Skocz do zawartości
tomek96a

Dziwne zachowanie czujnika zmierzchu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

W związku ze zmianą w przepisach ruchu drogowego postanowiłem w swoim pasku (b6 sierpień 2005),uaktywnić amerykańską wersję świateł dziennych.Po wizycie u diagnostyka wszystko było OK,tzn.świeciły się tylko reflektory z przodu ,a pozycyjne z przodu i z tyłu, jak i podświetlenie wskaźników włączał czujnik zmierzchowy(oczywiście włącznik świateł w pozycji AUTO):).Jednak nastepnego dnia po wyjechaniu z garażu(godz.5:40,świeci słońce),zmierzchowy nie zadziałał :669:i przez całą drogę do pracy(około 30 do 40 min.) świeciły się wszystkie światła plus podświetlanie.

Po wyjściu z pracy (około godz.18:30)podczas powrotu do domu,wszystko działało poprawnie,czyli świeciły się tylko reflektory z przodu.:)

Następnego dnia po wyjechaniu z garażu scenariusz był dokładnie taki sam:confused:.

Nie mam pojęcia co może powodować takie zachowanie czujnika zmierzchu, czyżby podczas nocnego postoju auta w garażu czujnik tak się nasycił ciemnością ,że rano przez dłuższy czas nie może dojśćdo siebie:confused:,ale przecierz to chyba nie możliwe?????

Proszę szanownych forumowiczów o jakąś podpowiedź i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wyłączyć światła całkiem a włączyć AUTO dopiero jak wyjedziesz z garażu ( ja nie mam tej funkcji ustawionej a jak samochód stoi w garażu i jest w nim nawet jasno to i to czujnik uruchamia światła a na dworze nie. nie wiem czym to jest spowodowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już przełączać przełącznikiem wczoraj i dzisiaj na wszystkie sposoby i bez rezultatu,ale dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź latarkę i rano zaświeć w czujnik, wyjdziesz z pracy zakryj go ręką i zobacz jak zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano przeprowadziłem eksperyment ,fakt że trochę jest pochmurno, ale w tym przypadku nie powinno chyba mieć to znaczenia,minowicie po wyjechaniu z garażu ,oczywiście czujnik zmierzchowy nie wyłączył świateł(pozycyjnych i podświetlenia),więc przystawiłem włączoną latarkę do czujnika i świeciłem w niego dobrą chwile :)i niestety :(nie zareagował.Po przyjeździe do pracy(po około 0,5 godz.)powtórzyłem eksperyment lecz rezultat był podobny:(.Nie wiem czemu nie działa,jakie może być tego wytłumaczenie???:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie po zmianie kodowania na takie jak u Ciebie mam podobną sytuację.

Też się bawiłem na różne sposoby przełącznikiem świateł i ten sam rezultat. Jedynie co zauważyłem że musi być silniejsze światło np. słońce padające na czujnik zmierzchu aby światła mogły się przełączyć z tradycyjnych na dzienne.

Czy już sobie z tym poradziłeś z tym problemem?

 

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu nie działa,jakie może być tego wytłumaczenie???
u znajomego w B6 tez kodowalem mu tryb amerykanski + reszta na czyjnik zmierzchu i w sumie to co koledzy napisaliscie to raczej normalnie, u niego jest tak samo, aby czujnik zareagowal musi byc jasno na dworzu przez dluzszy czas, przykladem do tego moze byc np sytuacja gdy jedziemy w dzien, dziala tryb ameryka, wjezdzamy w tunel, dziala czujnik i zapala reszte, wyjezdzamy z tunelu a swiatla gasna dopiero po jakims czasie, wiec mysle ze nie ma sie tym co przejmowac. W letnie sloneczne dni reakcja jest szybsza. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechała za mną beemka 3 e90 po lifcie i co chwilę mu się przełączały dzienne i mijania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujecie sie może czy jest możliość ustawienia "czułości" czujnika zmierzchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu kompa nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem na myśli możliwość zmiany czułości za pomocą VCDS-a

z góry dzieki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Gdzie można znaleźć oznaczenie typu szyby?

 

Czy na poniższym screenie zmienia się czułość działania czujnika zmierzchu? Jak zmienię na np. +20% to czujnik zadziała wcześniej tzn. w dzień wcześniej przełączy ze świateł mijania na dzienne i wieczorem z dziennych na mijania?

 

Screen.jpg

A może mi ktoś powiedzieć czy zmiana powyższych ustawień wpłynie na szybkość działania czujnika deszczu czy to tylko dostosowanie do konkretnego typu szyby?

Edytowane przez SlawkoW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... passat b7 2013 rok szyba oryginalnie była grzana (bez drutów) wymiana na taka sama grzana bez drutów ale doszła asferyczna... i co za tym idzie przyuważyłem że w dzień ok ale jak jest szaro czy ciemno automat szyb fiksuje i nie działa dzienne jak jest szaro tez się pala chyba szybciej ... widzę tu wyżej że idzie i w sumie by należało to przekodować :) moja szyba ma nr taki 3AA 845 011 AR. teraz pytanie która to z tych do wyboru w vcdsie? szyba 2013 rok nr jak wyżej grzana asferyczna jak ustawić czujniki?szyba 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w centralkę, adres 09.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według linka

http://www.my-gti.com/2591/adjusting-operation-of-the-regenlichtsens-rain-light-sensor

mój nr szyby 3AA845011AR domyślam się że ten AR to indeks czyli AF w górę

Rysunek1.jpg

 

a więc nie wiem jak mam ale ustawie na normal potem korekcja czujnika deszczu na 77% i korekcja czujnika świateł na 80%

dobrze? czy źle ? :P

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wolfe napisał:
Wejdź w centralkę, adres 09.

 

ja wiem gdzie co trzeba tylko nie wiem na jakie parametry :P przed chwilą napisałem jakie tylko czy one dobre ? :D myślę że pozostaje mi iść do auta zrobić tak i potem w deszczu testować :)

 

najgorzej jak będą właśnie takie same =/ zmiana jest taka ze jest asferyczna ale żeby to aż tak przekłamywało :P nie wiem ...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ok siedzę w aucie i jest ustawione normal... Kodowanie w tej chwili mam 074D2A ustawiłem te 80% kodowanie się zmieniło na 07502A Ale nie mam do wyboru tego 77% jest tylko jak na foto 1504361946323.jpg co mi się wydaje najlepszym wyborem kodowanie zmieni się na 0750CD i teraz nie wiem próbować testować czy ktoś tu pomoże ? ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

no i np teraz odpalając auto a przecież jest widno auto stoi w cieniu przy ścianie a na auto odpala xenony i czemu? co do szyby jest przezroczysta laminowana i widać jakby zielonkawa folię ale raczej ona nie sięga w miejsce czujnika tylko do kropek... i teraz mam rebusa jak to ustawić żeby miało ręce i nogi ...

1504361774041.jpg

1504361879244.jpg

 

tak patrzę na to kodowanie i jakbym miał odwrócone wartości ?

074D2A

07 4D=77% 2A= 42%

według linka wartości są odwrotnie

4D jest w byte 2 a nie w byte 1 jest możliwe żeby był pomylone wartości względem czujników ? już zielony jestem :P

77% miało być do czujnika deszczu a mam tyle w zmierzchu ustawione a w deszczu mam 2A czyli wartość 42% trochę mało może dlatego czujnik nie łapie jak jest szaro czy ciemno? a znów jak mam 77% w zmierzchu to szybko załączają się ksenony ale znów tam nie ma aż takiej wielkiej różnicy 77% a 80% eh co jest nie tak ? :D

 

i brak odzewu :P szyba AR (isolated clear) wiec dalem czujnik zmierzchu na 80% a deszczu na 205% teraz testuje...

Edytowane przez Zioolko00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

chciałem włączyć się w temat - wczoraj wstawiłem post opisujący sytuację u mnie, jednak został usunięty gdyż opowiadał o sytuacji, którą była/jest poruszana - w różnych okolicznościach światła nie przechodzą w tryb dzienny (LED'y) nawet w czasie jazdy wprost na słońce, a wieczorem Xenon'y zapalają się dużo wcześniej niż powinny. Najprawdopodobniej gdy ostatnio miałem aktualizowane kwestie związane z RNS'em, rozkodował się czujnik zmierzchu i deszczu (wcześniej działało dobrze).

Zioolko00 - widzę, że masz podobne auto do mnie i zbliżony lub taki sam problem - czy może już sobie z tym poradziłeś? Mógłbyś napisać co i jak?

Czy ktoś może odczytać u siebie i podać wartości/ustawienia fabryczne?

:)

W postach dla tej sprawy poruszana jest też kwestia rodzaju (indeksu) szyby przedniej - jak mogę określić typ mojej? Szyba oryginalna, grzana, zdjęcia poniżej.

Zdjęcie oznaczenia szyby:

22140622_1498923653507071_1780403093_o.thumb.jpg.db050650293efa3319fc7ab3b2a395c0.jpg

Na aucie wygląda następująco:

3.thumb.jpg.355d90fa2280be3e0b83e6682f559568.jpg

Będę wdzięczny za pomoc i instrukcje.

Deklaruję, że gdy już uporam się z tematem, opiszę co i jak zrobiłem, że sytuacja wróciła do normy.

:)

Pozdrawiam.

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w sytuacja dużych kontrastów kiedy słońce świeci nisko i bardzo mocno prosto w czujnik jest traktowana jak potencjalne ograniczenie widoczności i jest zupełnie normalne, że czujnik albo w ogóle nie włączy dziennych, albo przełączy na mijania chwilę po ruszeniu. Z obserwacji też zauważyłem, że czujnik "patrzy" nie tylko na jasność, ale i na datę i godzinę. W okresie jesienno - zimowym potrafi później włączyć i wcześniej wyłączyć światła dzienne

36 minut temu, sspeed_PW napisał:

Najprawdopodobniej gdy ostatnio miałem aktualizowane kwestie związane z RNS'em, rozkodował się czujnik zmierzchu i deszczu (wcześniej działało dobrze).

Uwierz, że nie ma takiej fizycznej możliwości, chyba że magik, który wsadził ci palce w nawigację grzebał też w ustawieniach bcm-a. Inaczej to by było trochę jak w skeczu kabaretu Dudek - w związku z remontem ulicy Karolkowej, na mokotowie nie dowieźle mleka" czy jakoś tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol - dzięki za włączenie się w dyskusję.

Dużo wnosi to, co napisałeś, jednak moim zdaniem nie do końca "załatwia" sprawę. Przynajmniej subiektywnie z mojego punku widzenia - szczegółowo pisałem co u siebie zaobserwowałem we wczorajszym poście, który został usunięty. Nie chcę ponownie opisywać "moich obserwacji" by po raz kolejny nie "zniknęły" z forum... Odniosę się jedynie do tego, że jestem przekonany, iż coś u mnie jest nie do końca poprawnie "ustawione" i podeprę się jedynie tym, że jeżdżąc obserwuję inne auta, zwracając uwagę głównie na "Bsiódemki", które poruszają się w trybie "dziennym" w warunkach, które w pełni na to pozwalają, tymczasem moje światła/czujnik zachowuje się skrajnie odmiennie (włączony Xenon)...

Podeprę się też tym, że wcześniej (czytaj przed aktualizacją map w RNS'ie) kwestia zmiany z LED na Xenon/ Xenon na LED, występowała/następowała inaczej. Tu nawiązuję do tego co napisałeś powyżej - logicznie myśląc, aktualizacja map nie powinna wpłynąć na kodowanie. Tymczasem u mnie ten proces "coś" zmienił - serio. Pomimo, iż miałem wgrywane jedynie mapy (byłem przy tym, nic innego nie było ruszane/robione), zmianą w aucie uległy pewne "rzeczy" - na przykład wymiana informacji pomiędzy RNS a FSI, co opisywałem w swoim poście tutaj, a rozwiązanie sprawy opisałem w tym poście. Wiem, że to nie powinno być ze sobą powiązane, że to nielogiczne, ale u mnie "coś" takiego wystąpiło i zapewniam, że w tym co piszę nie ma nieścisłości... Wbrew logice i fizyce, ustawienia w niewyjaśnionych okolicznościach uległy zmianie (sprawa dla Mulder'a i Scully?)... I może też wpłynęło to na owy czujnik Rain Light Sensor...?

Sprawdzę to, zweryfikuję, zobaczę jakie mam teraz ustawienia tego czujnika zmierzch/deszcz. Chętnie posłużę się jakimiś wypracowanymi ustawieniami, jeżeli może ktoś podać - najchętniej poznałbym ustawienia fabryczne VW dla takiego auta (szyba i światła), jak moje...

No i na koniec, czy może ktoś wie, jak określić rodzaj (indeks) szyby przedniej? Wspominałem o tym w poście powyżej.

Pozdrawiam. Raz jeszcze dzięki mkpol za włączenie się w temat.

:)

Piotrek

Edytowane przez sspeed_PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności