Skocz do zawartości
szuwax

Montaż halogenów B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam dostępu do paska FL więc mam prośbę, czy mógłby ktoś podać wymiary halogenów do paska b5 fl, i dziur w kratkach jaka średnica?. Z góry Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam paska z 2007 i chce zamontowac Halogeny

Po wyciagnieciu przelocznika stwierdziłem ze mam tylko 10 pinow a nie jak tu na zdjęciach jest 17

Czy mogły by mi ktoś powiedzieć czy są wlaczniki z halogenami które tylko posiadają 10 pin

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ten dział. Masz Passka B6 a to jest temat jak podłączyć halogeny w Passku B5 FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie potrzeba pomocy coś się zrypało . Mianowicie : kupiłem oryginalne przednie przeciwmgielne do mojego Passata B5 FL , oczywiście również przełącznik oryginalny na przednie i tylne przeciwmgielne.

Zabrałem się dzisiaj za montaż , no i zrobiłem wszystko według porad z forum , rzetelnie 5 razy sprawdzając .

Masy od halogenów obie dałem do karoserii , plusy oba z halogenów do przekaźnika pod nóżkę 87 ,zasilanie + przez bezpiecznik 10A bo taki miałem bezpośrednio z aku do nóżki 30 , pin dodatkowy który wyprowadziłem z przełącznika pod nóżkę 86 m, no i masa do przekaźnika z karoserii pod 85.

 

(dodam że zakupione halogeny miały ucięte wtyczki z kawałkami przewodów obie miały po kolorze brązowym który uznałem za masę i obie miały przewód biało-zielony który podłączyłem jako plusy)

 

Włączyłem no i prawie cały Happy ......no właśnie PRAWIE

bo świecił tylko jeden halogen od strony kierowcy i zgłupiałem .

Postanowiłem posprawdzać wszystkie światła , i ZONK , po tej stronie co nie świecił halogen , spaliła się żarówka od wstecznego (wymieniona OK) , no ale najgorsze , że zniknęło mi przeciwmgielne z tej strony.

 

Żarówka dobra , przełożone zamienione i nic , rozłączyłem całą przednią instalację od halogenów bo myślałem że jakieś zwarcie , z powrotem stary przełącznik założyłem tylko na tylne halogeny , wszystkie bezpieczniki posprawdzane i cisza , nie mam teraz jednego przeciwmgielnego z tyłu a przed zabiegiem działały oba na 100% bo sprawdzałem .

 

Jakiś pomysł na to macie , może przejarał się przewód akurat od tej strony ,tylko jak i gdzie one idą ,czy jeszcze oprócz bezpieczników , jest jakiś przekaźnik który za tylne odpowiada .

Ale czy w takim razie działało by tylko jedno przeciwmgielne.

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra już nie trzeba , sam doszedłem do tego że passat ma z tyłu jedno przeciwmgielne nic się nie zrypało . Nie wiem skąd sobie ubzdurałem że swieciły mi dwa może dlatego że żarówki i z jednej i z drugiej strony , mają po dwa żarniki . Nie ważne , już po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra już nie trzeba , sam doszedłem do tego że passat ma z tyłu jedno przeciwmgielne nic się nie zrypało . Nie wiem skąd sobie ubzdurałem że swieciły mi dwa może dlatego że żarówki i z jednej i z drugiej strony , mają po dwa żarniki . Nie ważne , już po problemie.

 

Nie.Żarówki dwuwłóknowe są od postoju i stopu.Przeciwmgłowa jest z lewej strony-12V 21W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie.Żarówki dwuwłóknowe są od postoju i stopu.Przeciwmgłowa jest z lewej strony-12V 21W
Lewa przeciwmgłowa jest w europejczyku, Prawa w wersjach Angielskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lewa przeciwmgłowa jest w europejczyku, Prawa w wersjach Angielskich.

 

Przecież napisałem-logiczne :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam proste pytanie: w ori halogenach 3bg w ori wiązce czerwony kabel to + a biały to - tak?

lub jak okreslic + i - ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło PW :hyhy

 

Jak bedziesz kiedykolwiek chciał sprawdzić który to plus a który minus tomiernikiem cyfrowym.Przykładasz zaciski miernika,przy włączonym napięciu-jeżeli nie pojawi się żaden dodatkowy znaczek na wyświetlaczu,to tam gdzie jest czerwony kabelek z miernika tam jest plusik ;)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek1981 ile Ciebie kosztowała cała impreza instalacji tych świateł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam jedno pytanie odnośnie podłączenia halogenów. Cały temat dotyczy dwustopniowego włacznika z passata. Ja mam taki włącznik http://allegro.pl/wlacznik-swiatel-halogenow-samochodowych-883-i2101595500.html

i chciałbym go zastosować w instalacji halogenów. Mam wymieniony wcześniej przekaźnik i wszystko co potrzebne. Proszę jednak o pomoc w podłączeniu takiego włącznika. Skąd wziąć plus do włącznika, (jest on podświetlany), czy bezpośrednio z plusa z akumulatora, czy moge wziąc np z oryginalnego włącznika plus po przekręceniu kluczyka, (czy podświetlenie się nie przepali). Nie mam doświadczenia z takimi włącznikami dlatego proszę o pomoc bądź prosty schemacik. Z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam jedno pytanie odnośnie podłączenia halogenów. Cały temat dotyczy dwustopniowego włacznika z passata. Ja mam taki włącznik http://allegro.pl/wlacznik-swiatel-halogenow-samochodowych-883-i2101595500.html

i chciałbym go zastosować w instalacji halogenów. Mam wymieniony wcześniej przekaźnik i wszystko co potrzebne. Proszę jednak o pomoc w podłączeniu takiego włącznika. Skąd wziąć plus do włącznika, (jest on podświetlany), czy bezpośrednio z plusa z akumulatora, czy moge wziąc np z oryginalnego włącznika plus po przekręceniu kluczyka, (czy podświetlenie się nie przepali). Nie mam doświadczenia z takimi włącznikami dlatego proszę o pomoc bądź prosty schemacik. Z góry dziekuje za pomoc

Weź poprostu kup oryginalny włącznik i nie kjombinuj...Masz zamiar dziurę wiercić na to??

Ale-skoro bardzo chcesz ;) poniżej masz schemat z najzwyklejszym przekaźnikiem.

Pzdr.

przekaźnik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź. Montuję nie dla siebie. Posiadacz pojazdu chce właśnie taki włącznik. Nie pomyślałem o tym wcześniej i kupiłem przekaźnik o którym mowa była na początku. Czy takiego przekaźnika nie mogę zastosować. Jeśli tak to jak. Przpraszam że tak kręce ale nie chciałbym już nic dokupywać. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem przekaźnik o którym mowa była na początku

Który post/przekaźnik bo szukać mi sie nie chce :lol

????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie go dać,zerknij do schematu który wrzuciłem i pod te nóżki podłącz kable tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki za odpowiedź. Jeszcze jedno krótkie pytanko. Czy plus do włącznika mogę sobie wziać z plusa który idzie na włącznik świateł po przekręceniu kluczyka. Czy jakieś inne sugestie. Dzięki jeszcze raz za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby nóżka 30/51 była pod stały plus-po zapłonie,a plus idący na włącznik ze świateł pozycyjnych daj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności