Skocz do zawartości
ZbyszekC

Passek gaśnie przy hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

logi ? czyli co bo nie za bardzo łapie?mam stary przepływomierz i nowa i na każdej jest jednakowo z praca silnika czyli gaśnie ale po odłączeniu jest o.k

Edytowane przez krusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić pod komputerem jakie wartości czyta przepływomierz przy rozpędzaniu od 1,5k RPM do odcinki.

Jak masz gdzieś nieszczelność, przepływomierz będzie mało czytać, poleci mała dawka paliwa, może gasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden mechanik sprawdził ten przewód, powiedział, że jest okej - ale niby serwo może być 'kopniete'. Z tym, ze gdyby tak bylo z serwem hamulca, to przeciez bylby problem z hamowaniem.

 

Wiec juz sam nie wiem, a nie chce od razu wymieniać serwa z racji kosztów.

Gaz jest świezo po przegladzie, wiec wykluczam gaz - rowniez dlatego, ze gasnie takze na benzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wtej sprawie podejrzewam jakis idny czujnik albo przekaznik bo przepływomierz jest o.k tak jak i sonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączaliście Vaga? robiliście logi? CO z tego, że macie sprawną sondę i przepływomierz jak moze być tak, że jakaś dziura w tych wężach harmonijkowych powoduje błędne odczyty.

Mój przy padniętej sondzie gasnął i w sumie działając moim tokiem rozumowania jak najbardziej nieszczelności mogą wam powodować błędy w odczytach z czujników.

Pozatym jak twierdzisz, że to jakiś czujnik to wszystkie podawane przez nich wartości da się pod Vagiem przejrzeć i nawet średnio ogarnięty "entuzjasta" zauważy nieprawidłowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zarówno na przeglądzie gazu, jak i pod VAGiem podpiety i byly owszem jakies bledy, zostaly usuniete i wciaz to samo.

Teraz dalem jeszcze gdzie indziej, jutro bede wiedzial co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo i u mnie wyszła jednak zła regulacja gazu.

Butla podawała za małą dawkę gazu na niskich obrotach, przez co gasł.

Z tego co wiem, było tez za niskie cisnienie podawania - było 1,7 bar, zostało zmienione na 1,8

 

Jak narazie wszystko wporządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moim b5 niewiem co jest grane podłaczylem go kolejny raz pod komputer za kazdym razem u idnego mechanika i wskazuje ciagle ze przepływomierz,tym razem pozyczyłem go od kolegi z tego samego modelu pasata, muj tez uniego niestwarzał problemów i juz niewiem co jest?????????? a spytam sie na temat tego serwa, jak naciskam go łagodnie to ładnie i mietko wchodzi pedał hamulca ale hamuje bez zazutu a jak bym chciał zhamowac gwałtownie to pedał robi sie twardy ale tez hamuje, ale czy to zjawisko ze serwem jest normalne????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam passata b5, silnik 1.6 z gazem rok '97. Problem na który nie moge znaleźć odpowiedzi jest następujący. Auto kupiłem od mechanika amatora myśląc że kupie tanie auto i w miare dobre, gość wcześniej wymieniał niby silnik na silnik z anglika. Obroty są dziwnie niskie na obrotomierzu ale silnik chodził normalnie, sprzedawca tłumaczył, że być może źle ustawiony obrotomierz. Na wolnych obrotach wskazuje okolo pól tysiąca. Jeździłem nim tak aż silnik zaczął gasnąć przy hamowaniu na gazie ale tylko wtedy jak miałem skrzynie na luzie. Natomiast na biegu i przy wciśniętym sprzęgle auto nie gasło ale zadławiło się, obroty malały poniżej 500ale za chwile odbijało i nie gasł. Wymieniłem przez ten czas rozrząd, kable, świece, czujnik halla i przepływomierz. Nie mam pojęcia co dalej robić z autem bo wkładam w niego coraz więcej pieniędzy a jest coraz gorzej bo teraz zaczął gasnąć nawet na benzynie, silnik czasami strzela, nie wiem jak sie za to zabrać. Może ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam passata b5, silnik 1.6 z gazem rok '97. Problem na który nie moge znaleźć odpowiedzi jest następujący. Auto kupiłem od mechanika amatora myśląc że kupie tanie auto i w miare dobre, gość wcześniej wymieniał niby silnik na silnik z anglika. Obroty są dziwnie niskie na obrotomierzu ale silnik chodził normalnie, sprzedawca tłumaczył, że być może źle ustawiony obrotomierz. Na wolnych obrotach wskazuje okolo pól tysiąca. Jeździłem nim tak aż silnik zaczął gasnąć przy hamowaniu na gazie ale tylko wtedy jak miałem skrzynie na luzie. Natomiast na biegu i przy wciśniętym sprzęgle auto nie gasło ale zadławiło się, obroty malały poniżej 500ale za chwile odbijało i nie gasł. Wymieniłem przez ten czas rozrząd, kable, świece, czujnik halla i przepływomierz. Nie mam pojęcia co dalej robić z autem bo wkładam w niego coraz więcej pieniędzy a jest coraz gorzej bo teraz zaczął gasnąć nawet na benzynie, silnik czasami strzela, nie wiem jak sie za to zabrać. Może ktoś ma jakieś pomysły?

 

Czujnik ciśnienia - map sensor?

Polecam pojechać do:

CENTRALA Auto-Gaz Centrum

26-600 Radom, Chorzowska 11a

tel.48 322 27 20

 

albo:

Oddział Łódź

91-231 Łódź, Ratajska 14/18

tel.42 653 50 67

 

To sa siedziby AGCentrum - tam sprawdza Ci fachowo gaz, czesci daja na wypozyczenie i wtedy sprawdzasz co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też miałem problemy z moim paskiem, dojężdzam do świateł lub skręcam i gasnie a wszystko była wina czujnika temperatury cieczy chłodzącej wymieniłem na nowy i wszystko było jak zawsze. Wspomne tylko że vag nic nie pokazywał zadnego błędu.

 

czujnik temperatury silnika VW 059 919 501 (niebieski) http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&wsk=O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam problem z moim passatem b5 1.6 101KM AHL 1998r gdy dojeżdżam do skrzyżowania wciskam sprzeglo i wrzucam luz samochod gasnie, dziwne objawy sa też przy zmianie biegów obroty spadaja do ok 500 i jak nie zgaśnie to wracają do normy

Próbowałem szukac tego przewodu o którym mowa wyzej ale nigdzie go nie widze ma może ktoś foty tego???

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak tak czytam to głównie dotyczy to benzyny 1.6 w passatach. Co ciekaw od jakiegos czasu mam identycznie i nie wiem co z tym zrobic. Cocidznnoscia jest to że gaśnie czescniej na zimnym niż na ciepłym silniku. Szczególnie rano z tym ze wcale nie musze trzymać hamulca aby zgasł. Po prostu gdy zjezdzam z gorki, wciskam sprzegło do końca ( bez hamulca) auto spada do 1000 RPM po czyms schodzi nawet do 600 czy 500 auto całe sie trzęsie, światła i oswietlenie zaczyna przygasać i po prostu gaśnie. Niekiedy silnik wyratuje sie i juz na samym styku jakby miał zgasnąć, to odzyskuje obroty. Dodam jeszcze ze nawet podczas jazdy dłużej jadąc np na 5 czy 4 czy innym biegu po zmianie na jaki kolwiek inny auto zawsze sie dławii spada znacznie poniżej 1000-900PRPM. Czy u mnie też może byc powód z tym kolektorem jeśli nawet bez hamulca po prostu gaśnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinek, spróbuj sprawdzić czujnik przepustnicy, kolega miał to samo tylko ze w A4 B5, powiedziałem mu żeby sprawdził i bingo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem z passatem 1.6 ahl + gaz (nie sekwencja) na benzynie strasznie go muli, szczególnie do 2500obr/min powyzej tak jakby łapie i idzie normalnie, ale czasami strzeli z tłumika. Na gazie natomiast chodzi tak jak w zegarku, nie wiem co jest grane, zazwyczaj to na gazie są problemy. Jeśli ktoś miał podobny problem, albo wie jak rozwiązać mój to proszę o odpowiedź co jest uszkodzone i jakie koszty przedemna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam paska 1.6 rok 2001. I oczywiscie ten sam problem ze lubi zgasnac przy hamowaniu, zaczolem czytac w necie i widze ze sa rozne powody, ja jestem bardzo slabym mechanikiem ale , probuje sam naprawic usterke, wymienilem sonde lambda i nic wymienilem filtr paliwa i mala poprawa przestal tak czesto tracic obroty, ale nadal gasnie przeciscilem przepustnice nadal to samo. Co dziwne auto najlepiej chodzi z rana jak jest zimne, tzn.odpala odrazu a pozniej przez caly dzien przy kazdym odpaleniu auta musi najpierw pare razy zakrecic zanim odpali.

Ma ktos moze jakis pomysl?

Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności