekaznik zostal zamontowany na srobie, ktora trzymala inne przekazniki pod deska rozdzielcza, na tej samej srobie zlapalem mase na przekaznik (numer 85 na przekazniku).

pb050094.th.jpg

 

bezpiecznik podlaczony tak jak sugerowal kolega Wojtek pod zacisk nr 30 (pozwolilem sobie zapozyczyc fotke, mam nadzieje ze bez konsekfencji)

37728372.th.jpg

 

dodatkowy pin musi byc wpiety w NL ;) ten z obrazka

kostkawlacznika.th.jpg

 

ogolny schemat do podlaczenia wyglada tak:

schematodrcznyhalogeny.th.jpg

 

jezeli juz mamy wszystko podlaczone tak jak wyzej, to nie powinno byc zadnych problemow z dzialaniem.

dodam tylko ze w moim pasku halogeny nie gasna przy wlaczeniu swiatel drogowych, tak jak to zaznaczyl kolega Krawcol82

 

chcialbym w tym miejscu podziekowac za wszelka teoretyczna pomoc przy montazu halogenow kolegom z forum Wojciechpop; Mr. X

schemat i fotki zapozyczone od kolegi Wojciechpop

 

mniejmy nadzieje ze komus te pare slow sie przyda

pozdrawiam

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o halogenach to odepnę się pod temat :) Co może być przyczyną palenia się bezpiecznika w momencie włączania halogenów??? Ma ktoś jakiś pomysł gdzie grzebnąć?? Był bym wdzięczny za jakieś wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyczyną palenia się bezpiecznika w momencie włączania halogenów

sam montowales czy juz byly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro mowa o halogenach to odepnę się pod temat Co może być przyczyną palenia się bezpiecznika w momencie włączania halogenów??? Ma ktoś jakiś pomysł gdzie grzebnąć?? Był bym wdzięczny za jakieś wskazówki

 

Miałem to samo podczas podłączania. Kupiłem halogeny zamienniki z allegro i to był błąd. Nigdy więcej zamienników. Jakość wykonania chińska tandeta. Połamały mi się zaczepy do wieczka. Halogeny parują a na przeglądzie gościu nie chciał mnie puścić bo nie mógł ich ustawić. Halogeny oświetlają niebie i nie da się ich już bardziej opuścić. A co do zwarcia jakiś debil co projektował te zamienniki nie przewidział że kable w środku halogena powinny być dokładniej zaizolowane bo robi się zwarcie :/ Wypaliło mi jedną kostkę. Trochę taśmy izolacyjnej załatwiło sprawę. Nawet oryginalne kostki z ASO nie pasują do tego szitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności