Skocz do zawartości
Gość drboom

Passat b3 moduł komfortu i przekaznik climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość drboom

Witam

 

Przedstawie po krótce swój problem

Mam passata b3 1.9 td rocznik 93 wersja z szyberdachem 4 szyby elektryczne oraz climatronic,autko kupilem po kradziezy i nie działaja 4 elektryczne szyby oraz szyberdach brakuje ponoc modulu komforu lecz nie wiem jaki dokladnie mam szukac problemem jest rowneiz przekaznik od klimy wyswietlacz normalnie dziala ale nie ma nadmuchu elektryk stwierdzil ze nie ma przekaznika ale znow nie wiem jaki w salonie VW wysmiali mnie ze nie maja juz programu do takiego starocia wiec moze ktos z was pomoze ;)

 

Pozdrawiam Wiechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik musi być chyba z dużym oznaczeniem 19. U mnie taki jest i steruje klimą ( mam manual) poprzez biegi wentylatora. A tych z salonu to za grzywę i o stół-nauczą sie szanować klientów.Jeśli masz moduł pod tylna kanapą to gdzieś tutaj znajdziesz numery. Między dwoma a czterema elektr, szybami jest tylko róznicaw ilości wtyczek pod kanapa, moduł ma uniwersalna ilość gniazd.Może później podam numery swojego modułu i przekaźnika,chyba ze ktoś mnie uprzedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drboom

Jejka !!! Bardzo dziekuje za pomoc koledzy :) jesli ktos cos jeszcze wie bardzo prosze niech sie odzywa jeszcze poczekam az wszyscy sie wypowiedza

Aha czyli ta 19 przekaznik jest standardowy bo vw ? nie musi to byc jakis specjalny tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekaźnik musi być chyba z dużym oznaczeniem 19. U mnie taki jest i steruje klimą ( mam manual) poprzez biegi wentylatora.

 

Przekaźnik 19 jest od wycieraczek. W klimie manualnej chyba nie ma przekaźnika (przynajmniej u mnie).

 

EDIT

 

W ETCE znalazłem coś takiego:

701 959 141 A - przekaźnik dla sprzęgła elektromagnetycznego dla pojazdów z klimatyzacją regulowaną elektronicznie, ale czy to ten przekaźnik to nie wiem.

Edytowane przez piter84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W klimie manualnej chyba nie ma przekaźnika (przynajmniej u mnie).

 

kolega proszacy o porade wyraznie napisał ze ma CLIMATRONIC a nie zwykła klime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za błąd , nie 19 tylko 13 numer 171959141A jest też taki numer na nim 898207 a numer mojego modułu na zdjęciu też zawaliłem z wtyczkami , są trzy tylko ilość przewodów jest inna przy 2 elektr. drzwiach i inna przy 4.

Zdj?cie085.jpg

Zdj?cie086.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaznik do climatronika w passacie b4 jest oznaczony nr 106 i znajduje sie w pierwszej pozycji bezpiecznikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drboom

Wlodek a powiedz mi jesli potrafisz czy szyberdach tez jest sterowany tym modułem komfortu ? czy cos innego juz odpowiada ze jego prace bo wczoraj u szrociarza kupilem modul szyby wszystkie cztery chodza ale nie chodzi szyber i teraz nie wiem czy to wina np silniczka czy inny wlasnie moduł komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W betrójkach raczej szyber nie jest powiązany z modułem, ale nie jestem pewny wnioskuje po tym jak inni pisali że nie da się tak szybko podłączyć szybra pod domykanie szyb.Poczytaj jeszcze TO I TO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki moduł ma sterowanie czterema szybami? Bo kompletuje części i nie wiem który moduł brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki moduł ma sterowanie czterema szybami?

Ja miałem dwie szyby i miałem literkę A... czyli szukaj bez literki .

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie jestem tu nowy i jako że temat ten też nawiązuje do climatronica postanowiłem się podpiąć/ Mam problem ze swoim drugim paskiem 2.0 benz 94r otóz po przekręceniu zapłonu od razu startują 2 wentylatory duzy od chlodnicy i mniejszy od klimy, kiedy na panelu climatronica nacisne przycisk off oba wentylatory sie wylączaja.

Chodzi o to ze cały czas działają na max obrotach przez co silnik wogole nie moze sie nagrzac (jesli wylacze climatronic przyciskiem off wtedy temperatura silnika normalnie idzie do góry, lecz jesli climatronic jest odpalony i oba wentylatory wieja na max obrotach wskazówka od temperatury cieczy ani drgnie)

Wymieniłem czujnik temperatury ten czteropinowy. Kiedy odepne termowlacznik na chlodnicy wentylatory dalej chodza. Kiedy natomiast metoda prónb i bledów wyjmowałem przekaźniki to w koncu wentylatory sie wylaczyly ale i również nawiew.

 

Prosze o pomoc gdyz autem dojezdzam codziennie do pracy a ona za cholere nie moze sie nagrzac bo caly czas te wentylatory je chłodza.

Dzięki za pomoc

Edytowane przez cieply99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klima jest włączona to i wiatraki działają. zawsze oba bo są połączone paskiem. Moim zdaniem masz niesprawny termostat. Jest cały czas otwarty.

 

W klimatroniku z przyciskiem off jest tak ze albo działa klima cały czas, albo wcale. No chyba ze jest zimno to czujnik odłączy sprężarkę. Dlatego ja zrobiłem moda i włożyłem panel z przyciskiem econ. W tym trybie korzystamy tylko z nawiewu, wentylatory i sprężarka nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności