Skocz do zawartości
kurzy

Dziwne odgłosy. Łożyska wszystkie dobre, olej dolany do skrzyni biegów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie posiadam VW B5 1.9 TDI, nie wiem co się dzieje gdy jak jade słysze szum jakieś buczenie. Raz odgłos jest mocniejszy a raz cichszy gdy hamuje nic nie szumi. Czasami przejade 20 km i nic nie słychać, póżniej wyrażnie znów słychać i tak w kółko. Byłem z tym u mechanika bo myślałem że może łożysko. Sprawdził wszystkie koła i to nie to. Sprawdził mi olej w skrzyni biegów okazało się że mało więc mi dolał. Myślałem że wszytko jest już w porządku ale się myliłem nadal jest ten sam problem. Proszę o pomoc...

Edytowane przez kurzy
Zły tytuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na łożysko na mechaniźmie różnicowym w skrzyni biegów...też mam taki model paska i miałem podobne objawy, skonczyło się na wymianie skrzyni biegów, bo nie miałem za bardzo gdzie jej naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika drugiego i ten mi powiedział że może opony więc zmieniłem na zimowe i dalej jest to samo. Teraz mami sprawdzać każde osobno koło.Mówi że może być tarcza krzywa i kiedy się nagrzeje to pojawia się ten odgłos. Przepuszcza że może być to ponieważ gdy hamuje to buczenie ustępuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego naprawiłeś już auto ten hałas czy buczenie dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód naprawiłem. Zostały wymienione dwa nie wiem dokładnie jak na to się mówi wahacze. W każdym razie jest to na końcu drążka od kierowania z jednej i z drugiej strony od kół przednich i po tym jeszcze sprawdzał zbieżność. Były już za bardzo wyrobione jedna część kosztowała mnie 82zł i oprócz tego wymieniłem jeszcze dwa amortyzatory tylnie. Mechanik mówił, że to nie od tego buczenie jest ale z nich się lało i bujało tyłem na dołkach i zakrętach więc wymieniłem. I już nie mam tego buczenia więc przyczyna została dobrze z diagnozowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem łożyska,przeguby,teraz wymienie opony jak nie pomoże to zabieram się za wachacze i końcówki jak u cieie moze to coś da.A amory to mam chyba od nowości to może też mieć coś wspólnego.Jak nie to muszę do jakiegoś dobrego skrzyniarza zajżeć (mam tiptronic) może już podziękował za współpracę 270 000 przebieg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży przebieg ja mam 180 000 tys. a co ma wspólnego tiptronic co to jest rodzaj skrzyni? Mi na początku powiedzieli że to skrzynia i oni się nie bawią w szczegółową naprawę tylko od razu wymieniają całe skrzynie. koszt wymiany to 500-600zł używana skrzynia plus wymiana 100-250zł w zależności czy trzeba silnik wyciągać. Ale w takich sprawach nie ma co się opierać na jednym mechaniku. Nie wiem ja im nie uwierzyłem i tutaj na tym forum poczytałem i się dowiedziałem że do skrzyni biegów wchodzi ok 2 litrów oleju a oni mi dolali może 600ml więc olej był, gorzej by było gdyby chodziła na sucho wtedy można by było powiedzieć że coś jest wspólnego ze skrzynią. Oprócz tego jak jechałem i mi buczało to gdy wrzucałem bieg czy jechałem na luzie buczenie dalej było tak samo przy wciskaniu sprzęgła i jak przy wysprzęglaniu. To pomyślałem że na pewno nie jest z tym problem. Opisz swój problem może pomogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczy coś z przodu muślałem że łożysko bo to był identyczny odgłos jak kiedyś je musiałem wymienić.Wymieniłem oba przy okazji przeguby zewnetrzne i dalej buczy.Tylko nie tak jednostajnie jak opony huczą tylko tak podobnie jak coś obciera niekiedy np opona o nadkole.Ale mi nic nie obciera tylko wten sposób huczy czy rzęzi raczej.I wydaje mi się że to jakby po środku a może jakby troche z lewej.I to już jak ruszę bardzo powoli jak się jedzie 10km/h Tiptronic to rodzaj automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem, samochod buczy w czasie jazdy. Jadac wolno 20-30km/h nic nie slychac ale juz jadac 60 slychac buczynie i jak sie przyspieszy do 120 to caly czas ten sam dzwiek slychac. Jadac na biegu troche silnik to zaglusza ale jak sie wrzuci na luz zdecydowanie slychac ze cos jest nie tak. Nie wiem co sie stalo, raczej to nie sa opony. Mam wrazenie ze to bedzie cos z zawieszenia i okolic kol, bo same zawieszenie jest ok, nic nie skrzypi i nie wali:( Nie mam pojecia co sie stalo, moze lozyska??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie skrzynie ? Manual czy ASB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiptronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie huczy łożysko na mechanizmie różnicowym. Na początek sprawdź w nim olej a najlepiej od razu wymień na nowy, w skrzyni biegów jak nie wiesz kiedy był wymieniany to także. Z dobrych rzeczy to to ze można te łożysko jak i simering wymienić nie wyciągając skrzyni

 

---------- Post added at 14:01 ---------- Previous post was at 13:59 ----------

 

Jak odejmiesz gaz to cichnie ? Jak wyrzucisz na N to cichnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cichnie raczej cały czas sychać

A sprawdzić też olej w przekładni głównej tam obok przgubu gdzie wchodzi 0,75L?I potem w przekładni skrzynki od spodu?

Edytowane przez galileo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprawdzić też olej w przekładni głównej tam obok przgubu gdzie wchodzi 0,75L

 

Dokładnie o tym pisałem

 

Poczytaj więcej >> http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=76853

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to wcześniej tylko czekam na soft do odczytania temperatury może mi przyjdzie nie długo kupiłem polski vag 2.5 na stronie obd2.pl nie wiem czy to coś dobrego ale do tego wystarczy mam nadzieje.

Aha dziś zauważyłem przy ostrzejszym przychamowaniu na 2 biegu jak zszedł do 1 szarpnęło trochę skrzynią.Mzoe to mieć związek z tym łożyskiem właśnie?

Edytowane przez galileo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez cos huczy tyle ze w passacie B6 ...

ludzie mowia ze niby lozyska w kolach ... ale czy to na pewno to ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mzoe to mieć związek z tym łożyskiem właśnie?

 

Może, wszystko jest że tak powiem ze sobą powiązane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za rady.

Edytowane przez galileo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może to wam pomoże.Chłopak na innym forum opisywał podobny problem w GOLFIE.Okazało się że przednia szyba była wcześniej wymieniana i została żle wklejona.Po wizycie u blach-lak defekt usunięto.Druga opcja to problem z tarczą chamulcową może być lużna lub krzywa i ten sam problem chuczenia się pojawia.U mnie w GOLFIE był ten sam problem.Chuczenie się nasilało z dnia na dzień aż nagle ni z tąd ni z owąd zanikło.A już miałem jechać do mechana robić łożyska.Okazało się że problem z tarczą był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności