Skocz do zawartości
przemo81

Zakup silnika krokowego 6-pinowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jaki proponujecie kupić:

- nowy, zamiennik oczywiście za ok. 80 zł, z gwarancją 12 m-cy, czy

- używany oryginalny Bosch też za ok. 80 - 100 zł z gwarancją rozruchową.

 

Czy ktoś kupował może zamiennik i może wypowiedzieć się na temat jakości tego elementu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma co kupować używanego . Bo szwagier wymieniał u siebie na używany i pochodził mu pół roku . No ale podobno nowy Boscha kosztuje trochę . :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem podróbkę z Allegro i już dwa latka chodzi OK :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się ,będzie podróbka pracowała długi czas ale ma zupełnie inną charakterystyke tej pracy niż orginał.niestety:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ma zupełnie inną charakterystyke tej pracy niż orginał.niest

co masz na myśli? będzie inne zachowanie silnika? Jeśli tak, to w jakich okolicznościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam może być za charakterystyka? - toż to jest tylko silniczek, a sterowany jest przez ECU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to że nie orginalne silniczki krokowe inaczej się zachowują niz firmówki. nie przeszkadza to w eksploatacji auta,wszusto jest oki tylko np po dodaniu gazu na biegu jałowym wolniej wracają do obrotów na które są ustawione:p kumacie o co mi chodzi??no,to git.ide spać:635:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to że nie orginalne silniczki krokowe inaczej się zachowują niz firmówki. nie przeszkadza to w eksploatacji auta,wszusto jest oki tylko np po dodaniu gazu na biegu jałowym wolniej wracają do obrotów na które są ustawione:p kumacie o co mi chodzi??no,to git.ide spać:635:

 

Miałem do czynienia z trzema silnikami krokowymi od różnych producentów. Najgorszy to był SKV (zdaje się), miał duze opory pracy, aż wkoncu wytopiło sie w nim takie sprzęgiełko, silnik brzęczał, przekładnia slimakowa nie chodziła. Używane oryginały Boscha są tak zużyte, że założenie takiego to Toto-Lotek, a nowy kosztuje sporo. Ja kupiłem Getza na Allegro, jest bardzo szybki i nie mam póki co żadnych problemów:

http://www.allegro.pl/item667489400_silnik_krokowy_vw_golf_iii_polo_audi_80_0132008601.html

Widziałem jeszcze taki:

http://www.pompapaliwa.pl/?129,silnik-krokowy-citroen-berlingo-saxo-silniczek-0132008601

Zawsze należy zwrócić uwagę na nr vag.

Powodzenia.

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja swojego czasu kupiłem zamiennik na Alegro i padł dosłownie po paru miesiacach :( ,moze trafił mi się jakiś felerny ,cena była atrakcyjna bo 90 zeta ,wlaśnie zastanawiam się nad kupnem tego GETZA ,bo to co miałem to była totalna porażka .PozdraVWiam.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności