Skocz do zawartości
szuwax

Montaż halogenów B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Przekaźnik umieściłem poniżej przekaźnika od wycieraczek (jest wystarczająco dużo miejsca)

moge prosic o naprowadzenie na to miejsce.

 

Prosta robota

wszystko kupione i czeka, mam nadzieje ze pujdzie gladko ;]

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moge prosic o naprowadzenie na to miejsce.

Jak odkręcisz tapicerkę pod kierownicą ten element w którym jest miejsce na książkę serwisową to będziesz już wiedział o co koledze chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak odkręcisz tapicerkę pod kierownicą ten element w którym jest miejsce na książkę serwisową to będziesz już wiedział o co koledze chodziło

 

tak, jak odkrece to oslone to bede widzial przekazniki, a jaki nr, kolor ma przekaznik do wycieraczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, jak odkrece to oslone to bede widzial przekazniki, a jaki nr, kolor ma przekaznik do wycieraczek?
tak, jak odkrece to oslone to bede widzial przekazniki, a jaki nr, kolor ma przekaznik do wycieraczek?

Luke..... - to nie jest aż tak istotne (nie musi być pod przekaźnikiem), ja go tam umieściłem, ale równie dobrze możesz go przesunąć lekko w lewo. Jeżeli się uprzesz, to przekaźnik od wycieraczek ma nr 377 (lub 389 lub 192 lub 603 - w przypadku spryskiwaczy reflektorów - jeżeli nie masz spryskiwaczy i czujników deszczu to powinien być 377 - duży czarny).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luke..... - to nie jest aż tak istotne (nie musi być pod przekaźnikiem), ja go tam umieściłem, ale równie dobrze możesz go przesunąć lekko w lewo. Jeżeli się uprzesz, to przekaźnik od wycieraczek ma nr 377 (lub 389 lub 192 lub 603 - w przypadku spryskiwaczy reflektorów - jeżeli nie masz spryskiwaczy i czujników deszczu to powinien być 377 - duży czarny).

Pozdr

 

hej. sorki ze jestem tak... hmm upierdliwy, ale chce dopytac jak najwiecej zeby przy montarzu nie bylo watpliwosci,

ponownie dzieki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowie ktos jak zdjac kratke, ta ktora bedzie zastapiona kratka z halogenem.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpowie ktos jak zdjac kratke, ta ktora bedzie zastapiona kratka z halogenem.

pozdro

 

pociągnij energicznie za kratkę bliżej środka zderzaka (bliżej środka w sensie nie od środka zderzaka tylko środka geometrycznego znaczy w połowie qrw* ale zamotałem ;)) . Wyjdzie bez problemów i nic nie uszkodzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(bliżej środka w sensie nie od środka zderzaka tylko środka geometrycznego znaczy w połowie qrw* ale zamotałem )

 

spoko dzieki, zdarza sie.

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno male pytanko..

okazalo sie ze brakuje mi wtyczek (czy jak to tam sie nazywa bo pod zadna nazwa nie moge tego znalesc), do podlaczenia halogenow do instalacji.

szukalem i znalazlem rozne, ale zadna nie byla taka jak to wejscie, a moze pomozecie poszukac na allegro, bo albo nie potrafie albo nie ma takowych

 

z gory wielkie dzieki

pozdro

DSC04562.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukalem i znalazlem rozne, ale zadna nie byla taka jak to wejscie, a moze pomozecie poszukac na allegro, bo albo nie potrafie albo nie ma takowych

Jak mi ukradli halogeny, to zamiast wyciągnąć te wtyczki, jakiś ciul uciął kable... Także kolejne wtyczki sam sobie zrobiłem-dwa kabelki, dwie blaszki na te bolce w gniazdach i odrobina silikonu... I wiesz, że to działa już 2,5 roku bez problemu :?:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glupi pomysl to to nie jest, wlasnie czegos takiego (silikonu) potrzebowalem do podtrzymania tych `blaszek` z dala od siebie.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
glupi pomysl to to nie jest

Najtańszy, najszybszy, najprostszy... Przypinasz najpierw kabelki z blaszkami do bolców w gnieździe lampy, po czym zalewasz wszystko silikonem... I masz spokój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos fote z halo w pasku b5??Najlepiej czarny i z usunietą listwa (gładki zderzak) w kombi :582:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ma ktos fote z halo w pasku b5??Najlepiej czarny i z usunietą listwa (gładki zderzak) w kombi

Co prawda nie jest czarny, ale forumowy... Tzn. naszego kolegi z forum ;)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=36390&highlight=mapet&page=24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno male pytanko..

okazalo sie ze brakuje mi wtyczek (czy jak to tam sie nazywa bo pod zadna nazwa nie moge tego znalesc), do podlaczenia halogenow do instalacji.

szukalem i znalazlem rozne, ale zadna nie byla taka jak to wejscie, a moze pomozecie poszukac na allegro, bo albo nie potrafie albo nie ma takowych

 

z gory wielkie dzieki

pozdro

"Wtyczka" przytoczona przez Ciebie nazywa się oprawą wtyczki ;-) - więc byłeś blisko. Jej symbol to 1J0 973 722 - ciężko ją znaleść na allegro. Tylko praktycznie ASO. A ceny to 25-31 zł/szt. Ja zrobiłem to jak w ori z wtyczkami. Zawsze można je odpiąć przy demontarzu zderzaka. A że później dorabiałem xenonki i spryski do reflektorów, to zderzak często leżał obok auta. Więc zalewanie silikonem - darowałem sobie.

Ps. Takie same wtyczki idą do pompki do spryskiwacza szyb - może szrot pomoże ;-)

Wybór oczywiście pozostawiam Tobie. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za numerek.

 

przy demontarzu zderzaka

mozesz mi powiedziec czy trudno jest djac przedni zderzak? i czy duzo jest z tym problemu. mozesz mnie naprowadzic, jak go odkrecic, bo mam czujniki parkowania do zalozenia no i halogenki, a lezec tak pod... ;)

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzieki,auto znam ale chodziło mi o b5 3b bo w 3bg jest pełno orginałow z halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie za numerek.

 

 

mozesz mi powiedziec czy trudno jest djac przedni zderzak? i czy duzo jest z tym problemu. mozesz mnie naprowadzic, jak go odkrecic, bo mam czujniki parkowania do zalozenia no i halogenki, a lezec tak pod... ;)

 

z gory dzieki

Nie będę powielał kolegów, więc podam linki:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1876&highlight=demonta%BF+zderzaka post nr 16

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=45914&highlight=demonta%BF+zderzaka

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=19750&highlight=demonta%BF+zderzaka

Polecam trzeci post z małymi zmianami:

- nie ma śrub pod kierunkami (u nas są lampy zespolone)

- nie ma śrub pod tablicą rejestracyjną (u nas pełny zderzak)

Zegraj ten link razem z postem 16 z pierwszego linku i będzie OK :-)

Do monażu halogenów nie musiś zrzucać zderzaka na ziemię ;-), co innego przy czujnikach parkowania, bez zrzucania się raczej nie obędzie.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie,

 

czyli wychodzi na to ze `u nas`, bede musial zdjac cale lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie,

 

czyli wychodzi na to ze `u nas`, bede musial zdjac cale lampy?

Hmm, lampy - po co?, do czego?, w końcu dlaczego??

Zderzak po odkręceniu ściągasz ze ślizgów jednym ruchem do przodu (mi już teraz zdjęcie zderzaka zajmuje max. 10 min). A lampy pozostają na swoim miejscu. Jak je ruszysz to bez ustawiania na diagnostyce raczej się nie obędzie. Proponuję ich nie ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności