Skocz do zawartości
lukas63

Brak nawiewu na szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kincior

Jak cholera zdjąc rękojeść ręcznego w B3, żeby dobrać się do tych regulatorów nawiewu? Jedni piszą o jakimś występie (którego nie widzę), który trzeba wdusic, inni, żeby na siłę chwycić i szarpać do przodu. A mnie już szlag trafia z tym uchwytem, bo zabieram się do roboty z wielkim zapałem i kończę po 10min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rękojeść ręcznego - faktem jest, że jeszcze tego nie ściągałem, ale na rysunkach jest zaznaczony taki element od dołu zaraz za przeprofilowaniami na palce, czyli na końcu rękojeści.

 

Tylko czy konieczny jest demontaż ręcznego? Środkowy tunel chyba może sobie zostać...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kincior
Rękojeść ręcznego - faktem jest, że jeszcze tego nie ściągałem, ale na rysunkach jest zaznaczony taki element od dołu zaraz za przeprofilowaniami na palce, czyli na końcu rękojeści.

 

Tylko czy konieczny jest demontaż ręcznego? Środkowy tunel chyba może sobie zostać...?

 

A tego nie wiedziałem. Słyszałem, ze tunel trzeba ściągnąć, żeby się do tego dobrać. A zdjąć rękojeść to masakra. Nigdzie nie widzę tego elementu na końcu rękojeści. Zresztą, cięzko by to zauważyć, bo nie da się tam głowy wsadzić. Natomiast ta rękojeść wchodzi w inny element plastikowy, który jest od spodu z wycięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Morphinum

A ja mam troszkę inny problem z nawiewem na szybę, mianowicie nie działa sam nawiew mimo, że da się przekręcić kółko w pozycję szyby (w innych pozycjach na wszystkich biegach działa). Miał ktoś kiedyś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie po wyjęciu PANEL STEROWANIA okazało sie ze uchwyty do linek sa ukruszone:( i stwierdziłem ze nie warko kupować nowego, tylko na poksipol skleić czy morze macie inny lepszy pomysł???proszę o odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj z to zrobiłem w swoim pasku, uchwyty dorobiłem z kawałka blachy stalowej 0.5mm (blacha z obudowy zasilacza ATX). Wymiary 30x9 mm , otwory rozstaw 24mm (po 3mm od krawędzi). Blaszki zaginałem na kawałku linki pancerza od linki hamulca rowerowego (taki sam pancerz jak te linki w aucie).

 

blaszki_panel_ogrzewania.jpg

 

kawałki blachy mocowane śrubkami M3 z nakrętkami prostokątnymi - po lekkim zeszlifowaniu dłuższego boku takiej nakrętki pasuje do takich wnęk w panelu idealnie.

 

blaszki_panel_grzania.jpg

 

Przy okazji wstawiłem do "światłowodu" 4 LED-y białe "super jasne" w szeregu z rezystorem 100R, zamiast tej badziewnej żaróweczki. Diody oszlifowane żeby świeciły szerszą wiązką, ale ze starymi światłowodami to rewelacji w oświetleniu nie ma.

 

diody_panel_grzania.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO się nazywa profesjonalizm:):) chylę czoła:):):) ja kumplowi dam zęby mi zlepił to w pracy i zobaczymy tylko po wyjęciu mam problem jak to wsadzić wszystko zęby nic nie pourywać ????? od dołu czy jak??? morze jakaś instrukcja???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem taki że jak nastawię nadmuch na szybę i np otworzę otwory nawiewowe na głowę w desce rozdzielczej, to nadmuch na szybę się wyłącza a powietrze dmucha na twarz, mimo że ustawione jest na szybę... pomoże ktoś??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie linki. Ja mam tak samo ale to dlatego, że nie mam założonej jednej linki bo klapa którą ona steruje chodzi bardzo ciężko i nie mogłem wogóle przekręcić pokrętłem. Zdjąłem ją i sam ustawiam tą klapę ciężko wsadzić tam rękę ale daję radę:) na lato ustawiam nawiew na twarz, na zimę tylko na szybę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nadmuch na szybę się wyłącza a powietrze dmucha na twarz
Może być też tak że pancerz linki jest źle ustawiony lub to co go trzyma (plasticzek ten przy pokrętłach) ułamał się, u mnie tak było, dopiero przykręcenie pancerza (blaszka zaciskowa na wkręt) rozwiązała problem, trzeba pamiętać o odpowiednim ustawieniu pancerza ,za blisko pokrętła -brak nadmuchu, za daleko -będzie blokować pokrętło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania że mysisz dobrze ustawić koło zebate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie podpowiedzcie jak się dobrać do tego regulatora.Odkręciłem parę śrubek i nic.Tyłu nie widzę a coś mi zębatka przeskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkręciłem parę śrubek i nic

Widocznie nie wszystkie...w B4 chyba ramka zegarów i kratki to całość i też trzeba je wymontować,,,,za kratkami są wkręty..czyli albo wydłubujesz kratki albo odkręcasz wkręty przez "żeberka"....dopiero wtedy wyjdzie ramka i wysuniesz panel pokręteł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności