Skocz do zawartości
szuwax

Montaż halogenów B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Ponieważ w moim passku jest przełącznik do halogenów a ich nie mam ;) Passat B5 FL 2001r. Czy oryginalnie było tak montowane w niektórych instalacje czy w moim były halogeny i już je ktoś wykręcił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko. Ponieważ w moim passku jest przełącznik do halogenów a ich nie mam ;) Passat B5 FL 2001r. Czy oryginalnie było tak montowane w niektórych instalacje czy w moim były halogeny i już je ktoś wykręcił?

 

Sprawdź poprostu czy za kratkami w zderzaku masz okablowanie,a jeżeli jest to sprawdź w kostkach czy po włączeniu halogenów jest w kostkach napięcie.Nie we wszystkich modelach 3BG były halogeny...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych samochodach trzeba popatrzeć dobrze bo z doświadczenia wiem że po stłuczce i uszkodzeniu zderzaka taniej było założyć zaślepki niż kupować halogeny. Miałem już kilka aut w których były zaślepki a pod nimi wszystko było tylko wsadzić haksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie dlatego pytam czy oryginalnie była instalacja? Jak nie mam halogenów? Dodam ze autko ma popękany zderzak właściciel mówił ze w krawężnik przylutował ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie dlatego pytam czy oryginalnie była instalacja? Jak nie mam halogenów? Dodam ze autko ma popękany zderzak właściciel mówił ze w krawężnik przylutował ;P

Jeżeli auto wyjeżdżało z salonu bez halogenów to i nie posiada instalacji. Wiem bo dokładałem halogeny i ciągnąłem nową instalację. Jeżeli jest instalacja a nie ma halogenów to jest tak jak piszą koledzy powyżej (czasami jeszcze się zdarza że halogeny ukradną). Ale jak napisałeś że ma popękany zderzak - to sprawa raczej jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osob ktore montowaly halogeny w FL. mam juz komplet kratki halogeny przekaznik i kable.tylko mam pytanie. jak mocowaliscie halogeny do kratek??bo w kratce jest jedno miejsce gdzie mozna wkrecic srube ale na halogenie sa jeszcze dwa pozostale mocowanie w ktore nie przylegaja do kratki i tez w kratkach nie ma zadnych otworow aby je ze soba polaczyc. moze ktos ma jakis rysunek albo zdjecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w kratce jest jedno miejsce gdzie mozna wkrecic srube

nie bardzo, ;) bo to miejsce to po to zeby wyregulowac halogen, a nie zeby go przykrecic do kratki ;)

na halogenie sa jeszcze dwa pozostale

te pozostale dwa, jak i ten pierwszy przykrecasz do zderzaka, tam gdzie zielony kolor:

mocowaniehalogenow.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

wyglada to puzniej tak:

pb050087.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

a tak wogole przegladales ten watek? :nono

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) hmm przegladalem tak bardzo z wierzchu;p wybacz :rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy po zamontowaniu halogenów chodzi o samemu zrobiona instalacje.I po włączeniu halogenów będzie pokazywać kontrolka w pulpicie przy obrotomierzu dziękuje za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy po zamontowaniu halogenów chodzi o samemu zrobiona instalacje.I po włączeniu halogenów będzie pokazywać kontrolka w pulpicie przy obrotomierzu dziękuje za odp

 

Jak sam zrobisz instalację to nie :) Ale jeżeli masz już instalację wyprowadzoną i zamontujesz odpowiedni włącznik świateł to powinna być-ale właśnie przy włączniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem ze będzie pokazywać na pulpicie jak się załączy halogeny i opisana wczesniej instrukcje montażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślałem ze będzie pokazywać na pulpicie jak się załączy halogeny i opisana wczesniej instrukcje montażu

Niestety nie ma takiej możliwości. Kontrolka jest w liczniku ale tylko od tylnego światła. Jak włączysz przednie - to tak jak pisał Patryk kontrolka jest tylko przy właczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możnaby się ewentualnie pokusić o przerobienie piktogramu ale jaki to da efekt?No cóż...Poza tym byłoby z tym dużo pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam zrozumieć ze tylko będzie mi przypominała kontrolka w załączniku do włączania świateł postojowych i mijania ze mam włączone halogeny przednie tak dobrze zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mam zrozumieć ze tylko będzie mi przypominała kontrolka w załączniku do włączania świateł postojowych i mijania ze mam włączone halogeny przednie tak dobrze zrozumiałem?

 

Nie,przy włączniku jest osobny piktogram na halogeny i przeciwmgielne tył

w??cznik hal..jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat od halogenów. Sprawa jest taka że zniknęło mi prąd:placzka z prawej strony halogen przód i przeciwmgielne z tyłu. Wszystko , cała instalacja orginał. Sprawdzałem bezpieczniki ,kostki,żarówki. Wniosek -już w kostce nie ma napięcia. Gdzie tego szukać, czy pod kierownicą jest jeszcze coś do sprawdzenia np: przekaźnik bądź inne diabelstwo. Przypominam że lewa strona świeci bez problemowo. Może ktoś będzie potrafił pomóc. Dzięki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłącze się pod temat od halogenów. Sprawa jest taka że zniknęło mi prąd:placzka z prawej strony halogen przód i przeciwmgielne z tyłu. Wszystko , cała instalacja orginał. Sprawdzałem bezpieczniki ,kostki,żarówki. Wniosek -już w kostce nie ma napięcia. Gdzie tego szukać, czy pod kierownicą jest jeszcze coś do sprawdzenia np: przekaźnik bądź inne diabelstwo. Przypominam że lewa strona świeci bez problemowo. Może ktoś będzie potrafił pomóc. Dzięki !!!

 

:hmm na 99% http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=73467 Zacznij od przeczyszczenia,ewentualnie zamień się z kimś jak masz z kim na sprawdzenie.Ale to jest na 99% powód Twoich problemów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 99% http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=73467 Zacznij od przeczyszczenia,ewentualnie zamień się z kimś jak masz z kim na sprawdzenie.Ale to jest na 99% powód Twoich problemów.

Tylko zauważ kolego, że gdyby włącznik był problemem to nie świeciły by obydwa halogeny przednie bądź obydwa tylne, bo na tył i przód jest po jednym pinie, a nie tak jak w przypadku pozycji, gdzie jest osobny na lewą i prawą stronę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko zauważ kolego, że gdyby włącznik był problemem to nie świeciły by obydwa halogeny przednie bądź obydwa tylne, bo na tył i przód jest po jednym pinie, a nie tak jak w przypadku pozycji, gdzie jest osobny na lewą i prawą stronę...

 

Ehh..A przekaźnik OK?Jest pod "dziesiątką",zerknij jeszcze na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.W weekend sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności