Skocz do zawartości
witek-b5

lampy przednie z malowanym na czarno wnętrzem

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy lampy z vwB5 po lifcie pasują do tego przed liftem ? 1997 rocznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy lampy z vwB5 po lifcie pasują do tego przed liftem ? 1997 rocznik

 

nie pasują,jak może nie zauważyłeś lampy przed liftem mają osobno dokładany kierunek natomiast po lifcie kierunek jest z cała lampą. Trzeba by było pewnie przerobić błotnik + zaczepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie malowałem sam, tak przy okazji soczewka została przerobiona na bixenon, pod wieczór wrzucę foto na aucie.

2014_05_11_511.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak to wygląda z przeglądem na stacji diagnostycznej lub też przy kontroli policyjnej? czy takie lampy nie są zakazane, bo zastanawiam sie nad zrobieniem podobnych lamp i nie wiem czy jest to zabawa warta świeczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli świecą zgodnie z przepisami, to dlaczego mieli by się przyczepić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie jak to wygląda z przeglądem na stacji diagnostycznej lub też przy kontroli policyjnej?

W niektórych markach samochodów z fabryki tak wyjeżdzały więc wszystko jest jak najbardziej legalnie ;)

Przecież odbłyśniki sa w takim samym stanie jak przed malowaniem , Malujesz tylko elementy wokół odbłyśników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może jak rozkleić lampę bi-ksenonową? czy na klej zastosowany w tych lampa działa wysoka temperatura i zadziała metoda na "piecyk" 100st. na 30 min??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie były już wcześniej klejone jakimś innym klejem to wydaję mi się że powinno pójść bez problemu:) widziałem tutaj już jak rozklejali koledzy takie lampy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Piotrek pisze jeżeli już nic nie było dłubane to powinno pójść przy podgrzaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tylko takie zdjęcia[ATTACH=CONFIG]110201[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]110202[/ATTACH]:

 

Czy malowanie części prążkowanej na dole odbłyśnika może mieć wpływ na światła,mówimy o lampie z b4 jak na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam pytanie a mianowicie chcę sobie pomalować wnętrze lamp na czarno, z czym oczywiście nie będzie większego problemu,lecz moje pytanie brzmi czy można dokupić same klosze lamp przednich do b5 fl???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można, ale nowe to raczej na 100% będą zamienniki kiepskiej jakości. Możesz kupić drugi komplet z lepszymi kloszami i przełożyć, ale moim zdaniem najlepiej wypolerować te co masz teraz i będą jak nowe za niedużą sumę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie można, ale nowe to raczej na 100% będą zamienniki kiepskiej jakości. Możesz kupić drugi komplet z lepszymi kloszami i przełożyć, ale moim zdaniem najlepiej wypolerować te co masz teraz i będą jak nowe za niedużą sumę.

 

dziekuje za odpowiedź a czy ktoś już robił polerke na forum może jakiś manual jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie wiem czy jest, ale ja to robiłem u siebie w B5 i efekt pomimo tego że nie przyłożyłem się za bardzo był fajny. Polecam popatrzeć na YouTube tam jest masa filmików z takich zabiegów więc zobaczysz sobie co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samego manuala chyba nie ma odnosnie polerki reflektorów,ale zajrzyj do dzialu Warsztat bo mogę się mylić.

Jak tam nie znajdziesz to uzyj "szukaj" z frazą polerowanie reflektorów a jakies tematy napewno się pojawią w których znajdziesz wskazówki jak to wykonać.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odpowiedź a czy ktoś już robił polerke na forum może jakiś manual jest??

Papier wodny 800, pozniej 1500, I na koniec pasta polerska, np. Bolla. Należy pamiętać przy polerce mechanicznej pastą, aby robić to z wyczuciem podlewając woda i plastiku nie przypalić . Wszystko. Oo skończeniu lakier bezbarwny jako zabezpieczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie malowałem sam, tak przy okazji soczewka została przerobiona na bixenon, pod wieczór wrzucę foto na aucie.

 

Kolego szkapek28, Wspomniałeś o bixenonie dużo Cię wyniosła taka przyjemność? I jak jakość świecenia, lepiej na długich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odpowiedź a czy ktoś już robił polerke na forum może jakiś manual jest??

 

Ja robiłem. Rozklejałem klosze od obudowy lamp za pomocą opalarki. Grzałem opalarką na pierwszy stopień(podobno do 300 stopni). Nie trzeba dużo. Najlepiej zacząć od wewnętrznej strony lampy(tzn. od grilla samochodu). Podważasz stopniowo klosz i wychodzi. Jest to na zasadzie kleju który luzuje się gdy jest gorący, więc jeśli będziesz zdejmował klosz to delikatnie podgrzewaj ten ciągnący się klej bo może się rozciągnąć na odbłyśnik i wtedy popaprzesz.

 

Po tym jak zdejmiesz klosz przemyj go bardzo bardzo dokładnie z brudów. Ja przejechałem dodatkowo pastą TEMPO druchema ręcznie i przemyłem wodą. Później papiery - 500, 1000, 1200, 2000, 2500. Oczywiście wodne z wodą, duuużo wody. Jeśli robisz maszynowo, pamiętaj że ma być mokro i nie za szybko - a nawet za wolno. Byle dokładnie i na całej przestrzeni. Po papierach lampa jest mleczna. Przemyj ją wodą i BARDZO DOKŁADNIE osusz. Wtedy nakładam pastę TEMPO na lampę, wcieram za pomocą końcówki gąbeczki zakładanej na wiertarkę. Najpierw wcieram powoli, a później podkręcam obroty i nieco bardziej dociskam. Można to powtórzyć jeszcze z raz jeśli nie odpowiada. Dalej przecieram frotką żeby pozbyć się pasty i jest ładnie.

 

Końcowy etap to założenie klosza, można zabezpieczyć dodatkowo silikonem bo ten klej mógł stracić wartości i lampa będzie wilgotnieć od środka. Warto zwrócić uwagę na dobór koloru silikonu.

 

Ogólnie warto spolerować klosz nie tylko z zewnątrz, ale i w środku. Tak w granicach możliwości. Moja lampa od środka była dosłownie pożółknięta i myślę, że najlepszy efekt uzyskałem po wyczyszczeniu i polerce wnętrza klosza.

 

Nie dotykać odbłyśników!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przeglądzie nie ma z tym żadnych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę odkopie kotleta, macie może namiar na kogoś kto pomaluje lampy w passacie B6? Mam odpowiednie umiejętności aby sam to zrobić, ale chroniczny brak czasu nie pozwala mi się za to zabrać. Nie chcę robić tego miesiąc. 

Może ktoś z was chcę zarobić kilka złotych? Miejsce Wrocław, ale wyśle gdzie będzie trzeba. Chciałbym to ogarnąć w tydzień od A do Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności