Skocz do zawartości
Ameryka111

Samodzielna wymiana wkładu pompy paliwa-objawy uszkodzonej pompy 1.9/2.0 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zdecydujesz się na wymianę to daj znać jakie efekty.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Przyszedł mi do głowy pomysł czy w razie uszkodzenia(zniszczenia) tego karbowanego plastikowego przewodu paliwowego można by go zastąpić zwykłym przewodem igielitowym, oczywiście odpowiedniej średnicy. Takim jakie używa się w samochodach jak i wielu innych zastosowaniach.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim. Mam do Was pytanie, kilka dni temu kupilem b6 2006 1.9 BXE (kombi) ... powrot byl super do momentu zatrzymania sie na cos do jedzenia i ponownego odpalenia auta. Calym autem zatrzeslo przy odpalaniu. W pierwszej kolejnosci wymienilem filtry (paliwa, powietrza) i za pierwszym razem, jeszcze jak zimne auto bylo super. Kilka razy gasilismy i odpalalismy i bajka. Pojechalem do domu, ok. 20km... pod domem gasze auto i raz jeszcze na cieplym chcialem sprawdzic - i bach, zas zatelepalo calym autem.

 

Czy mozliwe ze pompa jest na wymarciu? I drugie pytanie czy pompa powinna podawac paliwo na wlaczonym zaplonie - bo tego nie robi, dopiero jak odpale silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Jestem po wymianie wkładu pompy paliwa na dzień dzisiejszy pompa chodzi super nic nie słychać żadnego buczenia. Faktycznie najgorsze to ściągnięcie tego beznadziejnego węża.... ale dało radę dzięki suszarce i małej opalarce dremla- zeszło aż miło. Mam jeszcze pytanie czy miał ktoś może czarny syf na dnie tego pojemnika-kosza?? Ja po wymontowaniu starego wkładu miałem na sitku do jego połowy czarny syf tzn. jakąś zawiesine paliwową bo piasek to nie był. Musiałem dodatkowo umyć cały kosz w benzynie ekstrakcyjnej. Miał ktoś może coś podobnego?? Dzięki z góry.

 

Pozdrawiam

Marek

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy mozliwe ze pompa jest na wymarciu? I drugie pytanie czy pompa powinna podawac paliwo na wlaczonym zaplonie - bo tego nie robi, dopiero jak odpale silnik.

 

Witaj powiem tak po włączeniu kluczyka i ustawieniu go w 2 pozycji pompa powinna podać paliwo do filtra a te do silnika. U mnie było słychać buczenie takie krótkie i też miałem problem z odpalanie bo telepało autem aż miło. Twój opis pasuje do mojego przypadkui wymieniłem wkład pompy paliwa ( a ja u siebie dodatkowo wymieniłem wszystkie uszczelki w vacum pompie), zobacz czy niewarto zakupić wkład a nie pompe bo nowa pompa to koszt ok.1000zł wkłady zaczynają się od 130 -500zł. Koledzy piszą o Pierburgu to koszt ok.350 zł na allegro ja nie wiem kupiłem wkład za 220zł od goscia który ma niby oryginały bez wybitych na nich sygnatur (niby brak sygnatur spowodowało odrzucenie produktu-nie wiem czy prawda). Ja bym radził wymianę wkładu. A opis z rys kolega Bogdan zamieścił na forum.

 

Pozdrawiam

Marek

Edytowane przez Markus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co sie w tej pompie sypie? Sam wklad? Obudowa raczej sprawna pozostaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli wskaźnik paliwa pokazuje prawidłowo to najczęściej sypie się sama pompka. Taki metalowy cylinder o średnicy ok. 5 cm, który jest włożony do "całej pompy" czyli do tego plastikowego pojemnika z pływakiem i przewodami(elektrycznymi i paliwowym). Na mojej instrukcji wszystko widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jedno. Autko mam kilka dni w sumie. I przy zmianie filtrow zdziwil nas stan filtra paliwa. Byl miejscami az czarny, mozliwe ze poprostu dawno nie byl wymieniany i sie zafajdolil? Co do wskaznika to jeszcze przy tankowaniu zerkne jak pokazuje. 2 razy po 20 litrow z rezerwy tankowalem to wskazowka szla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa zawsze trochę się zabrudzi bo taka jego rola żeby zatrzymać zanieczyszczenia. Dlatego systematyczna jego wymiana jest tak istotna. A co do czarnego filtra to zarówno syfiaste paliwo jak i długi czas(a w zasadzie przebieg) od ostatniej wymiany mają wpływ na wygląd filtra-oczywiście oba te przypadki mogą wystąpić równocześnie. A jeżeli chcesz sprawdzić czy wskaźnik paliwa nie jest walnięty to po prostu zatankuj do pełna i obserwuj wskazówkę.

Gdy już nie odpalisz to diagnoza czy pompa paliwa jest walnięta jest w zasadzie banalnie prosty. Wystarczy zdjąć pokrywę filtra(kilka śrubek) i zobaczyć czy w tej puszcze jest paliwo. Czas max 5 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak zrobie. A powiedz mi jeszcze jedno. Jak wymienialem filtr paliwa - puszka byla otwarta, wlaczylem zaplon.. i paliwo nie lecialo do filtra, dopiero zaczelo leciec jak odpalilem auto. Tak powinno byc? Bo pisali tutaj ze juz na zaplonie powinien je podawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, tak zrobie. A powiedz mi jeszcze jedno. Jak wymienialem filtr paliwa - puszka byla otwarta, wlaczylem zaplon.. i paliwo nie lecialo do filtra, dopiero zaczelo leciec jak odpalilem auto. Tak powinno byc? Bo pisali tutaj ze juz na zaplonie powinien je podawac

pompka może działac ale moze dawać za słabe ciśnienie, więc może dlatego nie leciało na samym zapłonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, jest ktos w stanie powiedziec mi jaka pompke musze kupic? VIN: WVWZZZ3CZ6E216426, są dwa rodzaje ... mam dobrą cenę w Gordonie - obie po około 366zł/szt tylko nie wiem którą kupić, a oni po nr VIN nie maja możliwości sprawdzenia ;/ jedna ma ciśnienie ok. 7,x a drugo chyba 8. Chciałem przez week wymienić ale muszę dziś ja zamówić by na jutro mieli. Z gory dzieki za pomoc, pozdrawiam ;)

 

W ASO powiedzieli mi tylko ze kompletna pompa pasujaca do mojego ma takie oznaczeni: 3C0919050AA. Patrzylem na stronie IC ale tam nie ma opisuje jakie ma cisnienie;/

 

--- edit ---

mam, jak w Gordonie podałem im jakie oznaczenie ma cała pompa (info. z ASO, po nr VIN) - dopasowali mi część

Edytowane przez maxblink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ten jest firmy "krzak" a ten co zamowilem w gordonie jest pierburga - a i tu ktos pisal ze na zamienniku kilka dni pojezdzil (pewnie jak sie trafi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewod paliwowy najlepiej podgrzac delikatnie zeby zrobil sie elastyczny przy sciaganiu.oby nie za mocno bo wie wydluzy.po zalozeniu na pompke doradzam podgrzac zeby sie podkurczyl.bedzie smigac wieki jesli obmyje sie syfy z filtra siatkowego.jesli chodzi o objawy to w pd nie ma czesto zadnych.jak jest filt

Ok i brak zapowietrzania i uszczelniacze na wtryskach ok to nawet nie bedzie nic czuc.pamietajcie ze pompy z Ena koncu mialy akcje na wymiane pompy.nie wiem czy jeszcze aktywna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem ze kilka tematow poczytalem o tych pompach i osobiscie zamowilem (jutro odbieram w gordonie) pierburga. Wole raz zaplacic i zapomniec

---

Odebralem pompke, w tyg bedzie wymianka. A powiedzvie mi, czy jak mam w baku ponad 3/4 paliwa, mimo rypnietej pompy, nie powinien lepiej odpalac niz przy malej ilosci?

 

---

a powiedzcie mi jeszcze jedno, jakbym chcial uszczelnic od razu pompe, to tylko taka uszczelke potrzebuję?

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3220162235320-EL876661-O18728-elementy-pompowtryskiwacza.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzvie mi, czy jak mam w baku ponad 3/4 paliwa, mimo rypnietej pompy, nie powinien lepiej odpalac niz przy malej ilosci?
Nie sądzę aby to miało jakiś wpływ przy walniętej pompce.
jakbym chcial uszczelnic od razu pompe, to tylko taka uszczelke potrzebuję?
Tam nie trzeba nic uszczelniać. Jak odkręcisz pierścień utrzymujący pompę paliwa to tam jest okrągła gumowa uszczelka, którą powtórnie wykorzystujesz bo jej się nic nie dzieje(no chyba, że w jakiś sposób uda się ją zniszczyć). A to co pokazałeś jest do czego innego, z całą pewnością nie do pompy paliwa znajdującej się w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jestem po wymianie na pierburga. Podobno przez pierwsze kilkanascie km moze jeszcze nie byc ok, i faktycznie pierw odpalilem bylo ok, pozniej po ok 15 km zas zatelepalo, a pod domem kilka razy gasilem-odpalalem i bylo git. Cos jeszcze moze miec wplyw na takie telepanie? Licze ze jutro juz bedzie gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telepanie to filtr paliwa lub podkladki pod wtryskami.ewentualnie piny na wtryskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze uruchomienie po wymianie przez jakiś czas może powodować koślawą pracę silnika. Zapewne jest to spowodowane resztkami powietrza w przewodach. Ja po wymianie pompy, nalałem ropy do filtra(zbiornika na filtr) i założyłem pokrywę filtra. Po odpaleniu jeszcze trochę szarpało dlatego zostawiłem na biegu jałowym, co jakiś czas robiąc delikatną przygazówkę(nierozgrzany silnik) i po kilku minutach był spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności