Skocz do zawartości
Ameryka111

Samodzielna wymiana wkładu pompy paliwa-objawy uszkodzonej pompy 1.9/2.0 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, wiec probowalem dzis dostac sie do tej nieszczesnej pompy i utknalem. Zdjalem kanape, dekiel i wtyczke elektryczna i nie wiem jak zdjac te dwa przewody. Maja jakies klamry ale nie wiem jak to ruszyc. I czy pompa (cale to ustrojstwo) jest jakos zabezpieczone czy mozna tak po prostu wyjac ja ze zbiornika - probowalem ja podnosic ale ani drgnie.

 

[ATTACH=CONFIG]71436[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]71437[/ATTACH]

 

 

 

te 2 przewody powinny mieć takie 2 przyciski naprzeciw siebie - coś jak szybkozłączka węża ogrodowego. naciskasz oba na raz i wysuwasz. co do zespołu pompy - masz taki stalowy pierścień z "ząbkami" - należy go obrócić w odpowiednią stronę za pomocą np wkrętaka i młotka , następnie zdjąć pierścień i już możesz pompę wyjmować do góry - uważaj na pływak - odchodzi w bok od osi pompy. co do wyjęcia pompy z kosza - delikatna robota, rozluzowanie kosza i odpięcie węża - był o tym wątek i jest to wszystko opisane.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
udało dziś mi się wymienić pompę bardzo łatwa wymiana tylko potrzebna jest opalarka

 

udalo sie porobic jakies fotki w srodku kosza - samo mocowanie pompki? Gdzie ta opalarka musiales podgrzac?

 

Pompka wymieniona, wszystko gra i buczy - tzn juz nie buczy ;)

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

mam problem bardzo slabego odpalania na mrozie auta, postanowilem zabrac paska do serwisu przy okazji na wymiane oleji filtrow itd...i wyszlo szydlo z worka mam do wymiany pompe paliwa ale zaspiewali 1200zl...

 

postanowilem znalezc cos taniej i tak sie zastanawiam nad tym PROSZE O POMOC czy warto to kupowac!!!

 

http://allegro.pl/pompa-paliwa-vw-passat-b5-b6-b7-1-9tdi-2-0tdi-new-i2050616341.html

Edytowane przez vwgtiusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy warto to kupowac

tak, mam od prawie 2 lat i jest spoko. jedyny problem to wymiana w koszu, ale masz to opisane.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej

 

mam problem bardzo slabego odpalania na mrozie auta, postanowilem zabrac paska do serwisu przy okazji na wymiane oleji filtrow itd...i wyszlo szydlo z worka mam do wymiany pompe paliwa ale zaspiewali 1200zl...

 

postanowilem znalezc cos taniej i tak sie zastanawiam nad tym PROSZE O POMOC czy warto to kupowac!!!

 

http://allegro.pl/pompa-paliwa-vw-pa...050616341.html

 

 

Właśnie taka sama kupiłem, i od 2 miesięcy mam spokój z odpalaniem, odpala jak ta lala. wymiana bardzo prosta, tylko potrzebna będzie opalarka.

 

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem juz bo ledwo w te mrozy pali a ma byc jeszcze gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzisiaj padła mi pompa i założyłem od benzyniaka.Czy da rade czy ją wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Dzisiaj padła mi pompa i założyłem od benzyniaka.Czy da rade czy ją wymienić?

 

Nie rozumiem, zalozyles (czyli wymieniles?) i pytasz czy da rade wymienic? Poza tym dlaczego od benzyniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem i chodzi,ale ma chyba większe ciśnienie. A dlatego od benzyniaka bo taka miałem w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od benzynki nie pasuje do ropniaka ,bo jest inne ciśnienie . chyba że chcesz żeby coś się rozdupczyło. np.pompowtrysk lub vacum pompa,. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie! tak czytam, i czytam wasze wypowiedzi na temat pompy noi mozg sie lasuje. mam male pytanko odnosnie tej pompy? moja nie buczy, ale dzis jak robilem skanowanie kompa to znalazlem blad : 00664 Fuel gauge ; sporadic 002-Lower Limit Exceeded. czy to oznacza ze nadaje sie do wymiany? auto ma najechane 88000mil dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie! tak czytam, i czytam wasze wypowiedzi na temat pompy noi mozg sie lasuje. mam male pytanko odnosnie tej pompy? moja nie buczy, ale dzis jak robilem skanowanie kompa to znalazlem blad : 00664 Fuel gauge ; sporadic 002-Lower Limit Exceeded. czy to oznacza ze nadaje sie do wymiany? auto ma najechane 88000mil dzieki za info

 

 

"00664 Fuel gauge ; sporadic 002-Lower Limit Exceeded" - przetłumaczę to na polski:

 

wskaźnik paliwa, przekroczono dolny limit... nie jestem expertem, ani takim przez "x", ani takim przez "ks", ale to chyba jest problem z wskaźnikiem poziomu paliwa a nie pompą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"00664 Fuel gauge ; sporadic 002-Lower Limit Exceeded" - przetłumaczę to na polski:

 

wskaźnik paliwa, przekroczono dolny limit... nie jestem expertem, ani takim przez "x", ani takim przez "ks", ale to chyba jest problem z wskaźnikiem poziomu paliwa a nie pompą.

 

siemka rudy a w jaki sposob mozna temu zaradzic? chcialem skasowac blad ale sie nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie023.jpg

 

Hejka, dziś ja wymieniam pompe paliwa (silniczek), pytanko jak teraz dostac sie do slinika zeby go wyjąc ? czy musze zdejmowac dalej spręzyne itp

 

Czy dostane sie do niego od strony strzałki czerwonej , czy żółtej ?

 

Pozdrawiam

Zdjęcie023.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zoltej.

Jak przyjrzysz sie z gory na dno tego ustrojstwa to silniczek trzymany jest takimi lapkami plastikowymi.

Musisz je rozchylic (bedzie ciezko) i wyciagnac silniczek.

 

---------- Dodano o 15:10 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:10 ----------

 

[ATTACH=CONFIG]94217[/ATTACH]

 

Hejka, dziś ja wymieniam pompe paliwa (silniczek), pytanko jak teraz dostac sie do slinika zeby go wyjąc ? czy musze zdejmowac dalej spręzyne itp

 

Czy dostane sie do niego od strony strzałki czerwonej , czy żółtej ?

 

Pozdrawiam

 

Od zoltej.

Jak przyjrzysz sie z gory na dno tego ustrojstwa to silniczek trzymany jest takimi lapkami plastikowymi.

Musisz je rozchylic (bedzie ciezko) i wyciagnac silniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAGiem raczej nie sprawdzisz. Jeżeli jest w opisie pompy, że do 2,0 TDI to zakładaj.

Robota raczej dla majsterkowiczów, ale da się zrobić.

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj opisałem moje boje z pompą paliwa, oraz instrukcją jak to zrobić http://forum.vw-passat.pl/threads/50575-Problem-z-odpaleniem-Passata-B6/page5

Dodam, że awaria nie wykazała żadnych błędów i dopiero po operacji wymiany pompki wyskoczyły "sporadyczne" błędy typu "zwarcie do masy", które skasowałem.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jednym z objawow padajacej pompy w baku jest gorsze przyspieszanie czy ta pompa nie ma wplywu na dynamike jazdy gdyz jest vacum pompa jeszcze.

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic się nie działo. Po prostu po kilku minutach zszedłem do auta i nie odpaliłem. Zresztą na chłopski rozum(co nie zawsze się sprawdza w przypadku B6) jak padnie pompa to silnik nie dostanie paliwa. Czyli objaw będzie taki jak przy braku paliwa. Chyba, że pompka słabo pompuje, albo z przerwami(raz pompuje, a raz nie) to podczas jazdy może szarpać i w końcu stanie bo nie ma paliwa. W moim przypadku auto jeździło bez problemu i przy próbie uruchomienia silnika zonk-auto nie zagadało. Trochę dziwny zbieg okoliczności ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności