Skocz do zawartości
Gość Jacusnik

Klocki hamulcowe dzwonią! Luzy w jarzmie, brak blaszek?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacusnik

Witam,

Czy ktoś może mi powiedzieć czy w Pasku B5FL 1.9TDi 101KM występują z przodu blaszki mocujące klocek hamulcowy. Szukam wszędzie i znaleźć nie mogę. W intercarsie znalazłem jedynie na tył. Ja u siebie ich nie mam. Piszecie że takowe występują. Widocznie jakiś mechanik musiał je wyrzucić przy wymianie.

 

Tak jak w temacie u mnie zaczęły dzwonić klocki i to ostro. Po wymianie na opony letnie, gdzie mam niski profil opony, dzwonienie jest nie do wytrzymania.

 

Dzwoniłem do Serwisu w Bydgoszczy i nie mają takiej części do zakupu. Jedynie powiedziano mi ze MOŻE występują z klockami.

 

Pozdrawiam

Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blaszka jest tylko w jednym klocku co wchodzi w tloczek a od zewnetrznej strony jest taki drucig wygiety trzymajacy klocek tu masz link zobacz jakie sa czesci

http://www.passatplus.de/umbauten/bremsen/312/index.htm

a powodem dzwonienia klockow sa tez wyrobione prowadnice zaciskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem dzwonienia klockow jest brak pasty anti-squeal(anty-klekotaniu) jak w tym linku

http://www.golfmkv.net/blog/archives/5

 

Orginalne klocki maja naklejone klej cos w rodzaju tasmy dwustronnie klejacej na bazie pianki.Mozna taka zastosowac lub jakis porzadny klej montazowy.Oczywiscie na jednym klocku bo na drugim jak kolega wczesniej pisal jest blaszka ktora wchodzi w tloczek.

Brak kleju jest przyczyna klekotania bo klocki musza miec luz zeby dzialac prawidlowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

Dzięki za pomoc, a wie ktoś gdzie dostępny jest ten preparat (klej) do klocków?

 

Panowie dzięki. Znalazłem ten preparat nazywa się DISC BRAKE QUIET. Dostępny jest w intercarsie, a także w firmie Semicon i smaruj.pl

 

Dam znać czy pomogło.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Jacusnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcze z tym własnie u siebie, waliło z prawej strony, kupiłem nowe druty trzymające i zmieniłem na obu stronach, prawa cisza a teraz lewa tłucze, sz ja pi...... co mnie podkusiło grzebać z lewej jak nic nie waliło :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo - na początku bylo tylko z prawej ale teraz juz jest stereo :)

daj znać czy ta magiczna pasta pomogła

ja myslałem czy by jakiejs blaszki z puszki po piwie nie wcisnąć miedzy jarzmo a klocek, ale musi być przecież luz dla klocka więc nie mam pojęcia jak to ogarnąć

a dzwoni już masakrycznie :/

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rowniez dzwoniły przednie klocki,powodem był zbyt duzy luz klocka w jazmach.Który, zrobił sie miesiąc po wymianie klocków.Po przyłozeniu nowych klocków do starych klocków-stwierdziłem ze nowe,tak jakby sie skurczyły czy starły-niechciał kupywać kolejnych klocków,wiec postanowiłem je troche wydłuzyć-wieć potraktowałem delikatnie,koncówki klocka młotkiem-to co zrobiłem,moze sie wydać,dziwne ale pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi też dzwoni klocek z prawej strony ale mam tarcze zjechaną do min. a nawet za i są już do wymiany sprawdź grubość tarcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze sa w dobrym stanie bo były mierzone, dzisiaj rano lekko dociągnałem ten drut spręzynujący i mniej tłucze, po pracy zmienie chyba na stary i bedzie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to "dzwonienie" wyłącznie podczas jazdy po nierównościach? Czy dzwoni hałas jest słyszalny również jadąc po równej drodze?

 

Czy "dzwonienie" jest dobitnie słyszalne przy przejeździe przez np. tory tramwajowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
występują z przodu blaszki mocujące klocek hamulcowy. Szukam wszędzie i znaleźć nie mogę. W intercarsie znalazłem jedynie na tył. Ja u siebie ich nie mam. Piszecie że takowe występują. Widocznie jakiś mechanik musiał je wyrzucić przy wymianie.

 

Było już o tym w dziale b3/4. W etce tez nie znajdziesz ale z tego co pamiętam to w etce golf II są numery tych blaszek :)

 

---------- Post added at 14:08 ---------- Previous post was at 14:08 ----------

 

Czy "dzwonienie" jest dobitnie słyszalne przy przejeździe przez np. tory tramwajowe?

 

Zapewne tak a przy delikatnym wciśnięciu hamulca zapewne cisza... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie dzwoni tylny klocek podczas jazdy po nierównościach.

Z tyłu chyba nie powinno być blaszek?

Wygląda na wyrobione jarzmo.

Stosować magiczną pastę?

 

Czy ta pasta też będzie dobra?:

http://www.auto-produkty.pl/start_pasta_hamulce_ht.html

Edytowane przez 0x7B3
uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wstepie sory za odgrzanie tematu ale czy ktoś zna numer katalogowy tych drucików (blaszek) na zaciskach z przodu do B5 bo wertuje internet i to forum i nic. Mozej jakies linki do sklepów interentowych

Pozdrawiam KKKU

Edytowane przez kkku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem były wyrobione tulejki prowadzące zacisk

przez co na dziurach klocki hałasowały, po delikatnym naciśnieciu hamulca cisza.

zacisk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziwnie popiskuje jak jadę i skręcam w prawo ( od strony pasażera - taki odgłos metaliczny) .

Nacisnę hamulec - znika , skręcę w lewo lekko - przestaje a klocki po wymianie w zeszłym roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Na wstepie sory za odgrzanie tematu ale czy ktoś zna numer katalogowy tych drucików (blaszek) na zaciskach z przodu do B5 bo wertuje internet i to forum i nic. Mozej jakies linki do sklepów interentowych

Pozdrawiam KKKU

Przejdź się do jakiegoś lepszego sklepu motoryzacyjnego, powinny być dostępne od ręki. W zwykłym sklepie zapłaciłem 30 zł za komplet (2 szt.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem pomoglo wymian druta zobacz czy drut jest sztywmy i dobrze dolega. Mam z tylu blaszki byly z nowymi klockami ale nie zakladalem ich bo klocki nie mialy luzu. To na pewno wina tego drutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To na pewno wina tego drutu

 

Macie jakieś zdjęcie tego elementu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzewam temat z prośba o jakis namiar lub numer katalogowy tego Drutu.

Pozdrawiam kkku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Odgrzewam temat z prośba o jakis namiar lub numer katalogowy tego Drutu.

Pozdrawiam kkku

zły dział

chodzi o to

drutf.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności