Skocz do zawartości
tomek96a

Dziwne zachowanie czujnika zmierzchu

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, sspeed_PW napisał:

No i na koniec, czy może ktoś wie, jak określić rodzaj (indeks) szyby przedniej? Wspominałem o tym w poście powyżej.

 

21 godzin temu, sspeed_PW napisał:

Zdjęcie oznaczenia szyby:

22140622_1498923653507071_1780403093_o.thumb.jpg.db050650293efa3319fc7ab3b2a395c0.jpg

 

Oznaczenia  na szybie :

IR-H/A - szyba odbijająca promienie podczerwone , podgrzewana i akustyczna.

AS1 - szyba laminowana.

. 6 - rok produkcji szyby / czerwiec 2016

E 8 Homologacja - Czechy

Nr referencyjny  szyby z Twojego pojazdu uzyskasz w ASO na podstawie nr VIN.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.10.2017 o 15:30, JurekW napisał:

Oznaczenia  na szybie :

IR-H/A - szyba odbijająca promienie podczerwone , podgrzewana i akustyczna.

AS1 - szyba laminowana.

. 6 - rok produkcji szyby / czerwiec 2016

E 8 Homologacja - Czechy

Nr referencyjny  szyby z Twojego pojazdu uzyskasz w ASO na podstawie nr VIN.

Hej,

dzięki JurekW za szczegółowe objaśnienie w związku z oznaczeniami szyby - cenne informacje.

Czy za indeks szyby mam rozumieć oznaczenie "IR-H/A"...?

Koledzy na pierwszej stronie założonego tematu, wrzucali w postach zdjęcia z ustawień/kodowania z widocznymi opcjami programowania. Czy może wiesz jakie ustawienia będą poprawne dla takiego "szkła" jak u mnie? Pytam gdyż są tam różne opisy szyb, na przykład "Isoladet Glass", "Green Isoladet Glass" czy też "Green/Blue Isoladet Glass"... Po czym w nawiasach podane są indeksy i objaśnienia, na przykład "Light Sensor Correction 80% = Isoladet & Clear Glass (Index R, S,T, AB, AC, AD, AB,AF)", czy też "Rain Sensor Correction 77% = Isoladet & Clear Glass (trough Index AF)"...

Czy może jesteś w stanie zasugerować mi poprawne ustawienia dla czujnika znając szkło przedniej szyby, a może chociaż możesz zasugerować jak do tego prawidłowo podejść?

Pozdrawiam.

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd zrobiłem że jak walczyłem u siebie z tymi procentami to nie zapisywałem przy jakich szybciej włącza lub wyłącza światła. Na tą chwilę xenon załącza mi się troszkę za późno, kiedy już wiem że powinienem włączyć światła czyli jest szarawo, tak od tego momentu jeszcze z 5 minut i się włączają. Wcześniej już w cieniu mi się załączały. Oczywiście szyby nie mam oryginalnej. Powinien Ci pomóc temat z Turana, tam wyczytałem żeby wpisywać wartości z ręki, i faktycznie podziałało. Poczytaj te kilkanaście stron bo gdzieś tam ktoś podawał i może wpadniesz na jakiś trop. http://www.touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=953

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, sspeed_PW napisał:

Hej,

dzięki JurekW za szczegółowe objaśnienie w związku z oznaczeniami szyby - cenne informacje.

Czy za indeks szyby mam rozumieć oznaczenie "IR-H/A"...?

 

 

Nie ,indeks w tym przypadku ,to końcowe dwie lub jedna litera w numerze referencyjnym szyby np. 3AA845011AG  ( w tym nr ref.przykładowo szyba czołowa  laminowana ogrzewana  przezroczysta  D >> - 07.04.2013)  - nr PR-4GW+QK1+8N3+5C0  -  05/12 - 04/13 NVB bez obróbki wstępnej ).
Nr ref. swojej szyby  możesz uzyskać,tak jak pisałem wcześniej ,w ASO na podstawie nr VIN,rozkodowując ten nr. i potem odczytując kody PR, lub bezpośrednio odczytać nr ref. z naklejki przyklejonej do szyby u dołu na podszybiu (za deską );w tym przypadku tylko po demontażu szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakodowałem Amerykę + DRL w przeciwmgielnych i też mam wrażenie, że za późno włącza DRL. Przekopał się ktoś przez inne wątki i może podać jakie wartości ustawić na czujnikach, żeby działało jak trzeba ? Typu szyby jeszcze nie sprawdzałem, ale na pewno była wymieniana...

znalazłem na YT

 

 

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie ustawiania czułości tak jak w filmiku wyżej. Nie trzeba wybierać z listy, wpisanie z ręki też przyjmuje. W okienku Bajtowym wpisuje wartości i naciskam TAB, przeskok do następnego okienka z zapisaniem poprzedniego. Miałem 10 i zapalało się na styk jak już było za szaro. Zmieniłem z ręki na 18, powinno załączyć światła jak się zacznie robić szaro. Jak miałem 30 (u mnie na liście dopiero pierwsza pozycja do wyboru) to zapalało jak były już ciemne chmury ale było jeszcze jasno. Oczywiście w 8 bloku parametrów można ładnie sprawdzać jak nasze korekty działają na czujnik. Natężenie światła od 1 ciemno do 7 jasno. Oczywiście wszystko jeszcze zależy od szyby, jak nie oryginalna to trzeba się trochę pobawić zanim się dopasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz troszkę rozjaśnić, w które okienko wpisujesz (binarnie?)

w byte 0 czy 1 ? i gdzie jest ten blok 8 ?

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię na podstawie filmiku powyżej. W 10 sekundzie masz po lewej " Bloki pomiarowe - 08 " Jak w nie wejdziesz to wpisz w okienko liczbę 08 i wciśnij "Go" , pokażą się informacje tego bloku w którym jest czujnik światła na pierwszej pozycji.   Wpisywanie wartości....  40 sekunda...   W okienkach na zielono masz 07 30 25  i chodzi o okienko z liczbą 30 czyli Byte 1.  Klikasz w tą zieloną liczbę 30 , wymazujesz ją Backspacem i wpisujesz np. tak jak ja wpisałem 10. Światła włączały się za późno tzn. jak już było za szaro. Zmieniłem na 18 i zobaczę jak to będzie, po wpisaniu jak klikniesz następne okienko to nie zapamięta wartości którą wpisałeś, po wpisaniu musisz przejść do dalszego okienka naciskając Tab. Przeskoczy dalej i zapamięta to co wpisałeś, zamykasz czerwonym krzyżykiem w prawym górnym rogu i klikasz koduj. Możesz na początku próbować wybierać z listy która jest dostępna a jak zbraknie wyboru to wpisywać z ręki wartości.  Najlepiej pojeździć kilka dni. Na razie tego nie sprawdzę bo rano ciemno jak jadę do pracy a jak wracam to też ciemno, może uda się w weekend za dnia sprawdzić. Pamiętajmy że każdy zamiennik szyby trzeba trochę pomęczyć aby trafić w swoje ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20181025_103558.jpg

20181025_103625.jpg

20181025_103652.jpg

20181025_103718.jpg

Prosze o pomoc nie wiem jak skonfigurowac czujnik deszczu i zmierzchu

Edytowane przez Lucjan87
Musze dopisac informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności