Skocz do zawartości
andrzejstany

audio car za małe pieniądze??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam przeznaczone na sprzęt grający sumę zrzędu 500zł i tutaj moje pytanie

czy radyjko http://allegro.pl/item686934205_pioneer_deh_1100mp_deh_1120mp_deh_1100mpb_fv_parag.html

 

z tymi głosnikami http://allegro.pl/item688003969_hertz_dsk_130_niesamowite_brzmienie_extra_gratisy.html

dadzą mile dla ucha dźwięki i czy moc ich będzie w pełni wykorzystywana? Czy macie jakieś lepsze propozycję?

Aktualnie posiadam oryginalne głosniki w passacie B5 z 97' bez radia nadającego się do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio moze grac, glosniki przede wszystkim nie ten rozmiar, ty masz 165 mm, w tej cenie lepszym wyborem beda |Helix dark blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

91dB to troszkę ciche będą.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co zwrócić uwagę przy wyborze radia samochodowego ? Jakiej firmy radia mają najlepszą jakość dźwięku ?

 

Jak by przedział cenowy przesunać do 800zł z głosnikami to mielibyście jakieś godne uwagi pomysły?

Edytowane przez andrzejstany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich Alpine, Pioneer. Kazda marka ma dobre radia, tylko niektore dobre radia robia dopiero w cenach 4-cyfrowych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno macie już jakies doświadczenie z radiami i całym sprzętem. Możecie pomóc mi złożyć jakiś tani a zarazem mocny zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waty nie mówią o głośności. Wat mówi o głębokości dźwięku, a o głośności mówi paramert dB. Wszystko poniżej 91-92 dB wcale nie gra głośniej od serisówki.

Więc jak chcesz mocny zestaw to przesuń jeszcze przedział cenowy o jakiś wzmak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, czyli mam rozumieć ze głosnik 100W z 91dB będzie słabszy od 80W z 93dB ?

 

http://allegro.pl/item695176857_voice_kraft_65s20_2x16_5cm_250w_97db_akcesoria.html

Te mają 97dB czyli są bardzo głośne?

Edytowane przez andrzejstany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej firmy radia mają najlepszą jakość dźwięku ?

Witaj,sam myślę o zmianie radyjka z Bety na coś nowszego i po lekturze for z car audio myślę o Pioneer DEH 50UB.Sprawdż ,może i Tobie przypadnie do gustu.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie o czym wy wogóle mówicie przy podlaczonych glosnikach pod radio kazdy glosnik bedzie charczał i wogole nie zagra wiec jesli chcesz miec glosne granie w aucie to zapomnij przy takim podlaczeniu. z radyjek szkaj cos z uzywek alpiny 9812, 9853,9855,9815 to sa radia ktore naprawde fajnie zagraja na swoim wzmacniaczu a jak bedziesz chcial kiedys rozbudowac system to wystarcza w zupelnosci, tak samo jak bedziesz chcial je sprzedac to nie straca wiele na wartosci. z glosnikow to ciezko tutaj cos zaproponowac na pewno glosniki lekkie ktore nie potrzebuje duzo mocy, czy cos w przedziale cenowym do 250zł z firm takich jak Helix ,Hertz,Rainbow,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm, czyli mam rozumieć ze głosnik 100W z 91dB będzie słabszy od 80W z 93dB ?
TAK

Bedzie głośniejszy, ale głębokość brzmienia basu będzie niższa.

 

A ten zestaw to gdyby nie ściema z tą skutecznością, która jest podana przy +2,38V byłby napewno głośny. Przy prawdziwych wartościach dB każde 4dB to prawie 2x głośniej i to chyba każdy znający się na głośnikach i nagłośnieniu potwierdzi. Pozostaje dobrać tylko odpowiednią moc W co zależy od głębokości basu jaki chcesz mieć oraz wzmaka lub jak koledzy wspomnieli przynajmniej radia z dobrą końcówką mocy.

Jako ciekawostka sprzęt estadowy zaczyna się przy 96dB np jako odsłuchy, czyli jest już głośno, a dalej to już krzuszenie szkła ;)

Temat był szeroko poruszany w dziale CarAudio więc jak poszukasz i poczytasz to napewno znajdziesz dla siebie rozwiązanie.

Edytowane przez Markos777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem hertz 165 na tył i radio pioneera 2120 i czegoś mi brakuję na przód ;)

za głosniki zaplaciłem 280pln. Czy dostanę w tej cenie coś lepszego od hertz'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się dołączę skoro dyskusja zawrzała...

 

Planuje kupic takie radyjko do paska: http://allegro.pl/item700781813_jvc_kd_r301_kd_r302_kd_r303_nowosc_2009_promocja.html

 

co o nim sądzicie, a może ktoś byłby w stanie polecić mi jakieś inne radyjko tak w cenie do 350zł no i z zielonym podświetleniem koniecznie bo takie mam w pasku??

 

generalnie to po trochu słucham radia i jakąś płytę z mp3 tez się wrzuci czasami, generalnie wymagający nie jestem.

Na razie będa grały fabryczne głośniki bo w zupełności mi wystarczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pioneer 2120 ma zielone podświetlenie i kosztowal mnie 370

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

a zadowolony jesteś z niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zadowolony, dobre radio w rozsądnych pieniadzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj kupiłem pół rocznego alpine 9874R za 260 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności