Skocz do zawartości
kielon.m

Problem z odpalaniem (podejrzewam pompa paliwa w baku)

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, masa silnika licha i silnik kręci ok a kontrolek nie ma?

Nie chcę źle wróżyć ale to może być coś dodatkowego. Jak masa byłaby licha to kontroli jakoś ale by żyły a i silnik nie kręcił by tak OK.

Oczywiście może ona być do wymiany ale nie do końca stawiam, że to rozwiąże problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wyszło, że to jednak nie masa ;(

Kontrolki gasną, zapalają się. Aku sprawdzone ~12.20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro gasną kontrolki to szukaj problemu z przekaźnikiem zapłonu lub odciążającym linię 75x... A także wbrew pozorom kostkę stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeszukałem forum pod kątem pompy paliwa w takim dieslu jak mój ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie.

 

Problem:

pompa paliwa czasami działa czasami nie (zdarzyło się to 2 razy w ciągu ostatnich 2 miesięcy), na szczęście częściej działa. W lutym myślałem że coś zamarzło i wczoraj też zdarzyło się to po niewielkim mrozie.

 

Objawy:

- bezpiecznik 28 ok

- czasami nie słychać buczenia z tyłu przez 1-2 sek i wówczas nie odpala

- przekaźnik od pompy stan nieznany

- wczoraj jak nie zadziałała odkręciłem klapkę i ją potraktowałem młotkiem (gumowym) i zadziałała - samochód popracował z 10 min bez problemu

 

Pytania co to może być:

- czy przekaźnik od pompy może czasem działać a czasem nie? ew jak to sprawdzić?

- czy pompa może się zawieszać i dlaczego? - czyszczenie coś da?

- czy winny może być czujnik poziomu paliwa? (działa poprawnie i pokazuje właściwą ilość paliwa cały czas)

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt.2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie w a4 1.8t i wina byla pompa paliwa a mianowicie skończyły sie szczotki w pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem podobnie w a4 1.8t i wina byla pompa paliwa a mianowicie skończyły sie szczotki w pompie

 

a czy w takim przypadku do wymiany pompa czy szczotki da się gdzieś zakupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy włączasz wsteczny i silnik gaśnie - w moim przypadku była to kostka stacyjki. Elektryk, który to wymieniał też nie wierzył a jednak pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności