Skocz do zawartości
CINKERS29

poduszka skrzyni biegow passat b5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegos czasu slyszlaem stuki podczas zmiany biegow zaniepokojony podjechal na tacje kontoli pojazdow tam uslyszalem diagnoze ze poduszka skrzyni jest do wymiany dzis jestem umowiony do mechanika na wymiane pech chcial ze rano musialem podjechac do pracy i przy ruszaniu na 1 biegu uslyszlame takie jak by pukniecie i teraz dalsze objawy biegi wchodza no moze dwojka troszke ciezej ale jak probowalem ruszyc to auto nie jedzie tylgo zgrzyta skrzynia czy to jest efekt zerwanej kompletnie poduszki??troszke sie niepokoje czy cos sie nie stalo w skrzyni

czekam an jakeis porady

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy wyrobionych poduszkach biegi wchodziły trochę ciężej.. było czuć że wchodzą tak gumowato. Wymień poduszki i się okażę czy to one są winne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie poduchy polecacie ja jestem za firma LEMFORDER

 

pZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko u mnie biegi wskakują normalnie, a stukot jest tylko podczas przyśpieszania i na dziurach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie poduchy polecacie ja jestem za firma LEMFORDER

 

LF sprzedaje poduszki Corteco w swoich pudełkach, przerabiałem ten temat, i polecam odrazu zakupić Corteco, nie ma sensu przepłacać za pudełko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BABEL89 u mnie tez wchodza normalnie z tym ze jak juz chce ruszyc to jest zgrzytanie no nic pozostaje mi czeka cna wymiane poduszek i modlenie sie ze to to tylko one a nie cos ze skrzynia!

 

---------- Post added at 12:07 ---------- Previous post was at 10:30 ----------

 

i jeszcze jedno pytanko bo auto musze sholowac jakies 7 km czy mozna to zrobic na holu czy trzeba brac lawete??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam u siebie problem tyle ze w B5 ze przy zmianie biegow i lekkie szarpniecie powoduje stuk jakby z przodu. tak samo jak puszcze gaz i zaraz go nacisne takze slychac takie PUK. moga to byc poduszki od skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam u siebie problem tyle ze w B5 ze przy zmianie biegow i lekkie szarpniecie powoduje stuk jakby z przodu. tak samo jak puszcze gaz i zaraz go nacisne takze slychac takie PUK. moga to byc poduszki od skrzyni?

Może to być też wieszak układu wydechowego zaraz za skrzynią biegów-jak jest wyrobiony, to daje efekt dźwiękowy w postaci takiego metalicznego klapnięcia.

Najlepiej zajrzeć pod auto i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość silny

Witam wszystkich zmotoryzowanych:). Sprawa wyglada tak. Mam skrzynie automat + tiptronic, jakis czas temu wycinali mi katalizator i zostawili cała obudowe bo sie juz wysypał i zatkał mi układ i latał W ruże wydechowej.(UWAGA WIEKSZE SPALANIE O 2 LITRY!!??mozliwe??) Zmieniałem tez poduchy od silnika i od skrzyni juz 10,oootys. temu. Na dzien dzisiejszy jak ustawiony bieg mam na skrzyni na P to spoko, ale jak przekładam na D i oczywiscie trzymam hamulec, to pochwili zaczyna tłuc cos jakby pod spodem od tłumika i przenosi strasznie mocne drgania na całą bude..:doh Po odpuszczeniu hamulca ucicha i spoko. Na dzien dzisiejszy jak znowusz wymienie poduchy od skrzyni (ostatnio 4tys. temu wymieniane na te Lemfordr) to bedzie tylko troszke lepiej, a i tak bedzie znowusz tłuc. CO moze miec na to wpływ od czego zacząć?? albo ile jest tak wogóle poduszek?? bo rzy silniku wymieniali mi 2 a ponoc jest wiecej, dzieki z góry za jakiejolwiek info:) pasek B5 FL 2003 1,9 TDI 130KM AUTOMAT przebieg 400tys

Edytowane przez silny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markub

Mam podobny problem w AEB w tiptronic. pomiędzy pozycją D i R jak zaszprzęgla się skrzynia słuchać uderzenie i szarpnięcie oraz przy spokojnej jeździe dodanie lub odjęcie gazu powoduje harakterystyczne stuknięcie i szarpnięcie.

Dla ciekawości dodam że gdy auto jest zimnie (po nocy) wszystko jest ok

nie czuć żadnych z powyższych dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę kotleta.

 

Ma ktoś może więcej informacji, jakieś elementy pokazane w etce, gdzie dany defekt opisany poniżej naprawić.

 

Cytat:Napisał M4R71N

Witam. Mam u siebie problem tyle ze w B5 ze przy zmianie biegow i lekkie szarpniecie powoduje stuk jakby z przodu. tak samo jak puszcze gaz i zaraz go nacisne takze slychac takie PUK. moga to byc poduszki od skrzyni?

 

Może to być też wieszak układu wydechowego zaraz za skrzynią biegów-jak jest wyrobiony, to daje efekt dźwiękowy w postaci takiego metalicznego klapnięcia.

Najlepiej zajrzeć pod auto i sprawdzić.

 

Ponieważ zaraz po świętach jadę zmienić stal na alu, to od razu bym sobie to dokręcił, tyle że nie chce szukać, w trakcie kiedy auto będzie stać na podnośniku. Tylko capnąć klucz ewentualnie dokręcić i sprawdzić czy to to. :bezzebow

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam taki problem, mianowicie podczas dokręcania ukręciłem śrubę mocującą poduszkę skrzyni biegów (prawą - tą która przechodzi przez całą poduszkę). Czy da się dokupić taką śrubę, czy jest to jakaś zwykła śruba?

 

Czy ktoś ma może kod takiej śruby, żeby zamówić w serwisie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam problem z poduszką skrzyni biegów a mianowicie potrzebuje porady która z nich jest do wymiany ponieważ mam wibracje na karoserie i wzrokowo widac różnice w tych poduszkachpoduszka2.jpg

poduszka 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po czym to mam poznać że poduszki są wyrobione? U mnie jest tak że w miarę ciezko wchodzą biegi i to już może być powód jeżeli tak jakie mam zakupić do b5 fl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszka ze zdjęcia nr 1 wygląda na opadniętą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności