Skocz do zawartości
doktor80

Filtr powietrza, przeciwpyłkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie proszę koledzy. Ten filtr co znajduje się (patrząc z przodu na auto)z lewej strony akumulatora to jest filtr przeciwpyłkowy tak? Jeśli tak to gdzie jest filtr powietrza? Czy zapach kurzu ale tylko przy zwykłym nawiewie może być spowodowany brudnym filtrem powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest filtr przeciwpyłkowy. Filtr powietrza jest po tej samej stronie bezpośrednio za lampą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy filtr powietrza może mieć wpływ na zapach z nawiewów czy tylko p.pyłkowy?

Będę pewnie musiał wymienić filtr powietrza. Czy firmy Mann wystarczy do mojego auta czy lepiej coś innego? I jeszcze jak to się wymienia?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już to na zapach z nawiewów może mieć wpływ tylko filtr p.pyłkowy, filtr powietrza nie ma tu nic do rzeczy. MANN to bardzo dobra i uznana firma, śmiało możesz zakładać. Z założeniem nie powinieneś mieć problemu, troche rozkręcania ale naprawde prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za podpowiedzi. Filtr p.pyłkowy mam nowy a zapach kurzu pojawił się po nabiciu klimy i tylko śmierdzi przez zwykły nawiew, przy włączonej klimie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śmierdzi przez zwykły nawiew, przy włączonej klimie nie

Czyli już wiadomo, że klimatyzacja do odgrzybiania jest i nie pomoże wymiana filtra kabinowego na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniasz już filtr przeciwpyłkowy to wymień już na taki z aktywnym węglem, wspominasz też o niemiłym zapachu tak jak kolega wyżej napisał musisz ja odgrzybić, ja ostatnio kupiłem środek z firmy wurth koszt około 50 zł ale wystarcza na 2x, aplikuje sie go w odpływie klimy pod samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik

Jedź na ozonowanie klimy, nie stosuj żadnych wynalazków w aerozolu! Pół godziny, 50 zł, a masz zabite wszystkie bakterie, wirusy, grzyby, przykry zapach. Ozon wejdzie wszędzie w odróżnieniu od pianek itp. No i sama kabina też odświeżona będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki. W sobotę jadę do forumowicza z Łodzi, który tym się zajmuje. I może zapach zniknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności