Skocz do zawartości
lopee

Układ wydechowy B3 Silnik RP Kombi 1.8 '91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczace ukladu wydechowego bo jest u mnie taka sytuacja ze w ukladzie mam katalizator, tlumik srodkowy, drugi tlumik srodkowy - taka "bańka" i koncowy.

 

Porownywalem ten uklad ze schematem dotyczacym mojego modelu i u mnie jest inaczej poniewaz jesli mam kata to nie powinno byc tego tlumika srodkowego zaraz za nim tylko tzw. rura posrednia do tego srodkowego w cudzyslowiu banki.

 

Jaka mogla byc przyczyna ze jest tak zmontowany ten uklad, czy dodatkowy tlumik nie oslabia auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakiś poprzedni właściciel auta coś rzeżbił z wydechem żeby bardziej wyciszyć auto. Podejrzewam, że ten dodatkowy tłumik jest przelotowy i nie powinien ci osłabiać silnika. Aczkolwiek jakbyś zapodał jakieś fotki to by było łatwiej to ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze sie dobralismy modelami aut, wiekiem i imionami ;)

Zdjecia nie mam jak zrobic bo musialbym sie wczolgac jakos pod auto, ale kombinacja polega na tym wlasnie ze zamiast rurki jest wrzucony tlumik, mam zamiar go wywalic bo jest zgnity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz kata i w sumie 3 tlumiki (2 środkowe i 1 końcowy ) to masz to w takiej konfiguracji jak opuszczał fabryke. Moja rada brzmi tak przemyśl dobrze wywalenie jednego środkowego tłumika może to sie skończyć tak jak u mnie wiekszym apetytem na paliwo ( sonda dostaje błedne odczyty) wiecej info i odpowiedzi na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności