Jump to content
marcin9962

hamulec ręczny, na jakiej zasadzie działa ?

Recommended Posts

A pasy masz zapięte?

Zobacz w załączniku stony 26+27

tak zapięte

książka po niemiecku a ja nic z tego nie rozumiem:(

książka po niemiecku a ja nic z tego nie rozumiem

Zobacz w tym pliku pdf, który załączyłem w mojej poprzedniej wypowiedzi jest po polsku...

hmm fajnie dzięki wielkie

ale szczerze mówiąc i tak nie wiele mi to wyjaśnia:(

ale szczerze mówiąc i tak nie wiele mi to wyjaśnia

To może na początek zacznij od sprawdzenia bezpiecznika 2 (5)

beztytuuchn.png

jutro posprawdzam

bo trochę się o tym naczytałem i chciałbym mieć to sprawne

witam

ostatnio bylem na przegladzie okresowym i po wjechaniu tylna osia na rolki Pan diagnosta poprosil o zaciagniecie recznego a ja wcisnalem przycisk i go przytrzymalem a on ze nie mam go przytrzymywac tylko wlaczyc. Czy mial racje? Powiedzial ze ten hamulec jest tylko postojowy a awaryjnego nie ma. Jak to jest? czy mial racje? czy przy naglej koniecznosci zachamowania recznym nalezy go tylko wcisnac czy tez wcisnac i przytrzymac. z gory dzieki za info. dawi1973

Musisz wcisnąć i trzymać. Samo naduszenie przycisku nic nie da.

witam

ostatnio bylem na przegladzie okresowym i po wjechaniu tylna osia na rolki Pan diagnosta poprosil o zaciagniecie recznego a ja wcisnalem przycisk i go przytrzymalem a on ze nie mam go przytrzymywac tylko wlaczyc. Czy mial racje? Powiedzial ze ten hamulec jest tylko postojowy a awaryjnego nie ma. Jak to jest? czy mial racje? czy przy naglej koniecznosci zachamowania recznym nalezy go tylko wcisnac czy tez wcisnac i przytrzymac. z gory dzieki za info. dawi1973

Coo ? Pan diagnosta nie ma pojęcia co gada . Ten hamulec działa jak zwykły ręczny . Ja po wymianie klocków tył sprawdzałem czy dobrze spasowane w taki sposób że rozpędzałem troche auto i " zaciągałem ręczny "

no tak ale jak nacisniesz to hamulec trzyma i kontrolka P na przycisku swieci sie u mnie na stale,natomiast jak wcisnalem i trzymalem to zaczela migac (przycisk P) i wtedy gostek powiedzial ze mam wycisnac jeszcze raz i wcisnac ponownie bez trzymania bo on nie mogl przeprowadzic badania hamulca postojowego jak sie wyrazil...wiec jak to jest co hamuje jak miga a co jak na stale swieci (przycisk P)

jak to widzicie?

Kiedyś czytałem na jakiej zasadzie działa ten elektryczny ręczny w pasku. Jak jedziesz rozpędzony powyżej 7km/h np. 70km/h i naciśniesz przycisk na np. 2 sekundy to auto zwolni ale jak puścisz przycisk to hamulce też puszczą, jak będziesz trzymał dalej to się zatrzyma. Technicznie wygląda to tak że w czasie jazdy powyżej 7km/h czyli np 90km/h i po wciśnięciu i trzymaniu przycisku pompa ABS wytwarza ciśnienie w przewodach hamulcowych. To tak jakbyś miał nagły niedowład w nogach i zamiast naciskać na pedał to możesz nacisnąć przycisk. Ciśnienie jest na wszystkich kołach a dopiero jak auto zwolni do 7 km/h to zaciskane są elektryczne zaciski z tyłu a ciśnienie puszcza. Sami sprawdźcie na pustej trasie jak to działa, dopiero jak już prawie auto się zatrzyma to słychać silniczki z tyłu. Ciekawe jak zadziała jak płyn się skończy i nie będzie czym ciśnienia wytworzyć.... Pozdrawiam. Ps. może jak hamuje to kontrolka miga a jak zaciągnie elektrycznie to kontrolka świeci... sprawdzę u siebie przy jakiejś okazji.

A mi, po wciśnięciu hamulca ręcznego nie zawsze odblokowuje go przy ruszaniu. Na równym terenie lub na minimalnym podjeździe owszem, działa zawsze ale już na dużym pochyleniu np. przy wyjeździe z garażu podziemnego niestety nie działa. Próbując ruszyć, hamulec ręczny trzyma cały czas i pojawia się jakiś komunikat w stylu "masz włączony hamulec ręczny".

Czy to jakaś usterka?

Koledzy a da sie ten komputer jakos oszukac zeby zniknal blad podlaczajac na chwile nowe silniczki?

Mialem taka sytuacje ze mi pekla obudowa prawego silniczka tak ze az bylo widac co w srodku ;)

Nowe silniczki niestety zamowilem torx 12 a u mnie sa torx 6 o czym dowiedzialem sie po sciagnieciu tego peknietego.

Ale jak juz byl sciagniety to go wyczyscilem, nasmarowalem i skleilem - chcialem zeby chociaz ten blad zniknal jak go raz zaciagnie i odpusci.

Silniczek zamontowany, wciskam przycisk, zaciaga prawa strone pieknie ale blad dalej pokazuje. Patrze na VAGu a tu blad lewego ;/

Lewy jest caly, nie ma zadnych pekniec, ale w ogole nie slychac ze pracuje. Sprawdzilem miernikiem i nie pokazuje napiecia na wtyczce.

Czytalem ze ten sterownik odcina napiecie przy jakims oporze, wiec moze jak przypne pod wtyczke nowy silniczek to obroci go w ta i z powrotem i zniknie blad??

Nie chce kolejnych silniczkow zamawiac jesli to nie w tym problem. Jeszcze tego starego na krotko podlacze czy w ogole bedzie pracowal.