Skocz do zawartości
Gość Jacusnik

Klocki hamulcowe dzwonią! Luzy w jarzmie, brak blaszek?

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za podpowiedzi A wiec tak zakupiłem ten preparat wygłuszający klocki na allegro koszt 29zl + przesylka nasmarowałekm klocki i efelkt mizerny. dzis zakupiłem ta sprezyne w sklepie motoryzacyjnym koszt 12zl -1 szt. i odrazu jak reka odjoł klocki ucichly . numer katalogowy z opakowania to 118116-0143.1 nazwa fachowa haltefeder czyli po naszemu piuro a nie drut :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nazwa fachowa haltefeder czyli po naszemu piuro a nie drut

Czyli po naszemu uchwyt sprężynowy. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odświeżam, żeby nie pisać po nowemu.

mam pytanie, na nowych klockach (te od strony zewn) mam naklejki widoczne jak na zdjęciu. Czy przed montażem klocków należy usunąć tą naklejkę? Kiedyś widziałem jak inne auto jeździło z taką naklejką.

Zdjecie020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naklejkę się ściąga to co jest pod nią zastępuje pastę która zapobiega dziwnym odgłosom itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przed montażem klocków należy usunąć tą naklejkę?

No jasne, że trzeba. Pod naklejką jest folia samoprzylepna i klocek ma się przykleić do zacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki chłopaki za odpowiedź. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zadam pytanie. Czy w b5 przed liftem, kombi 99r w tylnych zaciskach powinny być blaszki przy klockach? Na starych nie miałem a nowy komplet ATE posiada. Chyba nie problem będzie je założyć tylko nie wiem w jakim celu i czy są w ogóle potrzebne. Z góry dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś klocki do Golfa IV. Tam są blaszki, a w Passacie ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też borykam się z problemem hałasujących klocków z przodu po prawej stronie. Mechanik mówi, że problemem jest wyrobione łoże zacisku hamulcowego i że pomoże jego wymiana. Czy rzeczywiście jedynym ratunkiem jest wymiana zacisku?

 

Istnieje jakiś niezawodny patent na usunięcie tego problemu - jakieś blaszki czy sprężynki?

 

A może po prostu przy wymianie klocków kupić oryginały, które da się przykleić do zacisku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też borykam się z problemem hałasujących klocków z przodu po prawej stronie. Mechanik mówi, że problemem jest wyrobione łoże zacisku hamulcowego i że pomoże jego wymiana. Czy rzeczywiście jedynym ratunkiem jest wymiana zacisku?

 

Istnieje jakiś niezawodny patent na usunięcie tego problemu - jakieś blaszki czy sprężynki?

 

A może po prostu przy wymianie klocków kupić oryginały, które da się przykleić do zacisku?

 

Kolego ja tydzień temu wymieniłem tarcze klocki ATE lekko pilnikiem wyczyściłem jarzma zacisków bo nowe klocki nie chciały wejść zrobiłem tak z obu stron wymieniłem wszystkie gumki. I też mam dzwonienie (a bardziej takie głuche uderzanie metal o metal) gdy np. przejeżdżam przez próg zwalniający. Dziś ściągnąłem koło aby poodginać tą sprężynkę wydaje mi się że nieco lepiej ale to chyba subiektywne wrażenie. Nie wiem czy kupować nową sprężynkę bo może to nie tego wina. Tylko jarzma za bardzo szlifnięte.

Czy bez tej sprężynki ruszając zaciskiem hamulca rusza się lekko zacisk chodzi w tych gumowych prowadnicach lekko w bok bo go z drugiej strony nic nie trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała przyczyna jest w tych sprężynkach, musisz je bardziej podgiąć, aby lepiej dociskał klocki hamulcowe. Zacisk będzie lekko chodził, jak W moim pasku zacisk też chodzi na boki w prowadnicach, ale nic nie puka. Miałem z tym problem, po podgięciu ustało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś poodginałem i dalej puka trochę mniej ale puka (ale to dziwne na starych klockach i tarczach nic nie pukało) to sprężyna powinna być dobra. I to pukanie ma miejsce tylko jak wjadę w jakąś dziurę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drażni mnie już ten pukający klocek jak cholera. Coś mi tam w warsztacie nasmarowali i dzięki temu już nie piszczy przy hamowaniu, ale dalej puka - przy jeździe po bruku jest masakra. Póki co nie zamierzam nic z tym robić, ale przy okazji wymiany klocków każę definitywnie usunąć tą usterkę. Nie wiem dlaczego warsztat (Bosch Service) ściemnia w tej sprawie - nie potrafią /lub nie chcą/ się jednoznacznie wypowiedzieć co to powoduje i jak się pozbyć problemu. Ostatnio podczas pobytu auta u nich tylko wyczyścili i nasmarowali, chociaż miałem nadzieję, że usuną usterkę definitywnie. Nie targowałem się bo skasowali tylko 50 zł. Przy następnym podejściu zamierzam im jednak powiedzieć, żeby wymienili w cholerę wszystko co trzeba na nowe, oby tylko to gówno przestało stukać.

 

Czy to jest jakieś fabrycznie niedociągnięcie w B5FL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinni jakieś blaski dociskowe zastosować i by nie było takiego problemu bo każdy drobny luz można by zniwelować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinni jakieś blaski dociskowe zastosować

 

Można takie coś spróbować http://www.vwgolf.pl/porady/wymiana-blaszeksprezyn-mocujacych-klocki-hamulcowe/

Najlepsze były by blaszki z tylnego zacisku golfa ale je trudno było by zaadoptować http://www.okazje.info.pl/okazja/motoryzacja/zestaw-naprawczy-klockow-hamulcowych-2-3-volkswagen-golf-iv-1j1-08-97-06-05.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam blaszki z tylnego zacisku od mojego paska myslisz beda pasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestańcie z jakimiś blaszkami, nowa spręzyna a nie doginać to raz ( groszowe sprawy) + klocki mają taśmę dwustronną , jak nie mają to zamocować na klej do klocków - tylko zewnętrzne rzecz jasna. \

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za podpowiedzi A wiec tak zakupiłem ten preparat wygłuszający klocki na allegro koszt 29zl + przesylka nasmarowałekm klocki i efelkt mizerny. dzis zakupiłem ta sprezyne w sklepie motoryzacyjnym koszt 12zl -1 szt. i odrazu jak reka odjoł

 

 

klocki ucichly . numer katalogowyWitam i tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przestańcie z jakimiś blaszkami, nowa spręzyna a nie doginać to raz ( groszowe sprawy) + klocki mają taśmę dwustronną , jak nie mają to zamocować na klej do klocków - tylko zewnętrzne rzecz jasna. \

 

Pojadę jutro kupić sprężynę nr katalogowy to 4A0615269 zobaczymy czy to coś da. Na pewno dam znać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanko odnosnie jarzm przednich passat b5 1.9 tarcza 288 mm chodzi dokładnie o klocki które chodza w PRZEDNIM jarzmie to mniej wiecej jaki powinien byc tam luz GÓRA DÓL na klocku w prowadnicy jarzma bo u mnie pukaja na dziurach w tych jarzmach i chce tam delikatnie napawac i zfrezować gdyz mam taka mozliwosc, orientuje sie ktorys z kolegów bo wiadomo klocek ciasno nie moze byc a luz jaki tam jest w nowych lub nie wytartych jarzmach bo wycierajace sie prowadnice to chyba nomrlane w passatach typowy szajs tych mocowan wymyslili ehhh ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności