Skocz do zawartości
kielon.m

Problem z odpalaniem (podejrzewam pompa paliwa w baku)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Temat zamieszczam po prosbie kolegi.

Wracal dzisiaj z pracy i autko mu poprostu zgaslo i nie chce odpalic...

Bylem z nim zobaczyc to auto i sprawdzilem VAG-iem.

"Sterownik zablokowany"

"blad pompy paliwa" o ile pamietam to numer bledu to J939 albo J636 albo cos podobnego do tych cyferek:)

Moze ktos powie mi czy to pompa w baku??

Czy podczas przekrecenia kluczyka powinno byc slychac przez chwilka takie bzykanie od strony baku??

A moze ktos wie jaka ma miec rezystancje sprawna pompa zebym przed ewentualna wymiana byl w 100%pewien

 

Passat B5 rocznik 1999 silnik V6 TDi chyba AKN

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj w baku tylko pod maską :( Sterownik pompy VP44 generuje takie błędy. Koszty spore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stern jestes przekonany ze to sterownik a nie pompa??

Ja nie mam wiele doswiadczenia w dieslach wiec wole wypytac

Powiedz mi jak jeszcze mozna sprawdzic i upewnic sie czy to sterownik???

Acha i wiesz moze oryginalny nr tego sterownika

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z tych co nie uwierzą jak nie zobaczą :) , ale z tego co opisujesz to 99% padł sterownik pompy. To typowy objaw. Co do numerów sterownika to nie są Ci potrzebne bo po pierwsze nie jest konieczna wymiana lecz naprawa, a po drugie sam tego nie wymienisz. To nieprzyjemny przypadek i trzeba sporo wiedzy, żeby to wyprostować. Moja rada podjedz do kogoś kto się orientuje niech potwierdzi moje domysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro podjade z mechaniorem i zobaczymy.

Jakoze jestem za granica to wole sie wypytac bo wiesz oni tutaj nie naprawiaja tylko wymieniaja, a to idzie niezle po kosztach!!!

Jesli by faktycznie on to potwierdzil (albo i nie) i trzeba bylo by go naprawic jest mozliwa wysylka sterownika do Ciebie zeby go zregenerowac???

Reszte detali mozemy omowic na GG??

 

Pozdrawiam i dodaje punkcik:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes może w niemcach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. niestety nie. jestem w Holandii. A Ty w Niemczech??

Moze gdzies nie daleko granicy:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duisburg, to niedaleko granicy w Venlo, ale i tak nie mam sprzętu ze sobą to nie pomogę. Sam jestem ciekawy co Ci powiedzą tamtejsi spece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no wielka szkoda. Ja jestem w Tilburgu, troszke mam do Duisburga ale problemu by nie bylo podjechac.

No jutro jak bede wiedzial co mechanior wymysli to napisze.

A powiedz mi kiedy bedziesz w polsce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzinke tu tylko rzuciłęm i wracam. Za dwie, trzy godzinki startuje do kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. jak bede wiedzil juz co i jak to napisze GG. A powiedz mi jeszcze ile taka naprawa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam podobny problem. tylko że ja w swoim pasku 98r. 1.9 tdi 110km syncro 4x4 pompkę wymieniałem 2 razy w ciągu roku. i wczoraj znowu mi padła możecie mi pomóc od czego ta pompka może sie zużywać mechanik powiedział ze wyczyścił by bak bo mogą byc jakieś zanieczyszczenia lub woda. może mi ktoś pomoże.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

Zacznę od początku, ostatnio zawiódł mnie aku, ale wczoraj naładowałem go wczoraj do pełna na prostowniku.

Dzisiaj zrobiłem ok. 35 km, dojechałem do pracy gdzie stał 8 godzin, odpaliłem, wszystko spoko.

Zrobiłem 6 km, wjeżdżam na parking, włączam wsteczny aby zaparkować i zgasł.

Wszystkie kontrolki zniknęły, pierwsza moja myśl aku, ale kręci normalnie, kręcę, kręcę chyba za czwartym razem odpalił, włączam wsteczny i zgasł, i próbowałem ze dwa, trzy razy ale już nie odpala. Co jest może istotne, to nie znam się na mechanice, samochód stoi pod blokiem. I .. kontrolka od świec, akumulatora, poduszki i pewnie jeszcze jakieś w ogóle się nie zapalają, jest kilka kontrolek, albo wcale na liczniku, ale kręci ładnie :)

Ehh mam nadzieje, że tym razem to nic poważnego. Czytałem forum, ludzie coś pisali o rozrządzie, no ale jeśli to byłoby to, to by chyba nie odpalił? Pompa?

Nie mam pojęcia, mam nadzieje, że ktoś mi coś doradzi, bo w ogóle zimno, a do mechanika daleko ;d

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje to coś z immobilizerem się popierdzieliło.

Tak jak by nie dawał sygnału (dla tego nie masz żadnych kontrolek ale silnik kręci).

Zobacz drugim kluczykiem jak masz (aby spróbować wyeliminować uszkodzenie pastylki w kluczyku), jak nie to jakiś elektronik i może pomoże.

A jeszcze jedno, nie masz dołożonego jakiegoś alarmu który jest połączony z immo lub ma własny?

rozrządem, pompą itd się w ogóle na razie nie przejmuj. Gdyby to było to, to by nie odpalał ale za to kontrolki byś miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci gaśnie zaraz po włożeniu wstecznego zainteresowałbym się układem włącznika cofania. Wygląda jakby włącznik robił jakieś zwarcie. Nie bardzo wiem, co ma to wspólnego z gaśnięciem, ale zacząłbym od tego, a potem szukał dalej jak okaże się, że układ sygnalizacji wstecznego jest 100 proc. OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sprawdzil jeszcze polaczenie silnika z masa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym napisal to co kajos ale on byl pierwszy)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajos i lisekexeter, macie racje. Chodzi o masę, Włochaty z forum, był w pobliżu i podjechał (za co dziękuje) i kabel od masy jest do wymiany. Może aku mam dobre, a winna była masa jak w Niedziele wcześnie rano miałem jechać a tu nidyrydy (-6.5 C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko nam postaw po czteropaku a wlochatemu flaszke))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko nam postaw po czteropaku a wlochatemu flaszke))))

 

 

jestem za :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności