Skocz do zawartości
r0mek

Jak zmienić pełne tarcze hamulcowe na wentylowane B3/B4

Rekomendowane odpowiedzi

a dla wiadomości podam jeszcze że pod zaciski z vr6 i tarcze 288mm pasyją tarcze od seata top sporta i klocki przednie i tylne są takie same. ponadto porsche też ma te same zaciski i klocki tylko nie pamiętam jaki model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się zorientowałem to w 97 roku budowa klocka się zmieniała, jest większy i ma inne prowadzenia....ale chyba tarcza też jest większa 288mm

 

Zgadza się jeśli chodzi o klocki, ale tarczą 288 trochę mnie zaskoczyłeś. Ja włożyłem tą z G60 tj. 280/22 i nie pamiętam czy było miejsce na dodatkowe +8mm. Rafał ,,Paluch'' z forum passata mi je pogonił i jak gadaliśmy prosiłem go o zmierzenie tarczy - tarcza była 280 i rozstaw 4x100.

Dziś wiem że mogłem się wstrzymać z operacją i przejść z 4x100 na 5x100 i władować 312mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie z kąd wynika różnica że kolega rOmek ma inne jarzma niż rainman777 ? mowa oczywiście w obu przypadkach o wentylowanych tarczach

nadal mnie interesuje czemu różnią się te zaciski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale tarczą 288 trochę mnie zaskoczyłe

Miałem na myśli tarcze na pięć śrub....szukałem po klockach i zmiana (większe klocki) wywaliło mi w 97 roku...

Tarcze 288 pokazały mi katalogi w Vr6 i 16V....

nadal mnie interesuje czemu różnią się te zaciski

Posty obu kolegów to te same foty, więc ja różnicy nie widzę ;)

Zaciski jednocześnie były montowane Girlinga i VW więc chyba stąd ta różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie..

Przymierzam się do zmiany tarcz na wentylowane i poszukuje jarzma. Takiego aby pasował.

 

Rozglądając się na szrotach w żadnym passacie B3/B4 nie było wentylowanych natomiast znalazłem dwa golfy 3'ki jeden z rozstawem 4x100 drugi 5x100. Czy same jarzma będą pasowały do passata tak aby zamontować wg. poradnika na pierwszej stronie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gulfach o ile się nie mylę są inne jarzma i zaciski. W b3 z silnikiem 2E, 9A (pisze o tych które najczęściej są spotykane), w b4 wszystkie benzyny 2.0, 1.6 z 96 roku i 1.9 1Z z 96 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak by miał ktoś jeszcze wymiar tego otworu w jarzmie. Ile ono powinno wynosić w jarzmach pod wentylowane? Znalazłem na tablica.pl od wersji 2.0 tyle że właściciel nie pamięta jakie siedziały tam tarcze. Dostałem tylko info. że ma coś koło 25mm (niecałe).

 

http://imageshack.us/photo/my-images/227/p1210280.jpg/

 

Chodzi mi o wymiar zaznaczone na foto w linku wyżej.

 

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja tarcza miała jak była nowa 13 mm. Wentylowana ma 20. Więc jeżeli sprzedawca zmierzył i jest tam na pewno 25 więc będą pasować. Dodatkowo może podać Ci numer części, jeśli zdoła odczytać, a ja Ci mogę sprawdzić czy to są jarzma pod wentylowane. Tak dla pewności..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak poznać czy zaciski z oprawami są do tarcz 280mm a jakie do tarcz 288mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko. Czy do 256 wentylowanej pasuje jarzmo od Audi 80 B4 2.0 T.WENTYLOWANA 280? i czy trzeba brac ciensze klocki czy nie??? wiem ze juz tyle postow bylo to walkowane ale juz sie zakrecilem jak na lodzie!

Edytowane przez Zawór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności