Jump to content
marcin9962

hamulec ręczny, na jakiej zasadzie działa ?

Recommended Posts

Niezłe bzdury
szkoda ze czytac ze zrozumieniem w szkole nie nauczyli...
Napisał ernidok

Ręczny uruchomiłeś przy 60kmh?

on wtedy juz nei dziala jako reczny, tak, ale awaryjne mi sie nie wlaczyly na pewno

Na przyszlosc poczytaj calosc, a potem jako nowy na forum wyskakuj z sadzaca ze, ktos pisze bzdury

Edited by Wazzi

Naprawde imponujacy material. No moze poza pytaniami na koncu. Jakby co to moge zrobic backup calosci dokumentacji ;).

Jesli reszta samochodu jest opisana w ten sposob to ciekawe co robia ludziki w ASO i skad tak nikla wiedza (lekka generalizacja) na temat aut, ktore obsluguja?

--

luk

Dobre dobre z tym hamulcem, byłem ciekawy co z nim można zrobić, jedynie żal że nie można sobie na ręcznym poszaleć to wada tego systemu :(

Jeśli byłoby zainteresowanie, to mogę wrzucić jakieś materiały od VW albo Audi (po angielsku).

VW misio i Pini proponuję Wam nie pisać bzdur, tylko przeczytać w zeszycie 3.2 rozdział pod tytułem "Elektroniczny hamulec parkowania", wiele to wyjaśni. Przycisk "P" ma 2 funkcje - hamulca postojowegi i awaryjnego i są to całkowicie dwie różne sprawy.

P.S. Ręczny na lodzie to sobie mozna było zaciągnać ale w... B5 i wcześniejszych modelach :).

Jeśli byłoby zainteresowanie, to mogę wrzucić jakieś materiały od VW albo Audi (po angielsku).
Dawaj, wiadomosci nigdy za wiele.

temat został skasowany. Zeszyty serwisowe są własnością V.A.G. i są chronione prawami autorskimi :)

---------- Post added at 14:51 ---------- Previous post was at 14:49 ----------

Tutaj coś macie... >> https://erwin.volkswagen.de/erwin/showHome.do

temat został skasowany. Zeszyty serwisowe są własnością V.A.G. i są chronione prawami autorskimi

OK, rozumiem, myślałem, że zeszyty te są biuletynami, do których dostęp mogą mieć również użytkownicy (poza ASO).

Guest prze_szczep

Witam wszystkich. Czy ktoś może dysponuje jeszcze jakimiś materiałami na temat EPB? Właśnie zaczynam pisać pracę na temat tego hamulca i wszelkie informacje będą bardzo pomocne. (mogą być na PW) Przygotowuję także model i może ma ktoś koncepcję jak rozwiązać problem zasilania... Gdy podam 12V na silniczek to go po pewnym czasie nie spalę? Może ktoś wie na jakiej zasadzie działa jednostka sterująca? - wyłącznik obciążeniowy?

U mnie muszę zachować kolejność :odpalić silnik ,zapiąć pas,wcisnąć hamulec nożny dość mocno,wcisnąć przycisk na desce Inaczej nie chce puścić .Jeszcze przy włączaniu ręcznego wciskam nożny.Wszystko wtedy działa.

Jeszcze przy włączaniu ręcznego wciskam nożny.Wszystko wtedy działa.

po co wciskasz hamulec nożny ? bez tego też ci się zablokuje i tak samo jeśli masz nawet wyłączony zapłon i bez kluczyka w stacyjce też ci zablokuje jeśli wciśniesz hamulec ręczny (P)

Podepnę się pod temat.

Otóż mam taki problem jakiś czas temu pojawił mi się taki komunikat w czasie jazdy: "Parkbremse fehler" i teraz przy każdym odpaleniu auta sie pojawia, poza tym towarzyszą temu 3 żółte kontrolki: od ręcznego, od ABS-u i od ESP. Jak kupowałem auto to w trakcie sprawdzania VAG-iem wyszło ze jest graniczna wartość napięcia przy ręcznym.

Rozumiem że nawalił ręczny, chociaż normalnie działa: tzn zaciąga się bez problemu.

Więc podejrzewam, że może problem jest w połączeniach elektrycznych, może ktoś miał podobny problem i podpowie mi gdzie spojrzeć na "styki".

a jesteś pewien, że oba koła zaciąga, a nie tylko jedno? Może ten silniczek szlag jasny trafił. Generalnie przy niesprawnym układzie hamulca ręcznego będzie się świecić orgia światełek w postaci ręcznego ABS i ESP.

Sprawdzania organoleptycznego to tam wiele nie ma, do tego silniczka dochodzi dwupinowa wtyczka i dats it. Najlepiej jednak komputrem się dobrać i zobaczyć jakie ma błędy hamulec postojowy. Jeśli się da to je wykasować i skalibrować jeszcze raz. Na "oko" chyba nie wiele da się tu zrobić.

Napisze, żeby było dla potomnych :)

Właśnie odebrałem auto z warsztatu, wystarczyło przeczyścić i przesmarować, koszt - 50 PLN.

pelne hamowanie- wduszasz mija z sekunda i pelne hamowanie sprawdzalem przy 60 km/h, nie wiem tylko czy zapalaja sie stopy

to czyli jak wciśniesz hamulec ręczny (P) przy np 60 km/h to wtedy auto hamuje awaryjnie ? jak to działa blokuje wszystkie 4 koła czy tylko w tyle ?

to czyli jak wciśniesz hamulec ręczny (P) przy np 60 km/h to wtedy auto hamuje awaryjnie ? jak to działa blokuje wszystkie 4 koła czy tylko w tyle ?

Musisz wcisnąć i przytrzymać, wtedy działa jako awaryjny i hamuje na wszystkie 4 koła - nie blokuje bo przecież masz ABS :). Jeżeli wciśniesz i nie przytrzymasz, nic się nie stanie, tylko usłyszysz pojedynczy sygnał dźwiękowy.

Tylko przed próbą zapnij się pasem koniecznie, bo ciągine trochę ;) W momencie 4 koła łapią max siłę hamowania ;)

Musisz wcisnąć i przytrzymać, wtedy działa jako awaryjny i hamuje na wszystkie 4 koła - nie blokuje bo przecież masz ABS

przy jakiej to prędkości musi być, żeby ten hamulec zadziałał ?

przy jakiej to prędkości musi być, żeby ten hamulec zadziałał ?

około 20km/h w górę.

Wczesniej łapią tylne koła tylko.